بهترين بازي ويديويي 2021 بهترين بازي ويديويي 2021 .

بهترين بازي ويديويي 2021

واندر وومن 2

بالاخره پس از تاخير‌هاي فراوان به دليل همه‌گيري ويروس كوويد-۱۹، سيكوئال فيلم ابرقهرماني دي‌سي(DC) در سال ۲۰۱۷، يعني «فيلم زن شگفت انگيز ۱۹۸۴»(Wonder Woman)، اواخر سال ۲۰۲۰ بر پرده‌ي معدودي از سينما‌هاي مشخص شده، اكران شد. البته با وجود مخالفت برخي بازيگران فيلم Wonder Woman 1984، شركت برادران وارنر رويكرد جديد خود در زمينه‌ي پخش فيلم‌هاي سينمايي را اندكي پيش از اكران فيلم زن شگفت انگيز ۲ اعلام كرد. در ادامه با بررسي فيلم واندر وومن ۲ دنياي بازي را همراهي كنيد.

 
ليست عناوين مطلب
بررسي فيلم Wonder Woman 1984
داستان فيلم زن شگفت انگيز ۱۹۸۴
تريلر واندر وومن ۲
بازيگران فيلم واندر وومن ۲
جمع بندي بررسي فيلم زن شگفت انگيز ۲
سوالات متداول فيلم واندر وومن ۲تريلر واندر وومن ۲ در مطلب وجود دارد؟
Load More
دانلود فيلم Wonder Woman 1984 2020 با زيرنويس فارسي
Load More
داستان فيلم زن شگفت انگيز ۲
Load More
بررسي فيلم Wonder Woman 1984
طبق اين رويكرد، قرار است فيلم‌هاي سينمايي‌اي كه اين شركت تهيه‌كننده‌ي آن‌ها است، هم‌زمان با اكران در سينما‌ها، بر روي سرويس تلويزيوني HBO MAX نيز در دسترس قرار بگيرند. در مورد اين تصميم مهم برادران وارنر و تبعات و تاثيرات آن بر هاليوود، در همين يكي دو ماه بحث‌ها و اظهار نظر‌هاي فراواني صورت گرفته و همچنان هم جاي تحليل و بررسي دارد. به هر حال، فيلم Wonder Woman 1984 نخستين فيلم برادران وارنر بود كه بدين طريق منتشر شد.

با اين كه فيلم زن شگفت انگيز ۲ ادامه‌اي بر فيلم پيشين زن شگفت‌انگيز به حساب مي‌آيد، اما داستان آن با فاصله‌اي بيش از پنجاه ساله از وقايع فيلم اصلي روايت مي‌شود. اگر به ياد داشته باشيد، فيلم پيشين در دوران جنگ جهاني اول جريان داشت. حال، همان طور كه احتمالا از نام آن حدس زده‌ايد، فيلم زن شگفت انگيز ۱۹۸۴ در اواخر دوران جنگ سرد جريان دارد.

البته كه فيلم واندر وومن ۲ چندان جسارت پرداختن به جنگ سرد را به خرج نمي‌دهد و از همان پوسترها و نمايش‌هاي تبليغاتي آن مشخص بود كه فيلم قصد دارد جهان رنگارنگ مدرنيته‌ي آمريكايي را به تصوير بكشد.

كميك‌بازي مضحكانه‌ي ابتداي ورود فيلم به جهان مدرن، نه باب ميل كميك‌دوستان است نه باب ميل ديگران
داستان فيلم زن شگفت انگيز ۱۹۸۴
البته فيلم از اين جهان رنگارنگ آغاز نمي‌شود. در ابتداي فيلم Wonder Woman 1984 شاهد افتتاحيه‌اي طولاني و بي ربط به آن چه در ادامه خواهيم ديد هستيم كه داياناي كودك را در جزيره‌ي آمازون‌ها به تصوير مي‌كشد، در حالي كه در تلاش است تا مسابقه‌اي را برنده شود.

فيلم بيش از ده دقيقه مخاطب را پاي يك مسابقه‌ي طولاني مي‌نشاند تا در انتها شعاري بيرون از متن را به وي انتقال دهد كه فرضا قرار است در پايان‌بندي فيلم به كار آيد. اما اين افتتاحيه به قدري بي ربط است كه به محض شروع شدن خود فيلم، به سرعت فراموش مي‌شود و همان شعار هم صرفا به عنوان يك ديالوگ سطحي در انتها دوباره بيان مي‌شود… .

در ادامه‌ي بررسي فيلم واندر وومن ۲ نبايد مقدمه‌ي فيلم را با اين افتتاحيه‌ي عجيب، حوصله سر بر و ضعيف آن اشتباه بگيريم. اتفاقا مقدمه‌ي فيلم كه در زمان و مكان اصلي داستان جريان دارد، خوب كار شده است. فيلم شخصيت‌هاي خود را به خوبي تبيين مي‌كند و شاهد بازي خوب بازيگران فيلم زن شگفت انگيز ۱۹۸۴ هستيم. از «گال گادوت»(Gal Gadot) در نقش «دايانا» گرفته تا شخصيت‌هايي كه قرار است در ادامه‌ي فيلم طي قوس‌هاي روايي‌اي كه خوب كار شده‌اند، به ضد قهرمان‌هاي داستان تبديل شوند.

تريلر واندر وومن ۲

 
بازيگران فيلم واندر وومن ۲
پيش از پخش فيلم و در كمپين‌هاي تبليغاتي آن مشخص شده بود كه در فيلم سينمايي wonder woman 1984 شاهد بازگشت معشوق دايانا، يعني «استيو ترور» خواهيم بود. همين اتفاق هم مي‌افتد و به نحوي، استيو در نيمه‌ي اول فيلم وارد ماجرا مي‌شود. البته كه اين بازگشت از نظر روايي معقول به نظر مي‌رسد و نمي‌توان چندان به آن خرده گرفت.

اما مشكل اين جاست كه استيو در كالبد شخص ديگري به زندگي بر مي گردد، اما فيلم واندر وومن ۲ را با همان چهره‌ي استيو فيلم اول (با بازي «كريس پاين»(Chris Pine) از بازيگران فيلم Wonder Woman 1984) به ما نشان مي‌دهد. بهانه‌ي فيلم براي اين كار اين است كه دايانا او را چنين مي‌بيند. اين بهانه قابل قبول بود، به شرط اين كه فيلم همواره از ديد دايانا روايت مي‌شد يا به بياني ديگر، (مشابه فيلم نخست) دايانا راوي داستان بود. حال اين كه ما شاهد هستيم كه فيلم بارها در طول روايت خود ار دايانا جدا شده و به شخصيت‌هاي ديگر مي‌پردازد. بنا بر اين ديدن استيو بر خلاف چيزي كه هست، يك مشكل روايي به حساب مي‌آيد.

پرداخت به شخصيت «چيتا» با بازي «كريستن ويگ» از نكات مثبت فيلم است
البته كه فيلم چندين و چند مشكل روايي ديگر نيز دارد و در كل با فيلمي چندان منسجم و قدرتمند از نظر روايي طرف نيستيم. البته كه از يك فيلم ابرقهرماني چندان انتظاري نمي‌رود كه ارزش روايي بسيار بالايي داشته باشد، ولي عدم رعايت حداقل اصول منطقي روايت، در فيلمي كاملا مين‌استريم، بدون شك يك نقطه‌ي ضعف جدي به حساب مي‌آيد. نقطه‌ي ضعفي كه با بررسي فيلم Wonder Woman 1984 چندين نمونه‌ي ريز و درشت از آن را پيدا مي‌كنيم.

از نمونه‌هاي ريز و مضحك اين ضعف‌هاي روايي، مي‌توان به مواردي مثل عوض شدن ناگهاني لباس دايانا اشاره كرد، در حالي كه در سكانس پيشين در حال پرواز در آسمان، با نهايت سرعت، به طرف ضد قهرمانان بود. زره آستريا كه در كميك‌هاي زن شگفت‌انگيز يكي از لباس‌هاي مهم دايانا است، به نحوي كاملا بي منطق در فيلم زن شگفت انگيز ۱۹۸۴ قرار گرفته است.
يا نمونه‌اي ديگر، قابليت پس گرفتن آرزو است كه تا اواخر فيلم، مخاطب و گويي خود فيلم‌ساز از وجود چنين قابليتي بي خبر بوده‌اند. گويي فيلم‌ساز در جهت نجات دادن فيلم خود از بحران روايي‌ كه به وجود آورده، ناگهان به ذهنش خطور كرده كه قابليت پس گرفتن آرزو را مطرح كند!

از نمونه‌هاي قابل توجه‌تر اين مشكلات روايي نيز مي‌توان سفر ضد قهرمان فيلم، و به دنبال او قهرمانان، به مصر را ذكر كرد. يك سوال مهم و بزرگ بر كل اين سفر كه در ميانه‌ي فيلم قرار دارد سنگيني مي‌كند: به چه علت؟!

ضد قهرمان اصلي فيلم واندر وومن ۲، دايانا و استيو در ميانه‌ي فيلم به مصر سفر مي‌كنند، اندكي اكشن كاري مي‌كنند و سپس بدون هيچ مسئله‌ي حائز اهميتي در روايت يا كشف مهمي، به واشنگتن باز مي‌گردند… . گويا فيلم‌ساز به دنبال بستري بوده تا چند دقيقه‌اي بر طول فيلم خود بيافزايد و اندكي هم دوز اكشنش را افزايش دهد.

پوشالي بودن پايان‌بندي فيلم واندر وومن ۲ پر واضح است.
در كنار همه‌ي اين مسائل اما فيلم Wonder Woman 1984 به خوبي موفق مي‌شود يك بحران روايي پر كنش را توسط ضد قهرمان‌هاي خود ايجاد كند. بحراني كه فقط از ابرقهرماني چون دايانا انتظار مي‌رود آن را بر طرف نمايد از طرف ديگر، فيلم با معرفي كردن برخي محدوديت‌ها براي دايانا، موفق مي‌شود جذابيت روايي خود را حفظ كند و از اين نظر، يكي از فيلم‌هاي ابرقهرماني موفق چند سال اخير است.

اما در همين بين مسئله‌اي وجود دارد كه فيلم زن شگفت انگيز ۱۹۸۴ را نسبت به فيلم پيشين و اصلي زن شگفت‌انگيز در رده‌ي پايين‌تري قرار مي‌دهد. فيلم ۲۰۱۷ با وجود اين كه موتور محرك مناسبي براي فرار دايانا از جزيره‌ي آمازون‌ها مشخص مي‌كرد، اما به قدري پياز داغ آن را زياد نمي‌كرد كه ديگر فرصتي براي پرداخت‌هاي به اصطلاح عاشقانه و رومانس فيلم باقي نماند.

با بررسي فيلم Wonder Woman 1984 در مي‌يابيم كه فيلم در اين زمينه به مشكل بر مي‌خورد. حجم بحراني كه دايانا بايد با آن رو به رو شود به قدري وسيع است كه حتي در ديالوگ‌ها فرصت خوش و بش را از شخصيت‌ها مي‌گيرد. با اين حال، شاهد اين هستيم كه در ميان اين بحران، دايانا استيو را به تور واشنگتن‌گردي در اواخر قرن بيستم مي‌برد. اين جا هم به نظر مي‌رسد فيلم‌ساز قصد داشته زمان و روابط عاطفي را در روايت خود زورچپون كند.

جمع بندي بررسي فيلم زن شگفت انگيز ۲
با وجود تمام اين مشكلات اما فيلم زن شگفت انگيز ۱۹۸۴ جذابيت‌هاي خود را حفظ مي‌كند و به عنوان يك فيلم ابرقهرماني با رده‌بندي سني ۱۳ سال به بالا، چندان هم ضعيف نيست. از همه مهمتر اين كه (اگر افتتاحيه‌ي كسالت‌بارش از كودكي دايانا را ناديده بگيريم) ساختار روايي دارد؛ ساختاري كه هر چند در برخي نقاط لنگ مي‌زند، اما موفق مي‌شود تا مخاطب را با خود همراه سازد. اگر از طرفداران فيلم‌هاي ابرقهرماني و مين‌استريم هاليوود هستيد، فيلم سينمايي wonder woman 1984 فيلمي است كه نبايد آن را از دست بدهيد.

سوالات متداول فيلم واندر وومن ۲
 
a
تريلر واندر وومن ۲ در مطلب وجود دارد؟
 
 
a
دانلود فيلم Wonder Woman 1984 2020 با زيرنويس فارسي
 
 
a
داستان فيلم زن شگفت انگيز ۲
 
 
 
اميدواريم كه از مطالعه بررسي فيلم زن شگفت انگيز ۲ لذت برده باشيد. آيا شما هم با ما هم نظر هستيد؟ فيلم Wonder Woman 1984 را تماشا كرده‌ايد؟ نظرتان را در مورد فيلم سينمايي واندر وومن ۲ با ما در قسمت كامنت‌ها در ميان بگذاريد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۰ساعت: ۱۲:۱۴:۵۹ توسط:بهترين بازي موضوع: نظرات (0)

بهترين انيمه هاي تاريخ كيوت معروف

هنر از ديرباز، در هدف‌بخشي و دميدن روحي نوين در انسان، اهميت بالايي داشته است. پس از هزاران سال، هزاران روش و گونه‌ي هنري در راستاي بهبود زندگي، رهايي از دردها و روزمرگي انسان پديد آمده است.


كشور ژاپن با لقب آفتاب تابان، سرزميني است كه اين عنوان شايسته را به معني واقعي كلمه ادا مي‌كند. پس از جنگ جهاني دوم، مانگاكاها و كارگردان‌هاي بزرگي در دو بخش سينمايي و سريالي ظهور كردند. در اين مقاله به معرفي بهترين انيمه‌ ها خواهيم پرداخت. جايي كه واقعيت، روياها و كابوس‌ها به هم مي‌پيوندند.

همچنين به ياد داشته باشيد كه اين فهرست بهترين انيمه ها پيشنهادي براي افرادي است كه مي‌خواهند قدم به شگفتي‌ها و رازهاي بهترين انيمه هاي سريالي بگذارند، اما همچنان در ميان دوراهي‌ها قرار گرفته‌اند. شايد هم انيمه ‌اي باشد كه تا امروز از چشمان انيمه ‌بين‌هاي هميشگي دور مانده باشد. پس با ليست بهترين انيمه‌ هاي سريالي تاريخ از نگاه دنياي بازي همراه باشيد.

ليست عناوين مطلب
انيمه هاي سريالي ژاپني
انيمه سريالي Erased (2016)
انيمه سريالي Attack (on) Titan (2013-)
انيمه سريالي Violet Evergarden (2018-2020)
انيمه سريالي (۲۰۰۹-۲۰۱۰) Fullmetal Alchemist: Brotherhood
انيمه سريالي (۱۹۹۵-۱۹۹۶) Neon Genesis Evangelion
انيمه سريالي Death Note (2006-2007)
انيمه سريالي Code Geass (2006-2008)
انيمه سريالي Your Lie in April (2014-2015)
انيمه سريالي Dororo (2019)
انيمه سرياليMade in Abyss (2017)
انيمه سريالي كره اي
۱.انيمه سريالي كره اي روياي يانگوم (Jang Geum’s Dream)
۲.انيمه سريالي كره اي لاروا (Larva)
سوالات متداول در مورد انيمه هاي سريالي ژاپني و انيمه سريالي كره اي
انيمه هاي سريالي ژاپني
انيمه هاي سريالي كيوت

انيمه سريالي Erased (2016)
اسم فارسي: پاك‌شده
عنوان ژاپني: Boku dake ga Inai Machi
براساس مانگايي از كي سانبه (Kei Sanbe)
كارگردان: توموهيكو ايتو (Tomohiko Itō)
فيلم‌نامه: تاكو كيشيموتو (Taku Kishimoto)
محصول استوديو A-1 Pictures
تعداد قسمت‌ها: ۱۲
رده‌ي سني: R – ۱۷
امتيازها: آي‌آم‌دي‌بي: ۸.۵ | ماي‌انيمه‌ليست: ۸.۳۵
نخستين عنوان ليست انيمه هاي سريالي ژاپني ، عاشقانه‌اي‌ پر رمز و راز است. انيمه Erased از آن دست آثاري است كه غالب مخاطبان ناآشنا با مديوم انيمه، مي‌توانند با آن ارتباط برقرار كنند. «پاك‌شده» روايت‌گر پسري به نام ساتورو فوجينوما است كه در حوزه‌ي مانگا (كميك ژاپني) فعاليت مي‌كند. پس از مدتي، او با قدرتي عجيب روبرو مي‌شود. ساتورو مي‌تواند در زمان رخ دادن يك اتفاق ناگواري همچون قتل يا دزدي به چند دقيقه عقب‌تر برگردد و جلوي آن را بگيرد.

اما اين ويژگي تخيلي با يكي از حياتي‌ترين لحظات عمر ساتورو پيوند مي‌خورد. او مجبور به سفر در زمان شده تا يكي از عزيزترين انسان‌هاي زندگي‌اش را نجات دهد، ولي در اين بين با حقايقي تاريك و خونين مواجه مي‌شود.

انيمه سريالي Erased، يكي از انساني‌ترين، روان‌شناختي‌ترين و اميدبخش‌ترين آثاري است كه مي‌توانيد در عمرتان تماشا كنيد. «پاك‌شده» به قدري درخشان است كه شايد بخواهيد در كمتر از ۲۴ ساعت، آن را به پايان برسانيد. Erased با ايجاد تناسب در واقعيت و تخيل، فضاسازي، شخصيت‌پردازي، تعليق و گره‌هاي داستاني تكان‌دهنده، به يكي از بهترين انيمه ‌هاي سريالي تاريخ تبديل مي‌شود كه تماشاي آن را به هر دوستي پيشنهاد خواهيد كرد.

تماشاي تريلر انيمه سريالي Erased
بهترين انيمه هاي سريالي جهان

انيمه سريالي Attack (on) Titan (2013-)
اسم فارسي: حمله به تايتان
عنوان ژاپني: Shingeki no Kyojin
براساس مانگايي از هاجيمه ايساياما (Hajime Isayama)
كارگردانان: تتسورو آراكي (Tetsurō Araki)، ماساشي كويزوكا (Masashi Koizuka)، يوچيرو هاياشي (Yūichirō Hayashi) و جون شيشيدو (Jun Shishido)
فيلم‌نامه: ياسوكو كوباياشي (Yasuko Kobayashi)
محصول استوديوهاي WIT (فصل اول تا سوم) و Mappa (فصل چهارم)
تعداد قسمت‌هاي اصلي: ۷۵ اپيزود بدون احتساب نيم‌فصل پاياني
رده‌ي سني: R – 15
امتيازها: آي‌ام‌دي‌بي: ۸.۹ | راتن توميتوز: ۹۴
برخي از مخلوقات هنري، در هر مكان و زماني به شهرت جهاني مي‌رسند. انيمه Attack on Titan هم مستثني نيست. شهرت Attack on Titan، بيش از هر چيزي به دنبال شخصيت‌هايي ملموس و روابط انساني شكل گرفت.

داستان انيمه سريالي Attack on Titan در جهاني زيبا، اما بي‌رحم جريان دارد. جايي كه انسان‌هايش براي سال‌ها، خود را در سه ديوار مركزي زنداني كرده‌اند تا از دست موجوداتي عظيم‌الجثه به نام تايتان‌ها در امان بمانند. دريغ از اين كه حقيقت پشت اين ديوارها، چيزي ترسناك‌تر، خونين‌تر و دردناك‌تر است. اين انيمه، ابتدا با محوريت سه شخصيت اصلي آرمين، ارن و ميكاسا جلو مي‌رود. به مرور شخصيت‌هاي تاثيرگذارتري با مخاطبان همراه خواهند شد و يكي از انساني‌ترين آثار مدرن را در تار و پودي پرتنش ارائه مي‌دهند.

انيمه Attack on Titan از همان چند ثانيه آغازين، ميخ اول را محكم مي‌كوبد و ثابت مي‌كند كه چرا اثري به غايت متفاوت است. انيمه Attack on Titan به ظاهر يك اثر اكشن‌‌محور تخيلي است، اما در گذر زمان، پرده از تاريك‌ترين حقايق بشريت برمي‌دارد و تاريخ جهان را به زيرپوستي‌ترين شكل ممكن بازتعريف مي‌كند. به همين دليل در ليست بهترين انيمه ها جا گرفته است.

تماشاي تريلر انيمه سريالي Attack on Titan
انيمه هاي سريالي قديميانيمه سريالي Violet Evergarden (2018-2020)
اسم فارسي: وايولت اِورگاردن
عنوان ژاپني: Vaioretto Evāgāden
اقتباس از لايت‌ناول Violet Evergarden به قلم كانا آكاتسوكي (Kana Akatsuki)
كارگردانان: تايچي ايشيداته (Taichi Ishidate) و هاروكا فوجيتا (Haruka Fujita)
فيلم‌نامه: ريكو يوشيدا (Reiko Yoshida)
محصول استوديوي Kyoto Animation
تعداد قسمت‌هاي اصلي: ۱۴ اپيزود
رده‌ي سني: PG-13
امتيازها: آي‌ام‌دي‌بي: ۸.۴ | ماي‌انيمه‌ليست: ۸.۶۴
چه مي‌توانيم بگوييم جز اين كه انيمه سريالي Violet Evergarden از بهترين انيمه ‌ها براي ورود به جهان رنگارنگ انيمه ‌ها است. وايولت اورگاردن عاشقانه‌اي است كه نمي‌توان در هر اثري پيدا كرد. دختري به نام وايولت اوردگاردن در طي چهار سال جنگ تمام‌عيار به يك ماشين جنگي تبديل مي‌شود. پس از جنگ، او در گمگشتي‌هاي خود بازمانده و نمي‌تواند معناي زندگي را در ذهن خود دريابد. وايولت كه اكنون با دستاني فلزي به خانه برگشته، بايد به عنوان يك تايپيست، نامه‌هاي انسان‌هاي ديگر را بنويسد.

مسئله اين است كه چگونه يك ربات يا انسان‌نما مي‌تواند در بحبوحه‌ي احساسات و منطق انساني، به كندوكاو شخصيتي خود بپردازد و از طريق درك عشق، معنايي جديد به زندگي خود و اطرافيان ببخشد. انيمه سريالي Violet Evergarden، از معدود آثار انيمه‌ اي است كه از فرم اغراق‌آميز و اكسپوزيشن غالب انيمه ‌ها به دور است. لحظه‌اي درنگ در تماشاي اين اثر، به مانند پشت كردن به ارزش‌هاي انساني و زندگي مي‌ماند. پس اگر به دنبال انيمه‌ اي گيرا، دوست‌داشتني و دل‌پذير هستيد، «وايولت اورگاردن» براي شما ساخته شده است.

تماشاي تريلر انيمه سريالي ژاپني Violet Evergarden
بهترين انيمه هاي ايچي

انيمه سريالي (۲۰۰۹-۲۰۱۰) Fullmetal Alchemist: Brotherhood
اسم فارسي: كيمياگر تمام‌فلزي: برادري
عنوان ژاپني: Hagane no Renkinjutsushi
براساس مانگايي از هيرومو آراكاوا (Hiromu Arakawa)
كارگردان: ياسوشيرو ايري (Yasuhiro Irie)
فيلم‌نامه: هيروشي اونوگي (Hiroshi Ōnogi)
محصول استوديوي Bones
تعداد قسمت‌هاي اصلي: ۶۴ اپيزود
رده‌ي سني: R – 15
امتيازها: آي‌ام‌دي‌بي: ۹.۱ | راتن‌توميتوز: ۱۰۰ | ماي‌انيمه‌ليست: ۹.۱۸
پيش از هر چيزي، بايد گفت كه انيمه سريالي Fullmetal Alchemist: Brotherhood بازسازي انيمه سريالي Fullmetal Alchemist محصول ۲۰۰۳ است، اما نياز خاصي به تماشاي آن اثر نداريد. «كيمياگر تمام‌فلزي: برادري» اثري به شدت درخشان‌تر و جامع‌تر از نسخه قديمي خود است. همچنين از نظر داستاني، مسير متفاوتي را در پيش مي‌گيرد. از همين رو در ليست بهترين انيمه ها دنياي بازي قرار گرفته است.

انيمه سريالي Fullmetal Alchemist: Brotherhood پيرامون زندگي دو برادر به نام‌هاي آلفونس و ادوارد مي‌چرخد. آن‌ها در تلاشند كه به واسطه‌ي كيمياگري، مادر خود را به اين جهان برگردانند. در اين ميان، آزمايش برادران به بن‌بست منتهي شده و اتفاقات ناگواري براي دو برادر رخ مي‌دهد. ادوارد تصميم مي‌گيرد براي نجات خود و برادرش، تا حد ممكن كيمياگري را ياد گيرد و اين داستان پرفراز و نشيب آغاز مي‌شود.

«كيمياگر تمام‌فلزي: برادري» به آرامي شما را در آميخته‌اي از تضادها غرق مي‌كند. كافي است به اندازه‌ي كافي برايش وقت گذاشته و جهان‌سازي‌‌اش را درك كنيد تا از آن دريچه، شخصيت‌هاي به‌يادماندني‌اش براي شما باورپذير و هدفمند شود. اپيزود به اپيزود، شاهد اثري سراسر نفس‌گير و ارزشمند خواهيد بود، چرا كه انيمه Brotherhood از هر نظر، در خور ظاهر مي‌شود. تماشاي اين انيمه، يكي از بهترين مسيرها به كلبه‌ي نگرش و رويكردهاي سرزمين تابان است.

تماشاي تريلر انيمه سريالي Fullmetal Alchemist: Brotherhood
انيمه هاي سريالي ژاپني

انيمه سريالي (۱۹۹۵-۱۹۹۶) Neon Genesis Evangelion
اسم فارسي: كتاب پيدايش جديد/خبر خوب براي قرن جديد
عنوان ژاپني: Shin Seiki Evangerion
براساس مانگايي از يوشيوكي ساداموتو (Yoshiyuki Sadamoto)
نويسنده و كارگردان: هيدئاكي آنو (Hideaki Anno)
محصول استوديوهاي Gainax و Tatsunoko Production
تعداد قسمت‌هاي اصلي: ۲۶ اپيزود
رده‌ي سني: R – 17
امتيازها: آي‌ام‌دي‌بي: ۸.۵ | راتن‌توميتوز: ۱۰۰ | ماي‌انيمه‌ليست: ۸.۳
چه مي‌شد اگر به تصوير كشيدن سورئال‌ترين تصورات ذهني انسان به يك اثر هنري لذت‌بخش تبديل شود؟ يكي از نتايجش به ساخت انيمه‌ي Neon Genesis Evangelion مي‌انجامد. داستان انيمه سريالي Neon Genesis Evangelion حول جهاني با تكنولوژي‌هاي پيشرفته مي‌چرخد. جايي كه مخلوقاتي به نام فرشتگان كه در واقع ربات‌‌هاي هيولاشكلي هستند، به دلايل مرموزي قرار است به حيات بشريت پايان دهند. تنها راه نجات انسان‌ها، استفاده از نوجواناني است كه بتوانند يك اسلحه‌ي مكانيكي عظيم‌الجثه را هدايت كنند. شينجي به عنوان شخصيت اصلي، پس از اتفاقات ناگوار و عجيبي، مجبور به كنترل يكي از اين EVAها (سلاح مكانيكي) مي‌شود.

اما چگونه پسري به نام شينجي، قرباني بازي سرنوشت ديگران شده است يا فرشتگان از كجا آمده‌اند؟ انيمه Neon Genesis Evangelion از بيان و نمايش هيچ چيزي واهمه ندارد. در كمدي‌ترين لحظات اين انيمه هم مي‌توان شاهد نمادپردازي‌ها، استعاره‌سرايي‌ها، مفاهيم فلسفي و روان‌شناختي بسياري بود. Neon Genesis Evangelion قصه‌ي چگونگي انسان شدن و بودن است. قصه‌اي به سان زمزمه‌ي ترس‌ها، باورها و درك جايگاه انسان در كهكشان‌هاي بي‌پايان.

تماشاي تريلر انيمه سريالي Neon Genesis Evangelion
برترين انيمه ها

انيمه سريالي Death Note (2006-2007)
اسم فارسي: دفترچه مرگ
عنوان ژاپني: Desu nôto
براساس مانگايي از سوگومي اُهبا (Tsugumi Ohba)
كارگردان: تِتسورو آراكي (Tetsurō Araki)
فيلم‌نامه: توشيكي اينوئه (Toshiki Inoue)
محصول استوديوي Madhouse
تعداد قسمت‌هاي اصلي: ۳۷ اپيزود
رده‌ي سني: R – 15
امتيازها: آي‌ام‌دي‌بي: ۹ | راتن‌توميتوز: ۱۰۰ | ماي‌انيمه‌ليست: ۸.۶
انيمه سريالي Death Note كه ديگر معرف حضور غالب مخاطبان انيمه ‌اي است. از قضا اين اثر در ايران هم طرفداران چشم‌گيري دارد. اين محصول سرگرم‌كننده، به راحتي مي‌تواند يكي از بهترين مشوق‌هاي تازه‌واردان به انيمه ‌هاي سريالي باشد. انيمه ‌اي كه با در نظر گرفتن تكامل و سقوط شخصيتي، آزادي انسان را به سخره مي‌گيرد و مهم‌تر از همه زندگي و مرگ را در قالبي نوين معنا مي‌كند.

لايت ياگامي، پسر جواني است كه روزي در حياط پشتي دانشگاه، دفترچه‌اي مرموز پيدا مي‌كند. اين همان دفترچه مرگ است. لايت مي‌تواند با نوشتن نام هر فردي، مرگ او را رقم بزند. البته كه اين دفترچه، متعلق به شينيگامي (فرشته‌ي مرگ) است. اين شينيگامي هر از چندگاهي به لايت سر مي‌زند و به نوعي او را به موقعيت‌هاي خطرناكي مي‌كشد.

داشتن قدرتي همانند زندگي و مرگ ساير انسان‌ها، در نگاه اول وسوسه‌برانگيز است. حقيقت ماجرا خطرناك‌تر از آن چيزي است كه تصور مي‌شود. آيا لايت مي‌تواند آزادي خود را توجيه كند يا به يك شيطان بالافطره تبديل خواهد شد؟ اگر به دنبال اثري سرگرم‌كننده، اتمسفريك و بدون پيش‌نياز خاصي هستيد، فرصت تماشاي انيمه Death Note را به تاخير نيندازيد.

تماشاي تريلر انيمه‌ سريالي Death Note
بهترين انيمه هاي سريالي تاريخ

انيمه سريالي Code Geass (2006-2008)
اسم‌ فارسي: كد گياس
عنوان ژاپني: Kōdo Giasu: Hangyaku no Rurūshu
بر‌اساس فيلم‌نامه‌اي اورجينال نوشته‌ي ايچيرو اوكويوچي (Ichirou Ookouchi) و يوئچي نوميورا (Yuuichi Nomura)
كارگردان: گورو تانيگيوچي (Gorō Taniguchi)
محصول استوديوي Sunrise
تعداد قسمت‌هاي اصلي: ۵۰ اپيزود
رده‌ي سني: PG-13
امتيازها: آي‌ام‌دي‌بي: ۸.۶ | ماي‌انيمه‌ليست: ۸.۷۱
انيمه سريالي Code Geass اثري انتقام‌محور و هوشمندانه است كه بعيد است آن را تا آخر عمرتان فراموش كنيد. در سال ۲۰۱۰ پادشاهي بريتانياي كبير از طريق نيروهاي نظامي قدرتمند، خود را به يگانه‌كشور جهان تبديل مي‌كند. از اولين زخم‌ديدگان اين حملات، كشور ژاپن است. ژاپن پس از سقوط به نام منطقه ۱۱ شناخته مي‌شود. در منطقه‌ي ۱۱، دانش‌آموز زيركي با اسم لولوش لمپروژ در نزاعي خيابان به تصادف درگير مي‌شود. به لطف دختري با نام سي سي، لولوش از آن مهلكه فرار مي‌كند. البته كه اين پايان كار نيست و سي سي به لولوش قدرتي ماورايي مي‌دهد. لولوش با اين قدرت عجيب مي‌تواند انسان‌هاي ديگر را وادار به دستورهايش كند. لولوش با وجود اين توانايي، تصميم به مقابله با نيروهاي انگليسي و انتقام از آن‌ها مي‌گيرد.

«كُد گياس» در بحبوحه‌ي نبردهاي تن به تن ربات‌ها، اصل كار را با نبرد ذهني و منطق جلو مي‌برد. انيمه ‌اي كه لحظه‌اي شما را به حال خود رها نكرده و در جنب و جوشي مثال‌زدني تا خط پايان، تنها پدال گاز را فشار مي‌دهد. شايد انيمه سريالي Code Geass در نگاه اول يك محصول سياسي-اجتماعي به نظر آيد، اما در گذر زمان اين مضمون تبديل به يك وسيله خواهد شد. هر چند كه اين به معناي عدم محدوديت انيمه به ساختاري استريوتايپ در ايجاد درامي تاثيرگذار است. اگر به اثري با داستان‌سرايي درخشان و قدرتمند اهميت مي‌دهيد، هر چه زودتر به سراغ انيمه سريالي Code Geass برويد.

تماشاي تريلر انيمه سريالي Code Geass
انيمه هاي سريالي ژاپني

انيمه سريالي Your Lie in April (2014-2015)
اسم فارسي: دروغ آوريل تو
عنوان ژاپني: Shigatsu wa Kimi no Uso
براساس مانگايي از نائوشي آراكاوا (Naoshi Arakawa)
كارگردان: كيويي ايشي‌گورو (Kyōhei Ishiguro)
فيلم‌نامه: تاكائو يوشيوكا (Takao Yoshioka)
محصول استوديوي A-1 Pictures
تعداد قسمت‌هاي اصلي: ۲۲ اپيزود
رده‌ي سني: PG-13
امتيازها: آي‌ام‌دي‌بي: ۸.۶ | ماي‌انيمه‌ليست: ۸.۷۲
انيمه‌‌ي سريالي Your Lie in April، عاشقانه‌ي موزيكالي است كه پايان آن همچون ريختن آب سردي بر ذهن داغ مخاطبانش است. «دروغ آوريل تو» اثري ارزشمند و تماشايي در باب احساسات ناگفته، ماوراي عشق و اميدواري‌ها است.

Your Lie in April، روايت‌گر پيانيستي حرفه‌اي و بااستعداد است. در پي حوادث احساسي ناگوار، پيانيست مي‌خواهد تا ابد از پيانو و موسيقي فاصله ‌گيرد. با اين حال پيانيست قصه، خود را در شرايط و رابطه‌اي جديد مي‌بيند. آيا مي‌توان پل‌هاي ويران‌شده‌ي احساسات و عواطف را از نو ساخت؟ Your Lie in April مجموعه‌اي از واقعيت و روياها است. همان‌قدر كه علاقه به خيال‌پردازي و ايده‌آل‌گرايي داريم، واقعيت نااميدكننده‌تر از آن چيزي است كه تصور مي‌شود.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ساعت: ۱۱:۵۸:۰۴ توسط:بهترين بازي موضوع: نظرات (0)

كليك و بازديد گوگل براي سئو چقدر مفيد است

اهميت خريد كليك ارگانيك گوگل

مسئله ي اهميت خريد كليك گوگل ايراني اين روز ها اكثر توجه ها را در ميان وب سايت داران به خود معطوف كرده است. اگر مي خواهيد با اين خدمات بيشتر آشنا شويد و يا قصد خريد آن را داريد همراهي با ما را از دست ندهيد و به مطالعه ي مطلب پايين بپردازيد.

شيك رنك در متن زير توضيحات كاملي درباره ي خريد ورودي گوگل و كليك ايراني، اهميت آن و مواردي كه بايد در اين راستا بدانيد و رعايت كنيد ارائه داده ايم كه بي شك خواندن و دانستن آن ها بسيار به درد بخور و مسمر ثمر خواهد بود.

ورودي گوگل چيست و چرا خريد آن از اهميت بالايي برخوردار است؟

دنياي وب ها و موتور هاي جستجو گر دنيايي است كه امروزه هر كسي را با خود درگير كرده، عده ي زيادي به عنوان كاربر و عده ي ديگري به عنوان مرجعي براي كسب و كار و يا ارائه ي انواع و اقسام محتوا از اين عرصه استفاده مي كنند. موتور هاي جستجو گر داراي تنوع قابل توجهي است، همان طور كه شما هم مي دانيد گوگل معروف ترين و شناخته شده ترين بستري است كه به عنوان موتور جستجو گر در سطح جهان مورد استفاده قرار مي گيرد.

حال سوال اين جاست، منظور از ورودي گوگل چيست؟ در حقيقت براي بهره مندي از اين بستر در وهله ي اول موضوع مورد نظر توسط كاربر سرچ مي شود سپس سيستم گوگل با توجه به برنامه ريزي خود مفيد ترين مطالب را به ترتيب اولويت در اختيار كاربر مي گذارد. صفحه اي كه گوگل در اين مرحله براي كاربر نمايان مي كند درواقع همان قسمت ورودي گوگل براي وب سايت ها مي باشد. پر واضح است در اين ميان كاربر وارد سايتي مي شود كه در اولويت هاي اول قرار گرفته است.

از اين رو قرار گرفتن در اولين موارد ليست پيشنهادات سيستم گوگل مهم ترين دغدغه ي مديران سايت هاي گوگلي و وب مستر هاست، به طوري كه همواره با اين دغدغه دست و پنجه نرم مي كنند؛ زيرا اساس و بنياد فعاليت هاي هر وب سايتي داشتن بازديد هاي بالا و مراجعه كنندگان كثير است. به عبارتي اگر يك وب سايت در ورودي گوگل جزء اولين اولويت ها باشد بالطبع كابران بيشتري مراجعه خواهند كرد و از ماهييّت وب سايت مطلع خواهند شد؛ در اين صورت وب سايت مورد نظر به هدف خود نزديك و نزديك تر مي شود.

وب سايت ها براي اين كه قادر به جذب بازديد كننده هاي بيشتري شوند و ماهييت وب سايت خود را به افراد متعدد تري معرفي كنند بايد اقدامات موثري در راستاي افزايش ورودي هاي خود نمايند، اقداماتي كه از نظر گوگل مفيد و مسمر ثمر هستند. همان طور كه قبلاً هم گفتيم گوگل مواردي را در قسمت هاي اول قرار مي دهد كه داراي محتواي مفيد تري براي كاربر باشند، اما سوالي كه در اين راستا وجود دارد اين است كه چه محتوا ها و وب سايت هايي از نظر گوگل مفيد تر شناخته مي شوند؟

براي انجام اقدامات موثر ابتدا لازم است اطلاعات خود را در رابطه پارامتر هاي مد نظر گوگل به عنوان محتوا هاي مفيد  تكميل كنيد. در حقيقت براي انجام اين كار و رسيدن به اين هدف بايد وب سايت خود را بهينه سازي نماييد، اين عمل مستلزم اقدامات متعددي است. لازم به ذكر است بهينه سازي وب سايت ها در درگاه گوگل با خريد ورودي گوگل نه تنها ميسر مي شود بلكه به مراتب ساده تر و مطلوب تر از روش هاي ديگر است؛ در ادامه مي توانيد بيشتر با اين فرايند به خصوص خريد ورودي گوگل ايراني آشنا شويد.

افزايش كليك گوگل ايراني و كاملاً واقعي

وب سايت هاي فارسي زبان و ايراني به طور قطع خواستار جذب بازديد كننده هاي ايراني و فارسي زبان هستند، چرا كه جذب بازديد كننده هاي بومي منجر به رونق فعاليت هاي وب سايت مربوطه مي شود. اگر شما هم يكي از دارندگان وب سايت هاي ايراني هستيد لازم است براي جذب بازديد كننده اقدامات متعددي انجام دهيد كه برخي از آن ها عبارتند از موارد زير:

  • انجام تبليغات گسترده و مطلوب، تبليغاتي كه در بستر هاي مناسب و براي جامعه ي هدف (افراد ايراني) ارائه شود. توجه داشته باشيد نوع اين تبليغات نيز بسيار مهم است و بايد از مطالب و اِلمان هاي جذابي استفاده كنيد.
  • طراحي وب سايت با استفاده از جذاب ترين رنگ ها، طرح ها، تصاوير و اِلمان ها به نوعي كه از جذابيت مطلوبي برخوردار باشند. لازم به ذكر است استفاده از ترفند هاي روانشناسي در طراحي وب سايت تاثير بسزايي مي گذارد.
  • ارائه مطالبي كه با استفاده از قوانين و اصول سئو بهينه سازي شده اند. لازم به تاكيد است استفاده از مطالب سئو شده از اهميت بسيار بالايي برخوردار است، چرا كه يكي از اصلي ترين پارامتر هاي مد نظر گوگل مطالب درج شده در وب سايت هاست و زماني كه اصول سئو به خوبي پياده سازي شده باشد مرجع مربوطه از نظر گوگل به مراتب بهتر و مفيد تر شناخته مي شوند.
  • و موارد بسيار زياد ديگري از اين دست.

لازم به گفتن است عمل به موارد بالا و رعايت آن ها همواره مستلزم داشتن مهارت و دانش بالاست و اگر بدون مهارت به انجام شان بپردازيد و عمل به آن ها را سرسري بگيريد بدون شك نه تنها موفق نخواهيد شد و به هدف خود نخواهيد رسيد بلكه روند پيشرفت تان به صورت نزولي خواهد بود.

براي اين كه بتوانيد در عمل به مواردي كه ذكر كرديم موفق شويد و به هدف خود در افزايش بازديد كننده ها برسيد، خريد ورودي گوگل در دسترس ترين و پر سود ترين اقدام ممكن است. در حال حاضر بستر هاي متعددي در اين زمينه وجود دارد كه در حال ارائه و فروش ورودي گوگل هستند، اما گفتنيست نبايد به هر بستر و مرجعي اعتماد كنيد و به خريد ورودي بپردازيد.

چرا كه برخي از مراجع نامعتبر فروش ورودي گوگل، بازديد كننده هاي غير واقعي و فيك ارائه مي دهند، در حالي كه مراجع معتبر با استفاده از ماهر ترين افراد و بهترين اقدامات منجر به افزايش بازديد كننده هاي كاملاً واقعي مي شوند. براي اين كه بتوانيد مراجع معتبر را از نا معتبر تشخيص دهيد لازم است مراجعي را انتخاب كنيد كيفيت فعاليت هاي خود را به اثبات رسانده اند و همچون وب سايت ما همواره مي كوشند خدمات مطلوبي ارائه دهند.

افزايش ورودي گوگل ايراني با خريد ورودي گوگل ايراني شامل چه مزايايي مي شود؟

خريد ورودي گوگل در دو دسته ي مختلف ايراني و خارجي تقسيم بندي مي شود كه هر كدام از ويژگي هاي مجزايي برخوردار است. اما لازم است خاطر نشان شويم وب سايت هاي ايراني بهتر است سراغ خريد ورودي هاي ايراني بروند چرا كه در اين صورت مي توانند وب سايت خود را در كشور معرفي كنند و منجر به افزايش ورودي گوگل ايراني شوند.

 به عبارتي ديگر در اين صورت اگر ماهييت وب سايت شما به صورت فروش محصول و يا خدمات است مي توانيد مشتريان عديد تري جذب كنيد چرا كه هدف وب سايت هايي كه داراي اين ماهييت ها هستند جذب بازديد كننده ي واقعي و به دنبال آن افزايش مشتريان بيشتر است.

يكي از نكاتي كه بايد در خريد ورودي گوگل به آن توجه داشته باشيد استفاده از كليد واژه هاي مناسب است، عمدتاً كليد واژه هايي كه به همراه برند باشند و در محتواي وب سايت مربوطه ذكر شوند همواره قادر به جذب بازديد كننده هاي بيشتري هستند.

براي خريد و سفارش اين خدمات با كيفيت به آدرس اينترنتي https://chicrank.com سايت شيك رنك مراجعه نماييد .


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ساعت: ۰۸:۴۳:۳۰ توسط:بهترين بازي موضوع: نظرات (0)

بازي Ant Hill

كنسول نينتندو سوييچ از زمان عرضه به يكي از برترين بسترها براي سازندگان بازي‌هاي مستقل تبديل شده است. تا جايي كه حتي بسياري از بازي‌هاي تلفن‌هاي هوشمند نيز با تغييراتي براي آن پورت شده و هم‌اكنون طيف گسترده‌اي از بازي‌هاي ريز و درشت با كيفيت‌هاي مختلف روي آن وجود دارد. يكي از اين شركت كه همواره از كنسول‌هاي نينتندو حمايت مي‌كرد «Image & Form Games» نام دارد كه بيشتر افراد آن را با مجموعه بازي‌هاي «SteamWorld» مي‌شناسند. اين شركت به تازگي بازي Ant Hill خود را كه قبلاً روي iOS منتشر شده بود، توسط «Thunderful» براي سوييچ نيز منتشر كرده است. در ادامه با دنياي بازي و بررسي Ant hill روي كنسول نينتندو سوييچ همراه باشيد. نقد اين بازي پس از تجربه ۱۰ ساعت از گيم پلي آن نوشته شده است.

بررسي بازي anthill - دانلود بازي اندرويد خاكريز مورچه

دفاع از تپه مورچه‌ها – گيم پلي بازي خاكريز مورچه
بازي اندرويد Anthill در سبك استراتژي دفاع از قلعه و با زاويه ديد ايزومتريك يا بالا به پايين ساخته شده است. بازي Ant hill داستان خاصي ندارد. كل بازي را مي‌توان در يك ملكه خودخواه و هميشه گرسنه خلاصه كرد كه همه كلوني را براي به دست آوردن غذاي بيشتر به كار مي‌گيرد. به همين دليل به هيچ عنوان داستان را نمي‌توان عاملي براي جذب مخاطب به حساب آورد.


از آنجايي كه بازي خاكريز مورچه از iOS به سوييچ پورت شده است؛ امكان انجام آن روي حالت خانگي وجود ندارد؛ زيرا همه مكانيزم‌هاي آن با قابليت لمسي تنظيم شده است كه البته دليل خوبي براي اين موضوع وجود دارد.

همان‌طور كه گفته شد وظيفه شما در اين بازي جمع‌آوري غذا و حفاظت از لانه مورچه‌ها است. شما براي اين كار چهار نوع مورچه مختلف در اختيار داريد.

اولين نوع مورچه‌هاي كارگر هستند كه وظيفه جمع‌آوري غذا و لاشه دشمنان را از داخل محيط بر عهده دارند؛ اما هيچ‌گونه توانايي مبارزه‌اي نداشته و بلافاصله پس از مواجه شدن با دشمن فرار مي‌كنند و با اولين ضربه مي‌ميرند. دومين نوع مورچه‌هاي جنگجو هستند كه به عنوان واحد زميني وظيفه دفاع از قلعه و مورچه‌هاي كارگر را دارند و نزديك زن هستند. نوع سوم مورچه‌هاي جنگجو دور زن هستند كه براي هدف قرار دادن حشرات بال‌دار كاربرد دارند. در نهايت مي‌توان به مورچه‌هاي بال‌دار اشاره كرد كه نقش نيروهاي هوايي را بر عهده دارند.

بازي اندرويد Anthill

مسير حركت دشمنان و نيروهاي شما در بازي خاكريز مورچه كاملاً آزاد است و برخلاف ديگر بازي‌هاي دفاع از قلعه كه دشمنان تنها در از راه خاص به شما حمله مي‌كنند، بايد به صورت ۳۶۰ درجه از پايگاه خود دفاع كنيد. به همين دليل بايد براي همه مورچه‌ها مسير حركتي را تأييد كرده باشيد. اين كار با نگه‌داشتن دست روي نشان‌گر، كشيدن مسير دلخواه روي زمين و انتخاب نوع مورچه مورد نظر امكان‌پذير است. دقيقاً به همين دليل امكان پياده‌سازي بازي روي حالت خانگي وجود ندارد. از طرفي مورچه‌هاي بال‌دار نياز به تعيين مسير ندارند و به سمت هر نقطه‌اي از صفحه كه كليك كنيد، پرواز كرده و آنجا را بمب‌باران مي‌كنند. همچنين هر يك از اين نيروها قابليت آپگريد دارند. براي مثال پس از تقويت مورچه‌هاي كارگر آن‌ها شجاع شده و از دست دشمنان فرار نمي‌كنند و مي‌توانند وزن بيشتري را حمل كنند.

بهترين بازي هاي بتل رويال براي كامپيوتر و موبايل
بازي خاكريز مورچه به اين صورت است كه در هر مرحله بايد در برابر چندين موج از دشمنان مقابله كنيد تا براي كسب همه ستاره‌ها به بالاترين امتياز دست‌ يابيد. براي اين كار بايد با استفاده از مورچه‌هاي كارگر به جمع‌آوري غذا يا جنازه حشرات دشمن بپردازيد تا امكان توليد نيروي بيشتر را داشته باشيد. تنوع حشرات بسيار خوب است و از نمونه‌هاي بي‌آزار كه كاري به شما ندارند تا كاملاً تهاجمي متفاوت هستند. بازي حتي باس فايت‌هاي متنوعي هم دارد كه شما را به چالش مي‌كشند.

بازي موبايل خاكريز مورچه

بازي اندرويد Anthill از يك حالت بي‌پايان نيز بهره مي‌برد كه در هر پنج راند يك باس به شما حمله مي‌كند. پيش از انجام اين حالت بهتر است همه نيروهاي خود را تا انتها آپگريد كرده باشيد تا بتوانيد در برابر دشمنان دوام بياوريد.

متأسفانه يكي از مشكلات بازي Ant Hill شيب سختي نامتعادل آن است. پس از چند مرحله اول كه حكم آموزش را دارند. به سرعت و با حالتي نمايي بازي سخت مي‌شود. در بعضي مراحل حتي به شما فرصت نفس كشيدن از همان ثانيه اول را نمي‌دهد. اين مسئله باعث مي‌شود تا حدي از بازي دل‌زده بشويد؛ زيرا پس از آن مرحله سخت احتمال مواجه شدن با يك محيط بسيار راحت وجود دارد. براي مثال در مرحله‌اي از همان ابتدا يك باس دور زن وارد صحنه مي‌شود كه تعداد زيادي حشره نيز دور آن را گرفته‌اند. اين در حالي است كه شما هيچ نيروي خاصي نداريد و بايد خيلي سريع عمل كنيد تا زنده بمانيد.

مشكل بعدي دوربين بازي Ant Hill است. بسياري از مراحل بزرگ‌تر از آن هستند كه در كادر جا بشوند و حتي با عقب بردن دوربين در انتها نيز امكان ديدن همه محيط وجود ندارد. از طرفي امكان زماني كه در حال كشيدن مسير هستيد نمي‌توانيد دوربين را جابه‌جا كنيد كه دستيابي شما به محل‌هاي بيروني را كند كرده و ممكن است نيروهاي شما را در خطر قرار بدهد. بهتر بود حداقل سازندگان از كليدهاي جوي‌كان براي جابه جايي دوربين استفاده كنند يا در هر صورت راه كاري را براي اين مسئله بينديشند.

دانلود بازي Ant hill

جهان مورچه‌اي – گرافيك بازي
در بازي اندرويد Anthill محيط مراحل بسيار پر جزئيات و زيبا طراحي شده است؛ اما همه آن‌ها از يك تم ثابت بهره مي‌برند و فقط چينش آن متفاوت است. همين مسئله به تكراري شدن بازي پس از چند مرحله مي‌انجامد. موسيقي بازي نيز شرايط مشابهي دارد و از تنوع پاييني برخوردار است. البته خوشبختانه بازي با هيچ افت فريمي مواجه نيست.

در مقابل محيط، دشمنان و نيروهاي خودي از طراحي مناسب و متنوعي برخوردار هستند و انيميشن حركتي آن‌ها به خوبي پياده‌سازي شده است.

جمع بندي بررسي بازي اندرويد Anthill
بازي Anthill يك دفاع قلعه متفاوت است كه در آن شما خود مسير حركت نيروها را تعيين مي‌كنيد. به علاوه همه بروزرساني‌هاي منتشر شده براي iOS به صورت يكجا در اختيار كاربران سوييچ قرار گرفته است. اين بازي حدود ۱۰ تا ۲۰ ساعت گيم‌پلي را در اختيار شما قرار مي‌دهد و هر مرحله آن نهايت ۱۰ دقيقه به طول مي‌انجامد و يك اثر سرگرم‌كننده در تعطيلات عيد و خانه‌نشين شدن به علت بحران كرونا به حساب مي‌آيد.

Verdict

Platform: Switch – Score: 7 out of 10

AntHill is a different kind of Tower-defense genre game that you see everyday. With every ios update gathered in the switch version, Ant Hill is a great choice to spend some time in your cozy couch!

نقدي كه مطالعه كرديد، نسخه‌ي منتقدين بازي Ant hill بود كه توسط ناشر بازي براي دنياي بازي ارسال شده است.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ساعت: ۰۲:۱۳:۳۷ توسط:بهترين بازي موضوع: نظرات (0)

انيمه dota dragons blood

انيمه Dota Dragons Blood بر المان‌هاي فانتزي و حماسي تمركز دارد. انيميشن Dota Dragon Blood موفق مي‌شود خود را به عنوان يكي از موفق‌ترين انيمه‌هاي غيرژاپني ثابت مي‌كند. در اين مقاله قصد معرفي انيميشن سريالي دوتا: خون اژدها را داريم، در ادامه با نقد انيمه دوتا خون اژدها با دنياي بازي همراه باشيد.

 
اسم فارسي: انيمه دوتا خون اژدها
ساخته‌شده با اقتباس از بازي DOTA 2 استوديوي Valve
ژانر: فانتزي، اكشن، حماسي و ماجرايي
كارگردان: پارك سو يانگ (Park So Young) و كيم اوي جئونگ (Kim Eui Jeong)
فيلم‌نامه: اشلي ادوارد ميلر (Ashley Edward Miller)
محصول استوديوي Mir
تعداد قسمت‌ها: ۸ اپيزود ۲۶-۲۸ دقيقه‌اي (فصل اول)
پخش از نتفليكس در ۲۰۲۱-
رده‌ي سني: TV-MA (بالاي ۱۷ سال)

ليست عناوين مطلب
خلاصه داستان و نقد انيمه دوتا خون اژدها

خلاصه داستان و نقد انيمه دوتا خون اژدها
در جهاني فانتزي، متشكل از انسان‌ها، اِلف‌ها و اژدهايان، يك شواليه اژدها به نام Davion با وقايعي روبرو مي‌شود كه هيچ وقت تصورش را نمي‌كرد. با آزادشدن روح شيطاني يك اژدها در جهان، جسم اين شواليه با روح اژدهايي در جبهه‌ي مقابل پيوند مي‌خورد. به دنبال آن، انواع نيروهاي ماورايي خير و شر در سياره پراكنده مي‌شوند، اما اين تنها آغاز ماجرا است.

توجه: معرفي انيمه دوتا خون اژدها فاقد اسپويل است و در راستاي بهبود تجربه‌ي مخاطب، به اساسي‌ترين موضوعات پرداخته مي‌شود.

همواره در رسانه‌هاي اجتماعي از اقتباس‌هاي نتفليكس‌گونه و تحريف اصالت اثر، انتقادهاي متفاوتي مي‌شود. انيمه دوتا خون اژدها از آن دست آثاري است كه اين اظهارات را نقض مي‌كند و خروجي قابل قبولي را ارائه مي‌دهد. استوديوي كره‌اي Mir كه با The Legend of Korra شناخته مي‌شود، وظيفه ساخت اقتباس انيمه‌اي بازي DOTA 2 را داشته است. براي درك و شناخت جهان انيميشن سريالي دوتا: خون اژدها، نياز به پيش‌زمينه خاص يا تجربه بازي DOTA 2 را نداريد. تكليف انيميشن سريالي دوتا: خون اژدها با خود و مخاطبانش مشخص است.

غالب انسان‌ها، از همان كودكي به دنبال فانتزي‌هاي حماسه‌محوري مي‌روند كه در سطح و بطن خود، مفهوم‌هاي واقعي و سورئال را در برگيرد. «انيميشن دوتا خون اژدها» از جنس فانتزي‌هاي سرراست اما هدفمند است. در جهاني كه انسان‌ها با توهماتي همچون خير و شر مطلق مواجه مي‌شوند، انيميشن Dota Dragon’s Blood سيلي بزرگي به آن‌ها مي‌زند. خير و شر، تاريكي و روشنايي، نيستي و هستي، هر كدام مكمل همديگرند. هيچ خير و شر مطلقي وجود ندارد. تنها يك مسئله نسبي است.

 

شايد دور از انتظار نباشد كه در هر داستان فانتزي مانند انيميشن دوتا خون اژدها با حال و هواي قرون وسطايي، قوم‌هايي جز انسان‌ها ببينيم. اِلف‌ها در غالب آثار اين چنيني، نقش مهمي را ايفا كردند. همچنين آن‌ها مورد غضب و تنفر گروهي از انسان‌ها قرار گرفته و به چشم تافته‌ي جدابافته ديده مي‌شوند. به هر حال در جهاني زندگي مي‌كنيم كه هر روز با چنين نفرت‌هاي بي‌پاياني روبرو شده، ولي هيچ‌گاه قدم موثري براي توقف آن برنمي‌داريم.

يكي از جنبه‌هاي ارزشمند نقد انيميشن دوتا: خون اژدها، حضور دو صداپيشه‌ و بازيگر آشناي ويديوگيمي است. تروي بيكر و يوري لاونتال، در نقش‌هاي اينووكر (Invoker) و دَويون (Davion) يكي از پايه‌هاي جدانشدني اين انيمه هستند و بي‌شك حضورشان، مشوق تماشاي انيمه مي‌شود.

 

نقد انيميشن Dota Dragon Blood، بخش خاص و درستي را از جهان DOTA 2 را روايت مي‌كند. جايي كه با گيمرها و مخاطبان تازه‌وارد، ارتباط تنگاتنگي برقرار شده و بي‌وقفه هشت اپيزود را تماشا كنند. انيميشن دوتا: خون اژدها صرفا به يك خط داستاني محدود نشده و همزمان سه سرگذشت را جلو مي‌برد. سرگذشت‌هايي كه هر كدام ريشه در انتقام‌جويي‌ها و خودخواهي‌ها دارند.

«خون اژدها» براي هر شخصيت پيش‌زمينه متناسب را پديد آورده و به دنبال آن، شاهد داستان‌گويي و ارائه صحيح هستيم. هر كدام از شخصيت‌هاي انيميشن دوتا: خون اژدها در گذر زمان، چيزي براي از دست دادن داشتند و حال تلاش مي‌كنند تا در ادامه‌ي مسير زندگي، حرفي براي گفتن و كاري براي انجام دادن داشته باشند.

بيشتر بخوانيد: بهترين انيمه‌ هاي سريالي تاريخ كه بايد ببينيد

 

براي مبارزات فانتزي و حماسي در نقد دوتا: خون اژدها به خوبي در القاي لحظات كليدي و نفس‌گير موفق شده و مي‌تواند غالب تماشاگران را از اين جهت سرگرم كند. حقيقت ماجرا اين است كه انيميشن Dota Dragon’s Blood، ابتدا در سطح خود، موفق به روايت صحيح استانداردهاي فانتزي-حماسي شده، سپس در بطن روايت، خود را پررنگ‌تر نشان مي‌دهد. در نتيجه دوتا: خون اژدها سرگرمي مطلق و مجموعه‌اي از مبارزات بي‌منطق نيست.

از شخصيت Invoker (با صداي تروي بيكر) تا بي‌رحم‌ترين اژدهايان، همگي در يك چرخه‌ي غرور و خودخواهي حركت مي‌كنند. اگر يك دليل براي صلح و آرامش بين اين موجودات باشد، هزاران دليل براي جنگ و نزاع وجود دارد، چرا كه خودخواهي و انتقام‌جويي آن‌ها سيري‌ناپذير است.

جالب است بدانيد كه جهان انيميشن سريالي دوتا: خون اژدها، در آغاز بر پايه‌ي دو نيروي قدرتمند و متقابل شكل گرفت. هر كدام از اين موجودات باستاني، در تلاش براي نابودي ديگري بودند، اما در پايان به هيچ نتيجه‌اي نرسيدند. اين دو نيروي متضاد تصميم به تسخير يك سياره گرفتند. اين همان سياره‌اي است كه در آن اتفاقات بازي و انيمه جريان دارد. اين دو نيروي باستاني، تصميم به تسخير سياره و جبهه‌گيري در مقابل يك ديگر كردند. هر چند كه آن‌ها نمي‌توانند تمامي موجودات سياره را كنترل كنند و گونه‌هاي قدرتمندتري هم وجود دارند.

 

انيميشن Dota Dragon Blood قرار نيست يك محصول استريوتايپ منحصر به اژدهايان شيطاني و دوست‌داشتني باشد كه اعمال ساير شخصيت‌ها را توجيه كند. اين انيمه، در هشت قسمت، به خوبي پايه‌هاي جهان و اسطوره‌هايش را پي‌ريزي مي‌كند. از طرفي دوتا: خون اژدها سوالات عظيمي از حيث انگيزه‌ي شخصيت‌ها و روابطشان مطرح مي‌كند كه به نيمي از آن‌ها در فصل اول پاسخ داده مي‌شود. بايد ديد كه فصل دوم چه رويكردي براي پاسخ به ابهامات و پرسش‌ها در پيش مي‌گيرد.

البته كه انيميشن سريالي دوتا: خون اژدها حذفيات و تغييرات محسوسي در شخصيت‌ها و معرفي آن‌ها نسبت به بازي DOTA 2 داشته است، اما با اطمينان خاطر مي‌توان گفت كه اين انيمه در غالب جنبه‌هاي اقتباسي موفق بوده و مي‌توان به پيشرفت آن اميدوار بود. ناگفته نماند كه موسيقي انيمه‌ي دوتا و درآميختن آن با سكانس‌هاي مبارزات، ديالوگ‌ها و حتي آرام‌ترين لحظات، موجب غفلت از گذر زمان شده و كمتر مخاطبي مي‌تواند احساس خستگي كند.

ديگر از يك اقتباس ويديوگيمي چه مي‌خواهيد؟ دوتا: خون اژدها يكي از پله‌هاي رستگاري و موفقيت نتفليكس در مديوم انيمه است. پس در اولين فرصت ممكن به سراغش برويد. انيمه dota dragons blood براي هر مخاطبي، حرف جديدي براي گفتن دارد و اپيزود به اپيزود شاهد صعود كيفيت آن خواهيد بود.

 

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ساعت: ۰۲:۰۸:۰۹ توسط:بهترين بازي موضوع: نظرات (0)

راهنماي قدم به قدم بازي Ghost of Tsushima

بازي Ghost of Tsushima بعنوان حسن ختام عناوين انحصاري PS4 عملكرد بسيار خوبي را از خود به جاي گذاشت. اين بازي در تاريخ ۲۷ تير براي PS4 منتشر شد و از دنياي بازي نمره‌ي عالي ۹ را دريافت كرد. اثر مذكور يك عنوان جهان باز با المان‌هاي مختلف از قبيل اكشن ماجراجويي و RPG است و مي‌تواند تجربه‌ي لذت بخشي را براي بازيكنان به ارمغان بياورد. در ادامه شما را دعوت به مطالعه اين راهنمايي مي‌كنيم. در ابتداي مقاله راهنماي قدم به قدم بازي Ghost of Tsushima قصد داريم تا چند نكته‌ي كوچك اما تاثير گذار در روند بازي Ghost of Tsushima را با شما درميان بگذاريم. با ما همراه باشيد.

 

 

 

 


ليست عناوين مطلب

ترفند هاي بازي روح سوشيما

راهنماي جامع Ghost of Tsushima : آيتم‌هاي جمع‌آوري

آموزش مراحل بازي Ghost of Tsushima : مأموريت‌هاي افسانه‌اي

راهنماي بازي روح سوشيما : دريافت تروفي‌ها

ترفند هاي بازي روح سوشيما

۱) استفاده از چارم «چارم ايناري» بسيار مفيد است، زيرا مقدار منابعي كه پيدا مي‌كنيد را افزايش مي دهد. اين چارم در منطقه اول و در Arrow Peak Shrine قرار دارد. منابع در اصل «پول» اين بازي هستند و شما براي ارتقاء كامل شمشير و زره خود به تعداد زيادي از آن‌ها نياز داريد.

 


۲)تنها دو تروفي مربوط به ارتقاء شمشير و زره وجود دارد؛ يكي ارتقا كامل Sakai Katana (شمشير شما) و ديگري Sakai Clan Armour (زره خاندان ساكاي كه به صورت خودكار در فصل دوم بازي آغاز مي‌شود). تمام منابع خود را براي اين موارد نگه داريد و آن‌ها را براي كارهاي ديگر هدر ندهيد (اما قرار دادن چند مورد براي ارتقا كمان اشكالي ندارد، فقط همه آن‌ها را براي زره‌هاي بي‌هدف كه هرگز به آن‌ها نيازي نخواهيد داشت، هدر ندهيد). ارتقاء كامل شمشير تروفي «The Perfect Storm» و ارتقاء كامل زره خاندان ساكاي تروفي «All in the Wrist» را آزاد مي‌كند.

 


۳) از زره Traveler’s Armor استفاده كنيد، زيرا با ايجاد لرزش در «كنترلر» مكان يك Artifact يا Record در نزديكي شما را نشان مي‌دهد. براي آزادسازي اين زره با فروشندگان دنياي بازي Ghost of Tsushima مكالمه‌ كنيد تا آن را به صورت رايگان به شما هديه بدهند. همچنين با فشردن دكمه‌ي سمت راست دي‌پد، اين لباس شما را به سمت Artifact يا Record بعدي هدايت مي‌كند.

 


۴)سعي كنيد در اسرع وقت تروفي «Have a Nice Fall» را دريافت كنيد (فردي را از بالاي پرتگاه به پايين پرتاب كنيد تا كشته شود). يا حداقل آن را در حالي كه هنوز چند سرزمين اشغالي مغول باقي مانده است، دريافت كنيد. بهتر است اين كار را در كمپ‌هاي مغول انجام دهيد، زيرا دشمنان در آنجا در موقعيت‌هاي ثابت قرار مي‌گيرند. وقتي همه اردوگاه‌ها را آزاد كرديد، نمي‌توانيد آن‌ها را دوباره به حالت اوليه برگردانيد، پس شما بايد به گشت‌هاي تصادفي دشمن تكيه كنيد كه اين، كار را بسيار پيچيده‌تر مي‌كند.

راهنماي قدم به قدم بازي Ghost of Tsushima

 

اخطار: گزارشاتي مبني بر مشكلات و حذف فايل‌هايي ذخيره وجود دارد. بنابراين هر يك ساعت يكبار روند پيشرفت خود را به صورت دستي ذخيره كنيد.

 


راهنماي جامع Ghost of Tsushima : آيتم‌هاي جمع‌آوري

شبح سوشيما داراي ۴۳۳ مكان براي جمع‌آوري آيتم است. ما در راهنماي جامع Ghost of Tsushima تمامي مكان‌ها را به شما نشان مي‌دهيم.هيچ يك از آيتم‌ها از دست رفتني نيستند، بنابراين پس از كامل كردن داستان اصلي نيز قادر به جمع‌آوري آن‌ها خواهيد بود. مهم نيست كه در طول داستان چه ديالوگ‌ها و پايان‌هايي را انتخاب مي‌كنيد.

 


بهترين استراتژي اين است كه ابتدا تمام مناطق اشغال شده توسط مغولان را آزاد كنيد (بعد از مدتي به طور خودكار روي نقشه مشخص مي‌شوند). وقتي همه مناطق را آزاد كرديد، مه سفيد روي نقشه كاملاً از بين مي‌رود و مجموعه‌هاي علامت‌گذاري شده با علامت سوال روي نقشه برجسته مي‌شوند. سپس پيدا كردن همه چيز ساده مي‌شود. البته، چند مورد مشخص نمي‌شوند و يافتن آن‌ها دشوار است.

 


براي مشاهده‌ي هر نوع از آيتم‌هاي جمع‌آوري روي لينك مربوط به آنها كليك كرده تا ويديوي آن را تماشا كنيد.

 


۱۰ عدد محراب مخفي

۱۸ عدد چشمه‌هاي آب گرم

۱۶ عدد Bamboo Strikes

۱۶ عدد Shinto Shrines

۸ عدد برج ديده‌باني

۲۳ عدد Pillars of Honor

۴۹ عدد Inari Shrines(Fox Dens)

۱۹ عدد Haiku

۲۵ عدد Duels

۸۰ عدد Sashimono Banners

۴۰ عدد Records

۵۰ عدد Mongol Artifacts

۲۰ عدد Singing Crickets

 


۵۹ عدد تجهيزات گوناگون

 


در بازي Ghost of Tsushima تعداد ۵۹ عدد تجهيزات گوناگون براي شخصي‌سازي وجود دارد. عمده ي آنها كيت‌هاي شمشير و سربندهايي هستند كه بعد از انجام فعاليت‌هاي فرعي Pillars of Honor و Haiku به‌دست مي‌آيند (۳۹ از ۵۹). باقي آن‌ها در نقشه بازي پراكنده هستند. شما در زير مي‌توانيد تصاوير محل دقيق آيتم‌ها را مشاهده كنيد.

 


سربند

 


عكس ۱.۲.۳

 


كلاه

 


عكس ۴.۵.۶

 


سربند

 


عكس ۷.۸.۹

 


كلاه

 


عكس ۱۰.۱۱.۱۲و عكس ستاره

 


سربند

 


عكس ۱۳.۱۴.۱۵

 


سربند

 


عكس ۱۶.۱۷.۱۸

 


سربند

 


عكس ۱۹.۲۰.۲۱

 


سربند

 


عكس ۲۲.۲۳.۲۴

 


كلاه

 


عكس ۲۵.۲۶.۲۷

 


كلاه

 


عكس ۲۸.۲۹.۳۰

 


سربند

 


عكس ۳۱.۳۲.۳۳

 


كلاه

 


عكس ۳۴.۳۵.۳۶

 


سربند

 


عكس ۳۷.۳۸.۳۹

 


چشم‌بند

 


عكس ۴۰.۴۱.۴۲

 


ماسك

 


عكس ۴۳.۴۴.۴۵

 


ماسك

 


عكس ۴۶.۴۷.۴۸

 


سربند

 


عكس ۴۹.۵۰.۵۱

 


سربند

 


عكس ۵۲.۵۳.۵۴

 


كلاه

 


عكس ۵۵.۵۶.۵۷

 


ماسك

 


عكس ۵۸.۵۹.۶۰

 


نكته: تنها آيتمي كه براي تروفي‌ها نياز نداريد، آيتم Sashimono Banners است. براي اطلاع دقيق از تعداد آيتم‌هاي لازم به منظور كسب تروفي‌ها، به بخش راهنماي تروفي بازي Ghost of Tsushima مراجعه بفرماييد

 


آموزش مراحل بازي Ghost of Tsushima : مأموريت‌هاي افسانه‌اي

در اين بخش از مقاله‌ راهنماي جامع Ghost of Tsushima به سراغ Mythic Tales يا همان ماموريت‌هاي افسانه‌اي رفتيم. براي مشاهده محل دقيق و اطلاعات ديگر با دنياي بازي همراه باشيد.

 


بازي Ghost of Tsushima داراي ۷ ماموريت افسانه‌اي است. با تكميل تمام آنها، تروفي Teller of Tales را دريافت خواهيد كرد. مهم نيست كه در طول داستان چه گزينه‌هاي گفت‌وگو يا چه پايان‌بندي را انتخاب مي‌كنيد، هيچ يك از اين ماموريت‌ها لغو نمي‌شود. بنابراين پس از اتمام داستان اصلي نيز مي‌توانيد به سراغ اين ماموريت‌ها برويد و آنها را به اتمام برسانيد.

براي ديدن اينكه كدام افسانه‌ها را كامل كرده‌ايد، به ترتيب Options> Journal> Mythic Tales عمل كنيد. سپس مي‌توانيد با ليست موجود مقايسه كنيد تا مواردي را كه گم كرده‌ايد بررسي كنيد. آنها روي نقشه يك نماد آبي دارند و به راحتي قابل مشاهده هستند.

به شما پيشنهاد مي‌كنم كه در اسرع وقت اين ماموريت‌ها را انجام دهيد؛ زيرا پاداش‌هاي بسيار ارزشمندي از قبيل كمان بزرگ و بسيار قوي، زره‌هاي فوق‌العاده و ضرباتي سنگين را به شما اهدا مي‌كنند.

 


ماموريت اول: The Heavenly Strike

 


عكس ۲

اطلاعات كلي

 


اكت: اول

منطقه: ايزوهارا

جايزه: ضربه‌ي The Heavenly Strike

ابتدا بايد ماموريت داستاني Hammer and Forge را كامل كرده باشيد.

 


قدم اول: نوازنده را در كوماتسو پيدا كنيد.

درست در جنوب پل ريور فالز، در چهارراه يك نوازنده را پيدا مي‌كنيد كه بيو مي‌نوازد. با او صحبت كنيد تا وي داستان جنگجوي ترسناك كه خواستار شنيدن قصه Shigenori بود را براي شما تعريف كند.

 


عكس ۱

قدم دوم: به دنبال پل بگرديد

به سمت شمال برويد. هرچه نزديك مي‌شويد، صداي زني كه گريه مي‌كند را واضح تر خواهيد شنيد.

 


قدم سوم: به دنبال گريان بگرديد.

اين زن، زير پل پنهان شده است.

 


قدم چهارم: با او صحبت كنيد.

به پايين برويد و با زن صحبت كنيد. او به شما مي‌گويد مردي كه همه را به قتل رساند، ياسوهيرا كوگا است.

 


قدم چهارم: مسير Yasuhira را بررسي كنيد.

در آن طرف رودخانه، ردپاهايي از اسب ياسوهيرا را مي‌بينيد كه بايد آنها را دنبال كنيد.

 


قدم پنجم: ردپاي اسب را دنبال كنيد

ردپاهاي اسب را در امتداد جاده به سمت شمال دنبال كنيد.

 


قدم ششم: به محل درگيري برسيد.

به اردوگاه كوچك نزديك شده و خود را براي مبارزه آماده كنيد.

 


قدم هفتم: مغول‌ها را شكست دهيد.

در اينجا فرصت زيادي براي مخفي‌كاري وجود ندارد، بنابراين، براي مبارزه با هشت مغول از جمله دو كماندار آماده شويد.

 


قدم هشتم: با اهالي آن منطقه صحبت كنيد.

پس از ايمن شدن منطقه، براي ادامه كار با دهقان مشخص شده صحبت كنيد. خواهيد فهميد كه او در برج ديده‌باني بوده و به مغول‌ها كمك كرده است.

 


قدم نهم: برج مراقبت را جستجو كنيد.

برج مراقبت نزديك را براي يافتن سرنخ‌هاي محل ياسوهيرا بررسي كنيد. هنگام ورود، در سمت چپ دو جدول پيدا مي‌كنيد كه يك طومار و تعدادي برگ سفيد روي آنها قرار دارد. سپس ديوار سمت راست را بررسي كنيد و نقاشي يك دوئل را مشاهده خواهيد كرد.

 


قدم دهم: دوباره با زن صحبت كنيد.

بالاي برج چيزي وجود ندارد، بنابراين به بيرون برگرديد و با زن صحبت كنيد تا دريابيد كه در آن نزديكي درختاني با برگ‌هاي سفيد وجود دارد يا خير.

 


قدم يازدهم: به دنبال درختي با برگ سفيد بگرديد.

در داخل منطقه‌ي جستجو، جاده را در جنوب قله Shigenori بررسي كنيد.

 


قدم دوازدهم: به منطقه درختاني با برگ‌هاي سفيد برويد.

هنگامي كه جين درباره درختان برگ سفيد اظهار نظر كرد و هدف شما براي يافتن نخلستان مشخص شد، مي‌توانيد از باد هدايتگر خود براي دنبال كردن درختان به سمت نخلستان استفاده كنيد.

 


قدم سيزدهم: گروگان را نجات دهيد.

در طول راه، با برخي از مغول‌ها روبرو خواهيد شد كه از يك دهقان بازجويي مي‌كنند. براي نجات گروگان، بايد مغولان اطراف خانه او را شكست دهيد. برخلاف ساير گروگان‌ها، اگر تصادفي به آنها هشدار دهيد، نگران قتل عام زنداني نشويد، بنابراين اگر بخواهيد مي‌توانيد سريع وارد عمل شويد. با اين حال، مغول‌ها در موقعيت‌هايي قرار دارند كه استفاده از  مفخي‌كاري را در اطراف خانه آسان مي‌كند. در هر صورت، تا زماني كه با تمام دشمنان منطقه برخورد نشود، نمي‌توانيد با گروگان صحبت كنيد.

گروگان به شما مي‌گويد كه ياسوهيرا پدربزرگش را برد و به سمت يك حلقه دوئل در ساحل كوماتسو حركت كرد.

 


قدم چهاردهم: به محل شيگنوري برويد.

سوار اسب خود شويد و به سمت منطقه جستجو در جنوب غربي برويد. تپه‌اي سنگي پيدا خواهيد كرد كه نمي‌توانيد از آن بالا برويد، اما درختي وجود دارد كه يك نفر براي عبور از آن قطع كرده است. وقتي جين در مورد آن نظر داد، بدانيد كه منطقه مناسب را پيدا كرده‌ايد.

 


قدم پانزدهم: به Shigenoris Rest وارد شويد

از آن طرف درخت پايين آمده و از بين سنگ‌ها به درون Shigenoris Rest وارد شويد.

 


قدم شانزدهم: مغول‌ها را شكست دهيد

بازهم با تعدادي مغول مبارزه خواهيد كرد، اما در اين منطقه همه جا تكه‌هاي چمن بلند وجود دارد و بيشتر آنها در ابتدا رو‌به‌روي شما هستند، از بين بردن اكثر دشمنان از طريق پنهان كاري آسان است.

 


قدم هفدهم: منطقه Shigenoris Rest را بررسي كنيد

هنگامي كه همه‌ي دشمنان را نابود كرديد، مسير راه پله را دنبال كنيد و حلقه دوئل Shigenori را پيدا خواهيد كرد.

 


قدم هجدهم: حلقه دوئل را بررسي كنيد

هنگام ورود به حلقه، موارد مختلفي براي بررسي وجود دارد. از جسد پدربزرگ ربوده شده شروع كنيد.

 


قدم نوزدهم: ياسوهيرا را شكست دهيد.

اين يك دوئل حماسي است، به خصوص اگر قبل از ارتقا شخصيت خود به سراغ Yasuhira رفته باشيد. مسدود كردن، كنار زدن حملات غيرقابل دفع و ضد حمله فقط در صورت ايمن بودن براي پيروزي در اين نبرد ضروري است. ياسوهيرا بسيار سريع است و فقط با چند ضربه شما را نابود خواهد كرد.

 


قدم پاياني: مردي كه توسط ياسوهيرا كشته شده است را دفن كنيد.

هنگامي كه از شما خواسته شد، به نزد پدربزرگ مرده برويد و R2 را فشار دهيد.

 


ماموريت دوم: The Curse of Uchitsune

 


عكس ۴

اطلاعات كلي

اكت: اول

منطقه: ايزوهارا

جايزه: كمان بلند و بسيار قوي

ابتدا بايد ماموريت‌هاي داستاني The Tale of Lady Masako، The Tale of Ryuzo و The Tale of Sensei Ishikawa را كامل كنيد.

 


قدم اول: نوازنده را پيدا كنيد.

اين نوازنده در منطقه ‌Hiyoshi Hotsprings است. پيش او بنشينيد تا افسانه Uchitsune را بشنويد.

 


عكس ۳

قدم دوم: سواحل هيوشي را براي يافتن گل‌هاي آبي رنگ جستجو كنيد.

دستورالعمل‌هاي مبهم Yamato شما را در مسير قرار مي‌دهد، اما هنوز هم منطقه بزرگي براي جستجو وجود دارد.

 


قدم سوم: گل‌هاي آبي رنگ را دنبال كنيد.

در نزديكي مركز منطقه جستجو، از ميان گل‌هاي آبي عبور خواهيد كرد. درست در مركز، شما يك تپه سنگي بزرگ پيدا خواهيد كرد كه در واقع يك مقبره است. از طريق شكاف موجود بين سنگ‌ها وارد مقبره شويد.

 


قدم چهارم: مقبره را بررسي كنيد.

پس از وارد شدن به مقبره، به پايين بياييد و بنر روبه‌رو را بررسي كنيد. اين نقاشي يك جزيره را نشان مي‌دهد كه با گل‌هاي آبي احاطه شده است و محل سرنخ بعدي شما در آنجا قرار دارد.

 


قدم پنجم: منطقه Hiyoshi را براي يافتن جزيره مورد نظر جستجو كنيد.

ابتدا از مقبره خارج شويد. تقريباً بلافاصله پس از خارج شدن، در معرض تيرهاي شعله ور قرار مي‌گيريد. يك راهب اسرارآميز با هشدارهاي مبهم به شما مي‌گويد كه جستجوي كمان را متوقف كنيد.

هنگام جستجوي جزيره، متوجه خواهيد شد كه در گوشه پايين سمت راست صفحه، نسخه كوچكي از بنري كه پيدا كرده‌ايد وجود دارد. براي بزرگنمايي صفحه لمسي را به سمت چپ بكشيد، سپس صفحه را به سمت راست بكشيد تا بنر به حالت اول بازگردد. موقعيت واقعي اين جزيره در تصوير زير نشان داده شده است.

 


عكس ۵

قدم ششم: گل‌هاي آبي رنگ را دنبال كنيد.

هنگامي كه نزديك باشد متوجه خواهيد شد، زيرا گل‌هاي آبي بيشتري خواهيد ديد. آن‌ها را دنبال كنيد تا به خط ساحلي برسيد. وارد آب شده و شنا كنيد تا به جزيره برسيد.

 


قدم هفتم: جزيره را بررسي كنيد.

در داخل جزيره شما يك بنر پارچه‌اي ديگر پيدا مي‌كنيد كه روي آن نقاشي است. با عرض پوزش از جين، اما سلاح ما در منطقه‌ي ديگري است؛ قله‌ي يك كوه. نقاشي را برداريد و به بيرون برگرديد.

سرنخي ديگر، اخطار جدي ديگر. به نظر مي‌رسد كه در مسير درستي قرار داريد.

 


قدم هشتم: منطقه Hiyoshi را براي پيدا كردن كوه مورد نظر جستجو كنيد.

از طريق تصوير زير مي‌توانيد محل دقيق اين كوه را پيدا كنيد.

 


عكس ۶

قدم نهم: گل‌هاي آبي را دنبال كنيد.

باز هم، وقتي شروع به دويدن روي گل‌هاي آبي مي‌كنيد، مي‌دانيد كه نزديك هستيد. آنها شما را به بالاي تپه و يك غار و مقبره عجيب و غريب هدايت مي‌كنند.

 


قدم دهم: كمان بلند را برداريد.

در مركز همه چيز يك پايه قرار دارد كه در آن كمان نشان داده مي‌شود. جلو برويد و آن را برداريد.

 


قدم پاياني: شيطان Tengu را شكست دهيد.

اكنون شما بايد با يك راهب عجيب و غريب با ماسك Tengu Demon مبارزه كنيد در حالي كه يك ميليون پرنده دور شما حلقه مي‌زنند.

اميدوارم كه شما سطح خود را ارتقا داده باشيد و فقط مستقيم به سراغ اين ماموريت نرفته باشيد، در غير اين صورت اين يك جنگ سخت خواهد بود. Tengu Demon از همه دشمناني كه تاكنون ديده‌ايد، قوي‌تر و سريع‌تر است.

 


هنگامي كه شيطان Tengu را شكست داديد، ماموريت به پايان مي‌رسد و شما يك كمان كاملاً جديد خواهيد داشت تا مغولان را با آن وحشت زده كنيد.

 


ماموريت سوم: The Legend of Tadayori

 


عكس ۱۴

اطلاعات كلي

اكت: اول

منطقه: ايزوهارا

جايزه: زره Tadayori

ابتدا بايد ماموريت‌هاي داستاني The Tale of Lady Masako، The Tale of Ryuzo و The Tale of Sensei Ishikawa را كامل كنيد

 


قدم اول: نوازنده را پيدا كنيد و داستان وي را بشنويد

ياماتو داستان جديدي براي گفتن دارد، اين بار در مورد زره افسانه‌اي تادايوري كه قرار بود پوشنده آن را تقريباً شكست ناپذير كند. ياماتو از مكاني معروف به تاج بنفشه مي‌گويد، جايي در شمال آزامو كه تادايوري براي مراقبه به آنجا مي‌رفت. در تصوير زير مي‌توانيد محل قرارگيري نوازنده را مشاهده كنيد.

 


عكس ۷

قدم دوم: به شمال آزامو سفر كنيد

منطقه جستجو در شمال آزامو ظاهر مي‌شود. وقتي گل داوودي بنفشه را ديديد، تقريباً به محل مورد نظر رسيده‌ايد.

 


قدم سوم: گل‌ها را تا تاج بنفش دنبال كنيد

با ديدن گل‌ها، آنها را تا كوه مورد نظر دنبال كرده و سپس به قله‌ي آن صعود كنيد.

 


قدم چهارم: قله كوه را بررسي كنيد

نقشه‌اي كه در ظرف است را بررسي كنيد. اين نقشه محل Tadayori’s Rest را نشان مي‌دهد.

 


قدم پنجم: مكان نشان داده شده روي نقشه را پيدا كنيد

اكنون نقشه گنجي به شما داده شده است كه مي‌توانيد با كشيدن انگشت به سمت چپ روي صفحه لمسي، آن را باز كنيد.

مكاني كه براي يافتن Tadayori’s Rest بايد به آنجا برويد در شمال منطقه جستجوي زرد رنگ روي نقشه جهان شما است (حدود ۲ دقيقه فاصله دارد). قله را ترك كرده و به سمت شمال تا لبه منطقه جستجو برويد (به مكان تصوير زير مراجعه كنيد). روي نقشه جهان، اين مكان «Houren’s Pasture» نام‌گذاري شده است. هنگام ورود، تعداد بيشتري گل بنفش وجود دارد. رشته‌كوه ديگري را مي‌توانيد اينجا ببينيد. وقتي نزديك مي‌شويد، جين مي‌گويد: «بالا رفتن از صخره‌ها بسيار سخت است. بايد راه ديگري وجود داشته باشد.» البته، راه ديگري نيز وجود دارد. در دامنه كوهي كه گل‌هاي بنفش وجود دارد، مي‌توانيد يك چراغ پيدا كنيد. در سمت چپ لامپ حفره‌اي در ديوار وجود دارد كه مي‌توانيد از زير آن بخزيد. اين كار را انجام دهيد و Tadayori’s Rest را با موفقيت پيدا خواهيد كرد. مكان و شكاف هر دو در تصاوير زير نشان داده شده است.

 


عكس ۸

عكس ۹

قدم ششم: وارد Tadayori’s Rest شويد

پس از خزيدن در تونل، گل‌ها را در مسير دنبال كنيد و از روي شكاف‌ها پرش كنيد. درست قبل از رسيدن به ورودي، برخي از مغولان مرده را مي‌بينيد. حالا از شكاف ديوار عبور كنيد.

به دنبال كردن گل‌ها ادامه دهيد تا جايي كه يك مسير جديد را پيدا كنيد.

 


قدم هفتم: قبرستان را بررسي كنيد

به سراغ سنگ قبرهاي مشخص شده برويد و دو سنگ قبر و عود را بررسي كنيد. همه آن‌ها در كنار يكديگر هستند.

پس از انجام اين كار يك فيلم به شما نشان داده مي‌شود. ناگهان زني ناشناخته با كاتانا شما را به دزد بودن متهم مي‌كند و وقتي به او بگوييد شما چه كسي هستيد باور نمي‌كند. سپس به شما حمله مي‌كند و وارد يك باس فايت مي‌شويد.

 


قدم هشتم: كائده را شكست دهيد

با وجود اينكه جين در طول جنگ از او درخواست مي‌كند، اما تا زماني كه وي را شكست ندهيد متوقف نخواهد شد. اين زن با چندين تركيب كه شامل حملات غيرقابل دفع است به شما حمله مي‌كند. اين را درنظر داشته باشيد كه با توجه به سرعت او، نمي‌توانيد به راحتي كنار جاخالي دهيد.

 


قدم نهم: با وي صحبت كنيد

هنگامي كه سرانجام او را شكست مي‌دهيد، او تسليم مي‌شود و هويت شما را تأييد مي‌كند. متأسفانه او همچنين به شما مي‌گويد كه زره Tadayori اينجا نيست، فقط يك خط از يك طومار قديمي براي راهنمايي شما وجود دارد. «تادايوري تا ابد از خليج آزامو مراقبت مي‌كند.» شايد زره در صخره‌هاي پشت شهر باشد؟

 


قدم دهم: به خليج آزامو سفر كنيد

مسير را تا خليج آزامو دنبال كنيد، يك دسته گل داوودي بنفشه را پيدا خواهيد كرد تا بدانيد كه در مسير درستي قرار داريد.

 


قدم يازدهم: به قله بالاي خليج آزامو برسيد

تقريبا در نزديكي شما، با يك دسته مغول مواجه خواهيد شد كه نوازنده ياماتو را اسير كرده‌اند. به نظر مي‌رسد كه آن‌ها نيز به دنبال زره Tadayori هستند.

 


قدم دوازدهم: نوازنده را آزاد كنيد

مراقب نحوه برخورد خود باشيد، زيرا مغولان ترجيح مي‌دهند گروگان خود را بكشند تا اينكه بگذارند او به دست شما بيفتد. اگر در هر نقطه از جنگ ديديد كه نماد جمجمه و استخوان‌هاي ضربدري ظاهر شد، بلافاصله قبل از كشته شدن ياماتو از او دفاع كنيد.

پس از اينكه همه مغولان شكست خوردند، ياماتو را نجات دهيد. او به شما مي‌گوييد كه زره در آنجا است و براي استفاده شما آماده است.

 


قدم سيزدهم: زره Tadayori را به‌دست آوريد

به پشت بناي يادبود تادايوري برويد و دكمه‌ي R2 را فشار دهيد.

بعد از اينكار، زره افسانه‌اي Tadayori را پيدا كرده و مي‌پوشيد. بلافاصله توسط مغولاني كه زره را مي‌خواهند مورد حمله قرار مي‌گيريد.

 


قدم چهاردم: از نوازنده دفاع كنيد

از آنجا كه زره Tadayori را به تن داريد و در اين نزديكي تيرهاي نامحدودي وجود دارد، اين درگيري به وضوح به منظور استفاده از تيراندازي با كمان طراحي شده است، پس بيشتر از كمان خود استفاده كنيد.

 


قدم پانزدهم: با نوازنده صحبت كنيد

هنگامي كه همه مغولان شكست خوردند، براي پايان دادن به ماموريت با ياماتو صحبت كنيد.

 


ماموريت چهارم: The Six Blades of Kojiro

 


اطلاعات كلي

اكت: دوم

منطقه: تويوتاما

جايزه: زره Kensei

ابتدا بياد ماموريت داستاني A New Horizon را كامل كرده باشيد

 


قدم اول: نوازنده را در منطقه Umugi پيدا كنيد

ياماتو را در اوموگي پيدا كنيد، وي وحشت زده است و مي‌خواهد با شما صحبت كند.

 


عكس ۱۰

قدم دوم: پنج قاتل كلاه حصيري را شكست دهيد

شما بايد در پنج دوئل كه در منطقه تويوتاما قرار دارند، پيروز شويد. خوشبختانه، آن‌ها در نقشه شما علامت گذاري شده‌اند.

دوئل‌ها اساساً باس‌فايت هستند، جايي كه شما با يك شمشيرباز ديگر به صورت تن‌به‌تن مبارزه مي‌كنيد و نمي‌توانيد از آيتم‌ها يا كمان خود استفاده كنيد. اين يك مبارزه با شمشير است، بنابراين شما بايد دائماً ضربات را دفع كرده و در فرصت مناسب ضربه بزنيد. اگر Resolve كامل داريد و Heavenly Strike يا Dance of Wrath را ياد گرفته‌ايد، مي‌توانيد با استفاده از آن‌ها آسيب‌هاي قابل توجهي به دشمنان خود وارد كنيد.

 


قدم سوم: با نوازنده در Umugi Cove صحبت كنيد

به نزد ياماتو برگرديد كه دقيقاً در همان مكان قبلي قرار دارد. او شما را به سراغ ششمين و آخرين دوئل، كوجيرو، مي‌فرستد.

 


قدم چهارم: ورودي محل دوئل را در Omi Monastery پيدا كنيد

به Omi Monastery برويد كه در شمال غربي تويوتاما است. مخفيگاه كوجيرو را مي‌توان در سمت راست مجسمه غول پيكر بودا، از طريق شكافي در سنگ‌ها يافت.

 


قدم پنجم: با كوجيرو صحبت كنيد

دكمه ي R2 را فشار دهيد تا با وي صحبت كنيد.

 


قدم ششم: با كوجيرو مبارزه كنيد

زمان دوئل آخر شما فرا رسيده است. كوجيرو نسبت به ساير حريفان سرسخت‌تر است، سريع ضربه مي‌زند و با حملات غيرقابل دفع (مگر اينكه توانايي Perfect Dodge را خريداري كرده باشيد) شما را غافل‌گير خواهد كرد. صبر داشته باشيد؛ اگر حمله كنيد سريع ضربه خواهيد خورد. منتظر بمانيد تا او حركتي انجام دهد، سپس جاخالي دهيد و ضربه بزنيد.

 


ماموريت پنجم: The Unbreakable Gosaku

 


اطلاعات كلي

اكت: دوم

منطقه: تويوتاما

جايزه: زره Gosaku

ابتدا بايد ماموريت داستاني A New Horizon را كامل كرده باشيد

 


قدم اول: نوازنده را پيدا كنيد و داستان وي را بشنويد

به ياماتو نزديك شويد و R2 را فشار دهيد تا داستان را از او بشنويد. در تصوير زير مي‌توانيد محل دقيق نوازنده را مشاهده كنيد.

 


عكس ۱۱

قدم دوم: شش كليد را از شش مزارع بدست آوريد

اكنون بايد از شش مزرعه در سراسر سوشيما بازديد كرده و آن‌ها را از دست مغولان آزاد كنيد. چهار مزرعه از مزارع مورد نظر در منطقه ايزوهارا و دو مزرعه از آن‌ها در منطقه تويوتاما قرار دارد.

براي آزادي اين مزارع بايد پس از كشتن تمامي مغول‌ها، گروگان‌ها را آزاد كنيد تا به شما يك كليد بدهند.

نكته: دور مزارع مورد نظر در نقشه، منطقه‌ي زرد رنگي كشيده شده است.

 


قدم سوم: به تپه در آكاشيما سفر كنيد

بر خلاف داستان‌هاي افسانه‌اي قبلي، نشانگر در اينجا شما را مستقيماً به محل مورد نظر هدايت مي‌كند.

 


قدم چهارم: مغول‌ها را شكست دهيد

طبيعتا اين بازي بدون نياز به كشتن دسته‌اي از مغول‌ها، به شما امكان اتمام يك ماموريت را نمي‌دهد. گروهي حدوداً ۱۰ نفره منتظر شما خواهند بود، بنابراين با آن‌ها مقابله كنيد.

 


قدم پنجم: مسير زره Gosaku را باز كنيد

درست در محلي كه مغول‌ها به شما حمله كردند، بايد يك دروازه سنگي را ببينيد كه مي‌توانيد توسط كليدهايي كه بدست آورده‌ايد، قفل آن را باز كنيد.

 


قدم ششم: به بالاي تپه برسيد

از قلاب خود براي بالا رفتن از تپه استفاده كنيد، دقيقاً مانند آنچه كه براي بالا رفتن از معابد استفاده مي‌كرديد.

 


قدم هفتم: زره Gosaku را برداريد

براي دريافت زره Gosaku، جعبه مقابل خود را باز كرده و ماموريت را به اتمام برسانيد.

 


ماموريت ششم: The Spirit of Yarikawa’s Vengeance

 


اطلاعات كلي

اكت: دوم

منطقه: تويوتاما

جايزه: ضربه‌ي Dance of Wrath

ابتدا بايد ماموريت داستاني A New Horizon را كامل كرده باشيد

 


قدم اول: نوازنده را پيدا كنيد

ياماتو را كه توسط گروهي از افراد محاصره شده است پيدا كنيد و R2 را فشار دهيد تا با او صحبت كنيد. در تصوير زير محل دقيق او مشخص شده است.

 


عكس ۱۲

قدم دوم: ياريكاواي قديمي را براي پيدا كردن دود سفيد، جستجو كنيد

اكنون روي نقشه يك منطقه جستجوي وسيع به شما داده مي‌شود و بايد دود سفيد را پيدا كنيد. در شمال غربي منطقه در كنار يك پل مي‌توانيد دود سفيد را پيدا كنيد.

 


قدم سوم: آيتم موجود را برداريد

طومار واقع روي صخره را از جايي كه دود در حال بالا رفتن است برداريد.

 


قدم چهارم: اردوگاه مغول را در امتداد رودخانه جستجو كنيد

به جنوب غربي برويد و اردوگاهي را پيدا كنيد كه در حال آتش گرفتن است.

 


قدم پنجم: اردوگاه را بررسي كنيد

اسب، سپر و مرد روي زمين را بررسي كنيد و سپس يك زنداني شما را صدا مي‌كند.

 


قدم ششم: با زنداني صحبت كنيد

با نگه داشتن R2 زنداني را از زندان خارج كنيد

 


قدم هفتم: ياريكاواي قديمي را براي پيدا كردن دود، سفيد جستجو كنيد

به منطقه جستجو برگرديد، اين بار به جنوب غربي برويد.

 


قدم هشتم: آيتم موجود را برداريد

طومار واقع روي صخره را از جايي كه دود درحال بالا رفتن است برداريد.

 


قدم نهم: اردوگاه پناهندگان را پيدا كنيد

به اردوگاه بازماندگان برويد. به‌طور خودكار با پناهندگان آنجا صحبت خواهيد كرد.

 


قدم دهم: شخصيت Heitaro را دنبال كنيد

شخصيت Heitaro را تا بالاي تپه جنوب شرقي دنبال كنيد. سپس به يك قبر خواهيد رسيد.

 


قدم يازدهم: ياريكاواي قديمي را براي پيدا كردن دود سفيد جستجو كنيد

به منطقه جستجو برگرديد، اين بار به مركز آن برويد.

 


قدم دوازدهم: آيتم موجود را برداريد

اينبار آيتمي وجود نخواهد داشت

 


قدم سيزدهم: صداهاي ناشي از نبرد را دنبال كنيد

به غرب برويد و با خانه‌اي روبه‌رو خواهيد شد كه نشانه‌هايي از نبرد در اطراف آن است.

 


قدم چهاردهم: روح را پيدا كنيد

به سمت خانه بدويد. متوجه خواهيد شد كه روح از آنجا رفته است.

 


قدم پانزدهم: راهي براي ورود به خانه را پيدا كنيد

از طريق شكاف پشت خانه به آن وارد شويد.

 


قدم شانزدهم: خانه را بررسي كنيد

بنر و بقيه موارد را بررسي كنيد

 


قدم هفدهم: ياريكاواي قديمي را براي پيدا كردن دود سفيد جستجو كنيد

براي يافتن جديدترين آيتم به لبه شمالي منطقه جستجو برويد.

 


قدم هجدهم: آيتم موجود را برداريد

طومار را بخوانيد

 


قدم نوزدهم: به باغ خدايان سفر كنيد

از تپه جنوب شرقي بالا برويد. باغ در جنوب شرقي مركز منطقه جستجو، در چمنزاري به همراه تعداد زيادي كرم شب تاب واقع شده است.

 


قدم بيستم: آيتم موجود را برداريد

طومار را بخوانيد

 


قدم بيست و يكم: با روح مبارزه كنيد

شما بايد با روح ياريكاوا مبارزه كنيد. اين دقيقاً مانند ساير دوئل‌هايي است كه با آن‌ها روبه‌رو شده‌ايد. براي پيروزي روي جاخالي و ضدحمله تمركز كنيد‌.

 


ماموريت هفتم: The Undying Flame

 


اطلاعات كلي

اكت: سوم

منطقه: كامياگاتا

جايزه: قابليت Way of the Flame

ابتدا بايد دهكده نهنگ كاواچي را آزاد كرده باشيد

 


قدم اول: نوازنده را پيدا كنيد

به محل نوازنده برسيد تا با او صحبت كنيد. او داستان راه شعله را براي شما بازگو خواهد كرد. در تصوير زير محل دقيق او مشخص شده است.

 


عكس ۱۳

قدم دوم: از كوه Jogaku بالا برويد

هدف رسيدن به قله كوه جوگاكو است. با اين حال، همانطور كه بالا مي‌رويد، يخ خواهيد زد. تنها راه حل اين امر يافتن آتش در مسير كوه است كه به نوعي براي بهبود وضعيت انجماد است. چهار Campfire در بين مسيرها وجود دارد.

مسير سمت چپ(غرب) و نزديك نوازنده را انتخاب كنيد تا به محل بالارفتن برسيد.

 


قدم سوم: دوجو را بررسي كنيد

به ورودي دوجو نزديك شويد تا با بتومارو صحبت كنيد.

 


قدم چهارم: سنگ را برداريد

حالا وارد محل دوئل شويد و سنگ را برداريد. اين كار موجب شروع يك دوئل برابر بتومارو مي‌شود. در طول دوئل، Way of the Flame را ياد خواهيد گرفت

 


قدم پنجم: از كوه Jogaku پايين بياييد

با فشردن دكمه R2 در راه پله‌اي كه از طريق آن بالا آمديد، به پايين كوه مي‌رسيد.

 


قدم ششم: با نوازنده صحبت كنيد

حالا با نوازنده صحبت كنيد تا داستان را تمام كنيد.

 


راهنماي بازي روح سوشيما : دريافت تروفي‌ها

در اين بخش از مقاله راهنماي جامع Ghost of Tsushima قصد آن را داريم كه با معرفي و توضيحات لازم براي كسب تروفي‌ها به شما كمك كنيم.با دنياي بازي همراه باشيد.

 


اطلاعات لازم

 


تعداد تروفي‌ها: ۵۲ عدد شامل ۴۰ تروفي برنز، ۹ تروفي نقره،۲ تروفي طلا و يك تروفي پلاتينوم

مدت زمان لازم براي كسب تمامي تروفي‌ها: بين ۳۵ تا ۵۵ ساعت

تروفي آنلاين: ندارد

درجه سختي روي كسب تروفي‌ها تاثيري ندارد.

بعد از به اتمام رساندن داستان اصلي نيز مي توانيد تروفي‌هاي باقيمانده را كسب كنيد.

تروقي Living Legend - راهنماي قدم به قدم بازي Ghost of Tsushima

راهنماي قدم به قدم بازي Ghost of Tsushima

 


تروفي Living Legend

 


توضيح: تمامي تروفي‌ها را كسب كنيد.

 


تروفي Gathering Storm

راهنماي بازي روح سوشيما

 


تروفي Gathering Storm

 


توضيح: كاتاناي خاندان ساكاي را كسب كنيد.

 


با پيشرفت در داستان اين تروفي را كسب خواهيد كرد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ساعت: ۰۲:۰۱:۱۹ توسط:بهترين بازي موضوع: نظرات (0)

بازي هاي شبيه GTA

در اين مطلب قصد داريم به معرفي بهترين بازي ‌هاي شبيه GTA براي كامپيوتر، اندرويد و آيفون بپردازيم. همانطور كه مي‌دانيد بازي GTA (Grand Theft Auto) يكي از معروف‌ترين و بهترين بازي‌هاي صنعت گيم است كه تقريبا همه ما با آن خاطره داريم. اين بازي در سبك اكشن – ماجراجويي و جهان باز (Open-world) است كه اولين نسخه آن در سال ۱۹۹۷ توسط كمپاني DMA Designs منتشر شد كه امروزه آن را با نام Rockstar Games مي‌شناسيم. آخرين نسخه آن GTA V بوده كه در سال ۲۰۱۳ منتشر شده و شايعاتي مبني بر انتشار نسخه جديد آن در ماه مارس سال ۲۰۲۳ وجود دارد.

 بازي هاي شبيه GTA

ليست عناوين مطلب
بهترين بازي‌ هاي شبيه GTA براي پي سي و كنسول
ليست بهترين بازي شبيه gta اندرويد و آيفون
بهترين بازي‌ هاي شبيه GTA براي پي سي و كنسول
بازي The Simpsons Hit & Run
اولين مورد در ليست بهترين بازي شبيه GTA به بازي The Simpsons Hit & Run تعلق دارد. سازنده آن شركت Radical Entertainment بوده و شركت Vivendi Universal Games آن را منتشر ساخته است. اين بازي براساس انيميشن كمدي آمريكايي The Simpsons ساخته شده كه سري بيست و دوم از بازي‌هاي ويديويي سيمپسون‌ها مي‌باشد. اين بازي بسيار محبوب و پرطرفدار در سال ۲۰۰۳ براي پلتفرم‌هاي گيم كيوب، پلي استيشن ۲، ايكس باكس و ويندوز منتشر شد.
از سري بازي‌هاي مشابه GTA V كه داستان آن در مورد خانواده سيمپسون‌ها و دوست آنها به نام Apu Nahasapeemapetilon است. در اين بازي قرار است شهري خيالي به اسم Springfield را با ۴ شخصيت مختلف بازي در سه نقشه مجزا و ۷ مرحله به هرج و مرج بكشيد كه هر كدام مأموريت‌هاي خاص خود را دارند. در اين بازي دوربين‌هاي مداربسته، ماشين‌هاي بسيار متنوع و عجيب و غريب و محيط شهر پويا مي‌توانند تا چندين ساعت شما را سرگرم نگه دارند.

 

 
بازي Payday 2
دومين بازي مثل جي تي اي، Payday 2 است كه ساخته شركت Overkill Software مي باشد و وظيفه انتشار آن بر عهده شركت Games 505 بوده است. اين بازي براي پلتفرم‌هاي پلي استيشن ۴، ايكس باكس وان، پلي استيشن ۳، نينتندو سوئيچ، ويندوز، لينوكس و ايكس باكس ۳۶۰ در سال ۲۰۱۳ عرضه شد.
سبك اين بازي مشابه GTA V تيراندازي اول شخص (FPS) و شبيه ساز جرم و جنايت است. ۴ شخصيت بازي همان دقلك‌هاي معروف هستند كه در نقش يكي از آنها وارد بازي خواهيد شد. امكان بازي به صورت تك نفره و آفلاين يا ۴ نفره و آنلاين (Co-op) وجود دارد. تمامي مأموريت‌ها بايد با مخفي كاري يا Stealth انجام شوند در غير اين صورت پليس‌ها وارد بازي شده و بايد با آنها مبارزه كنيد كه به مرور زمان انواع زرهي، تك تيرانداز و تيم ويژه (Swat) وارد عمل خواهند شد.
روند بازي Payday 2 و صحنه‌هاي اكشن و تيراندازي و همچنين مخفي كاري و دزدي‌هاي مختلف (دزدي از بانك، موزه، توليد و پخش مواد مخدر و غيره) در ۳۰ مرحله متفاوت هيجان زيادي به شما خواهد داد. به همين دليل شايسته ليست بازي‌هاي مانند GTA مي‌باشد.

 

 
بازي Lego City Undercover
يكي از بهترين بازي ‌هاي شبيه GTA، يقينا بازي Lego City با سبك اكشن و استراتژيك خواهد بود كه در سال ۲۰۱۳ توسط شركت TT Fusion طراحي و توسعه داده شد و توسط شركت‌هايي مثل نينتندو، نينتندو سوئيچ، ويندوز و مايكروسافت براي كنسول‌هاي خود منتشر شدند. بازي در شهر لگو انجام مي‌شود و شما كنترل يك پليس مخفي به اسم Chase McCain را بر عهده داريد كه مي‌توانيد به شكل آنلاين با يك بازيكن ديگر هم بازي كنيد.
تمام كارهايي كه در بازي GTA V انجام مي‌داديد مي‌توانيد با شخصيت اين بازي هم انجام دهيد با اين تفاوت كه شخصيت چيس مك كين يك افسر پليس با نقش مثبت است در حالي كه در بازي GTA نقش يك خلافكار را داريد. ضمنا اين شخصيت امكان تغيير قيافه مثلا دزد هم دارد كه قابليت جديد براي باز كردن قفل‌ها به او اضافه مي‌كند.

 

 
بازي Mafia III
بازي مافيا يكي از بهترين بازي مثل gta و بازي‌هاي سبك جهان باز، اكشن – ماجراجويي است كه در ليست بازي‌هاي مشابه جي تي اي قرار داده‌ايم. اين بازي در سال ۲۰۱۶ توسط كمپاني Hangar 13 ساخته شد و منتشر كننده آن شركت ۲K Games بود كه براي ويندوز، پي اس ۴، ايكس باكس وان و سيستم عامل مك عرضه گرديد.
حال و هواي بازي در دوران جنگ ويتنام مي‌باشد كه شخصيت اصلي بازي يعني لينكلن كلي كه يك كهنه سرباز جنگ ويتنام است در دستان شماست. شهر نيو اورلئان در بازي از ۱۰ ناحيه تشكيل شده كه نشان مي‌دهد با دنياي بزرگي سروكار داريد و بايد انتقام كشته شدن خانواده‌اي كه سرپرستي شما را به عهده گرفته بودند از سال ماركانو، رئيس مافيا، بگيريد. دزدي از گروه‌هاي مافيا، مخفي كاري، اكشن و تيراندازي همگي دست به دست هم داده‌اند تا بازي سراسر هيجان و ماجراجويي را تجربه كنيد.

 

 
بازي Sleeping Dogs
اين بازي شبيه gta v در سال ۲۰۱۲ توسط كمپاني United Front Games ساخته شد و شركت بسيار معروف Square Enix (شعبه لندن) انتشار آن را براي پلتفرم‌هاي پلي استيشن ۳، ايكس باكس ۳۶۰ و ويندوز بر عهده گرفت كه موفقيت‌هاي بسيار زيادي را به دست آورد. سبك بازي اكشن – ماجراجويي در جهان باز است.
با اينكه شركت سازنده بازي شهرت زيادي نداشت و ادعاي رقابت با بازي GTA V را نكرد ولي در اين زمينه بسيار موفق ظاهر شد و نمرات بسيار خوبي كسب كرد به همين دليل در ليست بازي‌هاي مشابه جي تي اي قرار داده‌ايم. در اين بازي شخصيت كامل Wei Shen را بر عهده داريد كه يك افسر پليس آمريكايي – چيني است و فضاي بازي در شهر هنگ كنگ قرار دارد و بايد به سازمان Sun On Yee Triad نفوذ كنيد.

شخصيت اصلي بازي Sleeping Dogs توانايي دويدن، پرش، بالا رفتن از موانع، شنا كردن، موتورسواري، ماشين سواري، قايق سواري، جنگ‌هاي تن به تن، تيراندازي و غيره را دارد. داستان بسيار جذاب، گيم پلي عالي، گرافيك بالا و غيره تمامي انتظارت شما را از يك بازي مثل GTA برآورده مي‌كند.

 

 
بازي Yakuza 0
از سري بازي ‌هاي مثل جي تي اي كه ششمين سري آن محسوب مي‌شود توسط شركت Ryu Ga Gotoku Studio ساخته شد و شركت Sega آن را در سال ۲۰۱۵ براي پلي استيشن ۳ و ۴ در كشور ژاپن منتشر كرد و در سال ۲۰۱۷ در اروپا و آمريكاي شمالي براي پلتفرم پلي استيشن ۴ منتشر گرديد. ژانر بازي اكشن – ماجراجويي است و حالت تك نفره و دو نفره دارد. دو شخصيت اصلي اين بازي گورو ماجيما و كازوما هستند.
در اين بازي شبيه gta v علاوه بر داستان اصلي، چند داستان فرعي كوتاه و ميني گيم مثل بيس بال، گپ با خانم‌ها و غيره هم به چشم مي‌خورند. نقطه تمايز بارز بازي ياكوزا در مقايسه با بازي جي تي اي اين است كه تمامي مبارزات به شكل مشت و لگد و فيزيكي هستند و خبري از اسلحه نيست. شما بايد با مافياهاي زير زميني ژاپن در دهه ۸۰ مبارزه كنيد.

 

 
بازي Watch Dogs 2
هفتمين بازي اين ليست كه مشابه با GTA است، واچ داگز ۲ مي‌باشد كه در سال ۲۰۱۶ توسط كمپاني Ubisoft Montreal ساخته شد و كمپاني Ubisoft نيز آن را براي پلتفرم‌هاي پلي استيشن ۴، ايكس باكس وان، ويندوز و گوگل استاديا (۲۰۲۰) منتشر كرد.
سبك بازي اكشن – ماجراجويي و با عناصر مخفي كاري و سوم شخص مي‌باشد كه يك هكر جوان به نام ماركوس هالووِي را كنترل مي‌كنيد. سيستم بازي جهان باز بوده و در شهر سان فرانسيسكو جريان دارد كه از ۴ ناحيه تشكيل شده و مي‌توانيد به شكل پياده يا به كمك وسايلي مثل ماشين، كاميون، اتوبوس، تله كابين، موتورسيكلت، چهار چرخه، قايق و غيره در محيط شهر بگرديد و مأموريت انجام دهيد.
در بازي واچ داگز ۲ كه شباهت زيادي به بازي GTA V دارد، شما به عنوان يك هكر عضو گروه DedSec هستيد و بايد سيستم نظارتي شهر موسوم به ctOS را از كار بياندازيد.

 

 
بازي Just Cause 4
بازي جاست كاز ۴ يكي ديگر از بازي‌ هاي بسيار مهيج و شبيه بازي جي تي اي است كه در سال ۲۰۱۸ توسط كمپاني Avalanche Studios ساخته شد و شعبه اروپايي كمپاني Square Enix هم وظيفه انتشار آن را بر عهده داشت. سبك بازي اكشن – ماجراجويي است كه براي پلتفرم‌هاي ويندوز، پلي استيشن ۴، ايكس باكس وان عرضه شد.
بازي در شهر خيالي به اسم سوليس جريان دارد جايي كه شما بايد با كنترل شخصيت اصلي بازي يعني ريكو رودريگز، با بزرگترين گروه نظامي خصوصي دنيا به اسم The Black Hand كه رئيس آن زني به اسم گابريلا مي‌باشد بجنگيد. از هر چيزي مي‌توانيد براي مبارزه استفاده كنيد و تمامي وسايل نقليه هوايي و زميني در اختيار شما هستند. اسلحه‌هاي بسيار متنوع و بيوم‌هاي گوناگون از جنگل تا بيابان و كوهستان‌هاي برفي باعث شده تا رقيب سرسختي براي بازي GTA V محسوب شود.

 

 
بازي Saints Row: The Third
نهمين بازي شبيه GTA سومين نسخه بازي Saints Row مي باشد كه در سال ۲۰۱۱ توسط شركت Volition توليد شد و شركت THQ نيز انتشار آن را براي پلتفرم‌هاي پلي استيشن ۴، ايكس باكس وان، پلي استيشن ۳، ايكس باكس ۳۶۰، نينتندو سوئيچ، ويندوز و لينوكس بر عهده گرفت. سبك بازي اكشن – ماجراجويي و به صورت تك نفره و چند نفره است.
بازي در شهر Steelport جريان دارد كه در آن گروه‌هاي خلافكار جديد به نام The Morningstar، Luchadores و Deckers با يكديگر به عنوان تيم سينديكيت (Syndicate) متحد شده‌اند و شما بايد به عنوان بازيكن اصلي بازي، رهبري گروه The Third Street Saints را بر عهده گرفته و با اين گروه‌هاي خلافكار مبارزه كنيد تا جلوي تصرف شهر گرفته شود. اسلحه‌هاي مختلف و حالت جهان باز و درگيري‌هاي شديد و همچون مبارزه با پليس شما را به ياد فضاي بازي جي تي اي خواهد انداخت.

 

 
بازي Red Dead Redemption 2
يكي از بهترين بازي‌ هاي مشابه GTA در اين ليست قطعا همين بازي است كه سومين سري از بازي‌هاي Red Dead محسوب مي‌شود. اين بازي در سال ۲۰۱۸ با سبك اكشن – ماجراجويي توسط شركت Rockstar Games توليد و توسط همين كمپاني براي پلتفرم‌هاي پلي استيشن ۴، ايكس باكس وان، ويندوز و گوگل استاديا منتشر شد.
داستان بازي در واقع پيش درآمد نسخه اول بازي است كه در سال ۱۸۹۹ و در نواحي خيالي غربي، ميانه غربي و جنوبي آمريكا روايت مي‌شود كه بايد با گروه‌هاي خلافكار و تفنگدارها و همچنين نيروهاي دولتي و دردسرهاي آن مبارزه كنيد. بازيكن اصلي در نقش يكي از اعضاي گروه ون در ليند از غرب وحشي به نام آرتور مورگان مي‌باشد. موضوع بازي وسترن و با سبك جهان باز است. قابل بازي به صورت سوم شخص و اول شخص و همچنين تك نفره و چند نفره است.

بيشتر بخوانيد: بررسي بازي Red Dead Redemption 2

 

 
بازي True Crime
دو سري از بازي True Crime منتشر شده كه هر دو از لحاظ سبك بازي، مثل بازي جي تي اي هستند. هر دو سري اكشن – ماجراجويي هستند و فضاي جهان باز دارند. اولين سري آن در سال ۲۰۰۳ به نام True Crime: Streets of LA در فضاي شهر لس آنجلس منتشر شد كه سازنده آن كمپاني Luxoflux و ناشر آن Activision براي پلتفرم‌هاي پلي استيشن ۲، ايكس باكس و گيم كيوب و ويندوز بود كه البته براي اندرويد و آيفون هم ساخته شد.
دومين سري آن در سال ۲۰۰۵ به نام True Crime: New York City در فضاي شهر نيويورك منتشر گرديد كه سازنده آن كمپاني Luxoflux و ناشر آن Activision براي پلتفرم‌هاي پلي استيشن ۲، ايكس باكس و گيم كيوب و ويندوز بود و بعدا براي اندرويد و آيفون هم ساخته شد.
در هر دو بازي در نقش يك كارآگاه به ترتيب به نام‌هاي Nicholas Kang عضو سازمان خيالي E.O.D و Marcus Reed عضو سازمان خيالي PDNY هستيد كه بايد قانون را به اجرا در بياوريد و با تبهكاران مبارزه كنيد. مبارزات به صورت نبرد تن به تن و تيراندازي هستند و از وسايل نقليه مختلف مي‌توان استفاده كرد.

 

 
ليست بهترين بازي شبيه gta اندرويد و آيفون
علاوه بر بازي‌ هاي كامپيوتري مثل GTA V، بازي‌هاي مختلفي هم براي كاربران سيستم عامل‌هاي اندرويد و آيفون ساخته شده‌اند كه شباهت زيادي به سري بازي‌ هاي دنياي جي تي اي دارند. در اين قسمت قصد داريم به چند مورد بازي شبيه GTA براي اندرويد و چند بازي شبيه GTA براي آيفون بپردازيم.

بازي Go to Town 5
يكي از بهترين نمونه‌هاي بازي شبيه GTA اندرويد، همين بازي است كه در آن با شخصيت اصلي بازي مي‌توانيد در شهر پياده روي كنيد يا از ماشين‌هاي مختلف، هليكوپتر و غيره استفاده كرده يا حتي شنا كنيد. گرافيك و طراحي بازي مانند GTA مي‌باشد و حسابي مي‌توانيد از آن لذت ببريد. رده سني بازي حداقل ۳ سال و دانلود آن رايگان است. بيش از ۱ ميليون بار در گوگل پلي دانلود شده و توانسته نمره ۴ از ۵ را از بين ۱۰ هزار نمره ثبت شده كسب كند.

 

 
بازي Gangstar Vegas
يكي از بهترين گزينه‌هاي بازي شبيه GTA V براي اندرويد و همچنين آيفون همين بازي است. سيستم بازي جهان باز است و دانلود آن رايگان مي‌باشد. شخصيت اصلي بازي يك فرد جنگجو در مسابقات MMA در لاس وگاس مي‌باشد كه وارد مسابقات مافياي مشت زني مي‌شويد.
سپس در جريان بازي وقتي وارد مسابقات بزرگتر مي‌شويد، يكي از افراد بزرگ و صاحب قدرت مافيا به نام لرد فرانك وِليانو به شما دستور مي‌دهد كه در بازي بايد شكست بخوريد اما شما پيروز شده و به فرد شماره يك تحت تعقيب گروه مافيايي تبديل مي‌شويد.
موسيقي هيجان انگيز، كيفيت فوق العاده، تنوع در اسلحه و ماشين باعث شده تا به يكي از بهترين بازي‌ هاي شبيه GTA براي آيفون (iOS) و اندرويد تبديل شود. اين بازي در گوگل پلي بيش از ۱۰۰ ميليون بار دانلود شده و مناسب رده سني ۱۸ به بالا مي‌باشد. ضمنا از بين ۶ ميليون كامنت و نمره ثبت شده، امتياز ۴.۳ از ۵ كسب كرده است.

 

 

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ساعت: ۱۲:۳۰:۲۹ توسط:بهترين بازي موضوع: نظرات (0)

آموزش وارزون

Call of Duty Warzone در تاريخ ۱۰ مارچ سال ۲۰۲۰ عرضه شد؛ زماني كه فصل دوم جديدترين نسخه از مدرن وارفير بود. يك اثر Triple A، آن هم به صورت رايگان؟ مدتي است كه شركت‌هاي بازي‌سازي مختلف به اين نتيجه رسيده‌اند كه ساخت يك اثر رايگان با پرداخت‌هاي درون‌برنامه‌اي سود بسيار زيادي براي آن‌ها دارد. در اين بازي نيز از بتل پس و آيتم‌هاي سيزن گرفته تا سلاح‌ها و هزاران چيز ديگر قابل خريدن است. البته شما با يك اثر P2W مواجه نيستيد و باندل و سلاح‌هاي مختلف قدرت اضافي ندارند و فقط تغييرات ظاهري اعمال مي‌كنند.

آموزش وارزون

بعد از گذشت يك سال از عرضه اين اثر، اگر تا به حال قادر به تجربه‌ي آن نبوديد يا درحال حاضر آن را بازي مي‌كنيد و دنبال يك راهنماي جامع و كامل و حل مشكلات بازي خود، درباره‌ي اين اثر هستيد با ما همراه باشيد. در اين مقاله درباره‌ي تك تك نكات بازي صحبت مي‌كنيم؛ از بهترين ستينگ‌ها و بهينه سازي بازي گرفته تا بهترين سلاح‌هاي بازي و توضيحات كلي درباره‌ي شرايط فعلي بازي، از سيزن جديد گرفته تا آنتي چيت احتمالي. حتي به شما نحوه‌ي باثبات‌تر كردن پينگ و بهترين تنظيمات گرافيكي را نشان مي‌دهيم.


بعد از گذشت ۷ سيزن از وارزون، اين اثر در بخش گيم‌پلي به بلوغ كاملي رسيده است؛ البته هنوز هم باگ‌ها، چيتر‌ها و مشكلات ديگر وجود دارند اما بحث آن‌ها جدا است. تمام سلاح‌ها، تكنيك‌ها و نكاتي كه در اين مقاله گفته‌ مي‌شود با تغيير سيزن قابل تغيير است. (تاريخ نوشته شدن مقاله: سيزن دوم كلد وار – وارزون)

ليست عناوين مطلب
تنظيمات گرافيكي بهينه براي fps بيشتر – آموزش warzone
چگونه در وارزون اسكين بگيريم – آموزش وارزون
آموزش وارزون – انتخاب پرك‌هاي بازي
آموزش وارزون – بهترين لودات وارزون
آموزش warzone – بهترين لود اوت وارزون
ترفند هاي Call of duty warzone – چگونه در وارزون وين بگيريم
آموزش وارزون – اصطلاحات استفاده شده در اين مقاله
سوالات متداول نكات، آموزش و ترفند هاي بازي Call of duty warzone
تنظيمات گرافيكي بهينه براي fps بيشتر – آموزش warzone
نسخه‌ي PC بازي وارزون دست شما را در انتخاب و تغيير گرافيك بازي باز گذاشته است و شما به راحتي مي‌توانيد با تغيير و خاموش كردن چند گزينه Fps بيشتري دريافت كنيد و تجربه‌ي روان‌تري از بازي داشته باشيد.

در زير بهترين ستينگ يا تنظيمات را مشاهده مي‌كنيم، تنظيماتي كه حتي استريمر‌هاي معروف نيز از آن استفاده مي‌كنند.

نكات Call of Duty Warzone – آموزش وارزون – تنظيمات گرافيكي وارزون براي سيستم‌هاي قوي
نكات Call of Duty Warzone - تنظيمات گرافيكي وارزون براي سيستم‌هاي قوي

Display – آموزش warzone

Render Resolution: رزولوشن مانيتور شما

Sync Every Frame: Off

Nvidia Highlights: اين قابليت براي ضبط بازي شما است؛ براي مثال وقتي دشمن را مي‌كشيد يا چند نفر را پشت سر هم بزنيد، خودكار از صفحه‌ي شما ويدئويي ضبط مي‌شود. اين قابليت براي سي پي يو‌هايي كه ۶ رشته به بالا دارند توصيه مي‌شود.

Nvidia Reflex Low Latency: Enabled + Boost قابليتي براي كمتر كردن تأخير بين قطعات سيستم –

Details and Texture – آموزش warzone

Steam Quality: Low

Texture Resolution: High

Texture Filter Anisotropic: High

Particle Qualty: High

Bullet Impacts & Sprays: Enabled

Tessellation: Enabled

On-demand Texture Streaming: Disabled

Shadow & Lighting – آموزش warzone – آموزش وارزون

Shadow Map Resolution: Medium

Chache Spot Shadows: Enabled

Chache Sun Shadows: Enabled

Particle Lighting: Normal

DirectX Raytracing: Disabled

Ambient Occlusion: Disabled

Screen Space Reflection (SSR): low

Post Processing Effects – آموزش warzone

Anti-Aliasing: Filmic SMAA T2X

Depth of Field: Disabled

Filmic Strength: 0

World Motion Blur: Disabled

Weapon Motion Blur: Disabled

Film Grain: Disabled

Dynamic Resolution: Disabled

Dynamic Resolution Framerate Target:0

آموزش وارزون – تنظيمات گرافيكي وارزون براي سيستم‌هاي ضعيف
ترفند هاي Call of duty warzone

Display – آموزش warzone

Render Resolution: اگر كارت گرافيك شما قدرت كافي ندارد اين گزينه را بين ۷۵ تا ۵۰ درصد رزولوشن اصلي تأيين كنيد

Sync Every Frame: On

Nvidia Highlights: Off

Nvidia Reflex Low Latency: Enabled

Details and Texture – آموزش warzone

Steam Quality: low

Texture Resolution: low

Texture Filter Anisotropic: low

Particle Qualty: low

Bullet Impacts & Sprays: Enabled

Tessellation: Disabled

On-demand Texture Streaming: Disabled

Shadow & Lighting

Shadow Map Resolution: low

Chache Spot Shadows: Disabled

Chache Sun Shadows: Disabled

Particle Lighting: low

DirectX Raytracing: Disabled

Ambient Occlusion: Disabled

Screen Space Reflection (SSR): Disabled

Post Processing Effects – آموزش warzone

Anti-Aliasing: SMAA T1X

Depth of Field: Disabled

Filmic Strength: 0

World Motion Blur: Disabled

Weapon Motion Blur: Disabled

Film Grain: Disabled

Dynamic Resolution: Enabled

Dynamic Resolution Framerate Target: فريم ريت مد نظر خود يا شصت فريم

منظور از سيستم‌هاي ضعيف كارت‌هاي گرافيكي ۱۰۵۰/ ۱۰۵۰ تي اي بوده است و منظور از سيستم قوي كارت‌اي گرافيكي ۱۶۶۰/۱۰۷۰ به بالا. همچنين از طرف سي پي يو هم براي سيستم‌هاي ضعيف حداقل يك i3-9100 يا هم قدرت آن و سيستم‌هاي قوي هم حداقل يك i5-9400 يا r3 3100 و هم قدرت‌هاي آن دو.

ترفند هاي بازي Call of duty warzone – تنظيم ميدان ديد يا Fov – چطور fps خود را در وارزون ببينيم؟
آموزش وارزون

براي ديدن فريم ريت، پكت لاست و پينگ خود همراه با جزئيات ديگر در تب Telemetry گزينه مورد نظر را Enabled كنيد. همچنين در اول بخش مي‌توانيد fov را انتخاب كنيد كه براي دريافت بهترين پرفورمنس ۹۰ – پرفورمنس با جزئيات ۱۱۰ – و تمركز روي گيم‌پلي ۱۲۰ را انتخاب كنيد. در آثار رقابتي هرچقدر ميدان ديد يا Fov شما بالاتر باشد بهتر است چرا كه مي‌توانيد بخش بيشتري از نقشه را مشاهده كنيد و تسلط كامل به بازي داشته باشيد.

ترفند هاي بازي Call of duty warzone – خاموش كردن باز شدن خودكار چتر نجات – Parachute Auto Deploy
گزينه‌ي ديگري كه بايد آن را خاموش كنيد، باز شدن خودكار چتر نجات است. اين كار باعث مي‌شود كه شما بتوانيد در سطح نزديك‌تري به زمين چتر نجات خود را باز كنيد و سريع‌تر از دشمنان به زمين برسيد. براي اينكار شما بايد به بخش كنترلر برويد، سپس در زير بخش Movement بايد Parachute Auto Deploy را غير فعال يا Disable كنيد.

آموزش وارزون – سيستم مچ ميكينگ بازي
قبل از اينكه به بخش مهارتي و سلاح‌هاي بازي وارد شويم بهتر است به سيستم مچ ميكينگ يا همان سرور‌ها و انتخاب دشمن‌هاي بازي نگاهي داشته باشيم. بخش اصلي بازي يعني بتل رويال آن، به صورت رنك است؛ يعني چه؟ به اين معنا كه شما با كساني برخورد مي‌كنيد كه سطح بازي آن‌ها تقريباً با شما يكي است؛ از k/d گرفته تا تعداد كيل‌ها و حتي وين‌هاي آن‌ها به شما شباهت دارد و بر اين اساس لابي شما انتخاب مي‌شود.

پس اگر مي‌خواهيد كه در بازي تمرين كنيد و حرفه‌اي شويد بهتر است همين مود را امتحان كنيد، چرا كه بخش‌هاي ديگر مثل پلاندر رنك نيستند و از پلير‌هاي تازه كار گرفته تا حرفه‌اي را رو به روي شما قرار مي‌دهد. يكي از مشكلات اصلي بازي وجود چيتر‌هاي بسيار زياد است؛ البته اين مشكل فقط در لابي‌هاي بالا رده و در حضور بازيكنان حرفه‌اي ديده مي‌شود. اگر شما كيدي زير ۱ داريد، احتمال خيلي كمي براي وجود چيتر در لابي شما وجود دارد.

ترفند هاي بازي Call of duty warzone – كيدي چيست؟ – نحوه‌ي ديدن كيدي در وارزون
آموزش warzone

شاخص كيدي تعداد كل كيل‌هاي شما تقسيم بر دث يا مرگ‌هاي شما است. براي ديدن اين عدد بايد در منوي بالاي بازي روي Barracks و بعد به بخش Record وارد شويد. در آن‌جا شما مي‌‌توانيد اطلاعات مربوط به هر سبك بازي را مشاهد كنيد، روي بخش بتل رويال كليك كنيد، سپس در يكي از ستون‌ها نوشته شده است، Ratio كه به معناي كيدي شما است. همچنين يكي ديگر از قابليت‌هايي كه بايد فعال كنيد، پشت سر هم گذاشتن آرمور يا شيلد است؛ براي اينكار شما بايد در بخش كنترلر زير بخش Weapons در گزينه‌ي Armor Plate Behavior گزينه Apply All را انتخاب كنيد.

 

 

چگونه در وارزون اسكين بگيريم – آموزش وارزون
ترفند هاي بازي Call of duty warzone

يكي ديگر از مهم‌ترين انتخاب‌ها، خريد اسكين است؛ البته هميشه مي‌‌توانيد از اپراتوري ديفالت استفاده كنيد. اما خريد اپراتوري‌هايي مثل Roze يا ايسكارا براي شما برگ برنده است، چرا؟ به علت اينكه اپراتور رز يك لباس تماماً سياه به تن دارد كه ديدنش را به شدت سخت مي‌كند و به راحتي مي‌توانيد در گوشه‌ي خانه‌ها بنشينيد و هيچ كس هم شما را نبيند. براي خريد اسكين شما ۲ راه حل داريد؛ پرداخت چندين دلار و خريد اسكين از استور اكتيويژن در بازي يا خريد اكانت و گيفت كردن باندل يا اسكين براي خودتان. روش دوم هزينه‌ي بسيار كمتري دارد و به صرفه‌تر است.

آموزش وارزون – انتخاب پرك‌هاي بازي
پرك هاي warzone - انتخاب پرك‌هاي بازي

براي انتخاب‌ اولين پرك ما Cold Blooded را در نظر گرفتيم؛ با انتخاب اين پرك سلامتي شما بعد از كشتن دشمنان سريعاً پر مي‌شود و به راحتي مي‌توانيد با چند نفر مبارزه كنيد. براي پرك دوم هم بايد Overkill را انتخاب كنيم؛ با اينكار شما مي‌توانيد در هر دو بخش اسلحه‌ي مورد نظر خود را برداريد و مجبور نيستيد كه كلت يا rpg انتخاب كنيد. پرك سوم نيز Tune Up است؛ اين پرك باعث مي‌شود شما بتوانيد سريعاً بين سلاح‌هاي خود جابه‌جا شويد و در موقعي كه تير يك سلاح شما تمام شد بتوانيد به مبارزه ادامه دهيد.

اين ست پرك براي اولين لود اوت شما است. براي دومين لود اوت بايد همين پرك‌ها را انتخاب كنيد با يك تفاوت؛ به عنوان گرك دوم به جاي overkill گوست را انتخاب كنيد. با اين كار شما در uav و هارت بيت‌ها نمايش داده نمي‌شويد.

آموزش وارزون – بهترين لودات وارزون
ترفند هاي Call of duty warzone – بهترين اسالت رايفل‌هاي وارزون – Assault Rifles
بهترين لودات وارزون

Amax: يكي از بهترين سلاح‌هاي بازي براش شليك دشمنان در فاصله‌هاي دور، با دميج بسيار بالا و البته ريكويل قابل كنترل. سلاحي كه به مدت زيادي متاي بازي بود و اين اسلحه را در دست تك تك بازيكنان مي‌ديديد.

چگونه در وارزون اسكين بگيريم

As val: اين اسلحه كمترين TTK را در بين كل سلاح‌هاي بازي دارد. (TTK: Time to kill – مدتي كه طول مي‌كشد دشمن را بكشيد) البته به علت داشتن خشاب ۳۰ عددي و فواصل كم توصيه مي‌شود در كنار آن از يك اسنايپر مثل kar 98 استفاده كنيد.

بهترين اسلحه هاي warzone

FFAR: اين اسلحه براي مدت زيادي متاي جديد بازي بود؛ البته هنوز هم سلاح قدرتمندي است و براي فاصله نزديك بسيار كاربردي است. با داشتن خشاب ۵۰ تايي و فاير ريت يكي از بهترين انتخاب‌ها براي راش دادن در بازي است.

چگونه در warzone حرفه اي شويم

Grua: نكته‌ي قوت اصلي اين سلاح را مي‌توان دقت بسيار بالاي آن حتي بدون هيچ اسكوپي دانست؛ تا جايي كه با اين سلاح به راحتي مي‌توان دشمني با فاصله ۱۰۰ متر را نابود كرد.

 

آموزش Warzone – بهترين SMGهاي وارزون – (Sub Machine Gun)
Bullfrog: موبليتي بالا همراه با خشاب ۶۴ تايي و همچنين فاير ريت عالي باعث شده است؛ اين سلاح هم به يكي از بهترين‌هاي در فاصله نزديك تبديل شود.

ترفندهاي بازي call of duty warzone

MP5: يكي از بهترين سلاح‌هاي بازي در سيزن‌هاي مدرن وارفير و البته كلد وار؛ سلاحي كه كمتر كسي آن را به دست نگرفته است و موبيليتي بالاي آن را امتحان نكرده است.

چگونه بازي call of duty warzone بازي كنيم

LC 10: جديدترين smg بازي كه با توجه به ديگر سلاح‌ها مثل mac 10 در بحث فاير ريت حرفي براي گفتن ندارد، اما با توجه به دميج بيشتر و البته دقت بالاتر انتخاب عاقلانه‌اي است.

چگونه وارد بازي call of duty warzone شويم

Mac 10: تا قبل از نرم اين اسلحه بيشتري فاير ريت و موبيليتي ازان اين سلاح بود و هميشه سلاحي كارآمد و به درد بخور بود؛ مخصوصاً اگر آن را با يك AR دوربرد ست مي‌كرديد.

توضيحات Call of duty warzone

آموزش Warzone – بهترين شات‌گان‌هاي بازي – Shotguns
Streetsweeper: اين شاتگان با داشتن خشاب ۱۸تايي، فاصله‌ي شليك فوق‌العاده، دميج عالي و نبود هيچ ريكويلي يكي از بهترين‌‌ها در فاصله نزديك و درگيري با چند نفر به طور همزمان است.

نكات مهم بازي وارزون

gallo SA12: يكي ديگري از شات‌گان‌هاي بازي كه واقعاً عملكرد فوق‌العاده‌اي از خود به نمايش گذاشته و به احتمال زياد متاي جديد بازي است. قدرت اين شات‌گان تا حدي زياد است كه در فاصله نزديك با ۳ تير دشمن را از پاي در‌ مي‌آورد.

بهترين اسنايپر وارزون

ترفند هاي Call of duty warzone – بهترينLMG هاي بازي – (Light Machine Gun)
PKM: با داشتن خشاب ۱۰۰ تايي، دميج فوق‌العاده بالا و دقت بي‌همتا يكي از بهترين lmgهاي بازي پيش روي شما است؛ البته تا جايي كه نخواهيد با آن راش بدهيد!

نكات مهم كالاف ديوتي وارزون

Bruen MK9: بهترين راه براي انتخاب اين اسلحه انتخاب خشاب ۶۰ تايي است؛ با اينكار موبليتي سلاح بسيار بالا مي‌رود و همچنين اسلحه به خودي خود داراي دميج، فاير ريت و دقت بسيار بالايي است.

چگونه در وارزون وين بگيريم

آموزش Warzone – بهترين تاكتيكال رايفل‌هاي بازي – Tactical Rifles
M16 : اين اسلحه به صورت خودكار روي حالت ۳ burst fire قرار دارد؛ يعني اينكه با هر شليك ۳ تير مي‌زند. اگر كمي نشانه‌گيري خوب داشته باشيد به راحتي با دو شليك مي‌توانيد دشمنان خود را از پاي دربياوريد.

چگونه در وارزون اسكين بگيريم

DMR 14: اين هم يكي ديگر از سلاح‌هاي متاي بازي در اوايل سيزن، سلاحي كه به حدي op بود كه بسياري از بازيكنان تا نرف شدنش بازي را ترك كردند. بعد از نرف شدن اين سلاح، اگر بتوانيد ريكويل آن را كنترل كنيد هنوز هم انتخاب خوبي براي برد دور است.

آموزش هاي وارزون راهنماي بازي كالاف ديوتي وارزون

آموزش Warzone – بهترين ماركسمن رايفل‌هاي بازي – Marksman Rifles
Kar98 بهترين اسنايپر وارزون : كار ۹۸ بهترين اسنايپر بازي براي كساني كه سرعت و دقت را در كنار هم مي‌خواهند. باگ جديدي كه به اسكوپ‌هاي بازي اضافه شده است no glint است. بدين معنا كه ديگر دشمنان نمي‌توانند انعكاس نور در دوربين شما را ببيند. براي اينكار شما بايد اسكوپ دو حالت زوم با نام Variable Zoom Scope را انتخاب كنيد. اين ترفند روي تمامي اسنايپر‌هاي مدرن وارفير جواب مي‌دهد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۹ ارديبهشت ۱۴۰۰ساعت: ۰۲:۲۱:۲۵ توسط:بهترين بازي موضوع: نظرات (0)

بازي اساسين كريد 2020

از سرزمين‌هاي شمالي – نگاهي كوتاه بر سري بازي اساسين كريد
وقتي صحبت از سري بازي‌هاي Assassin’s Creed مي‌شود، خاطرات خوب زيادي از گذشته به ذهن من خطور مي‌كند. خاطراتي چون اولين معرفي اين سري توسط «جيد ريموند» (Jade Raymond) معروف و محبوب كه در آن دوران در «يوبي‌سافت» كار مي‌كرد و عملا با همين سري هم مشهور شد. يا «اتزيو آديتوره» (Ezio Auditore) قهرمان شماره دوم بازي كه به نظر من و بسياري ديگر از گيمرها يكي از محبوب‌ترين شخصيت‌هاي اين سري است. البته يار غار اين سري و همنشين هميشگي آن باگ‌هايي بوده كه هيچ قسمت بازي خالي از آنها نيست و حتي در اولين معرفي سري در نمايشگاه E3 هم خودنمايي مي‌كنند.

به شخصه معتقدم اين سري پس از شماره دوم دچار نوعي افت شده كه همين باعث شد من به شخصه تلاشي براي تجربه عناوين پر تعداد بعدي اين مجموعه نكنم. چند شماره بعدي سري يك كپي بي‌خلاقيت از شماره‌هاي قبلي بودند كه فقط شما را به يك موقعيت جغرافيايي جديد مي‌بردند و تجربه چندان متفاوتي براي شما خلق نمي‌كردند. البته دوستان زيادي دارم كه از طرافداران پروپاقرص اين مجموعه هستند و توصيه زيادي به تجربه شماره جديد بازي داشتند. با اين مقدمه به سراغ نقد بازي Assassin’s Creed: Valhalla مي‌روم.

سيستم مورد نياز بازي اساسين كريد 2020

جنگجويان مهاجر – داستان بازي اساسين كريد والهالا
وايكينگ‌ به اقوامي از شمال اروپا و مناطق سردسير اين قاره گفته مي‌شود (دانمارك، نروژ و سوئد فعلي) كه در قرون ۸ تا ۱۱ ميلادي جز قدرتمندترين اقوام اروپا بوده‌اند. اين اقوام كه به مردمان شمال معروفند جنگاوراني بي‌رقيب بودند كه با كشتي‌هاي خود شمال اروپا را در مي‌نورديدند. علاوه بر جنگاوري، اين قوم از لحاظ فرهنگي نيز تاثيرات بسياري داشتند كه براي نمونه مي‌توان از الهام‌بخش بودن خدايان آنها مانند «تور» در محبوب‌ترين فرانچايزهاي حال حاضر دنيا مثل «اونجرز» (Avengers) يا خداي جنگ (God of War) نام برد.

اساسينز كريد: والهالا داستان يك «وايكينگ» به نام «ايور» (Eivor) را روايت مي‌كند كه در ابتداي بازي به شكلي دراماتيك والدين خود را از دست مي‌دهد. اما داستان بازي به اينجا ختم نمي شود. طرفداران اين سري مي‌دانند كه اين بازي داستان نبرد بي‌پايان انجمن مخفي قاتلين (Assassin’s Creed) با دشمنان هميشگي خود يعني فرقه قدما (The Order of the Ancients) را روايت ‌مي‌كند. اين فرقه با به خدمت گرفتن افراد مهم، نفوذ زيادي در مناسب دولتي داشته و عملا كنترل كشورها را به دست گرفته و دست به جنايات مختلف مي‌زنند.

بازي داستاني جذاب را روايت مي‌كند كه علاوه بر مضامين تاريخي چند وجه ديگر نيز دارد. بخش علمي تخيلي داستان به نظر بيشتر براي منطقي نشان دادن تعداد زياد قسمتهاي بازي طراحي شده و عملا نيازي به وجود آن براي روايت يك داستان جذاب تاريخي نيست. اما با اين وجود نيز داستان شخصيت اصلي بازي يعني «ايور» جذاب و ديدني است و قابليت همراه كردن مخاطب را تا انتها دارد. شخصيت‌هاي معرفي شده كاملا قابل باور هستند و پرداخت خوب آنها باعث شده مخاطب با هركدام احساس نزديكي كرده و سرنوشت او برايش مهم باشد.

از «ايور» جنگجو و برادر ناتني‌اش «سيگورد» (Sigurd) تا اعضاي فرقه با ريشه‌هايي عربي و شخصيت‌هاي خبيث و منفي بازي، همگي باورپذير هستند. صداگذاري سطح بالا و انتخاب صداپيشگان مناسب براي شخصيت‌ها يكي ديگر از عوامل پركشش بودن بازي در بخش روايت است. روابط احساسي و انساني بين افراد هم بسيار جذاب از كار درآمده‌اند.

گيم پلي بازي اساسين كريد والهالا

بازي اساسين كريد 2020 - اساسين كريد والهالا براي ps4

طبيعت زيبا – گرافيك بازي اساسين كريد ۲۰۲۰
چند موقعيت جغرافيايي مختلف در بازي اساسينز كريد: والهالا به تصوير كشيده شده‌اند كه همگي زيبايي‌هاي منحصر به فرد بصري خود را دارند. شمال پوشيده از برف، طبيعت سرسبز و زيبا و حتي مكان‌هاي جادويي. تمامي اين محيط‌ها به كمك موتور بازيسازي پيشرفته كمپاني «يوبي‌سافت» يعني موتور «انويل» (Anvil) به زيبايي هرچه تمام‌تر به تصوير كشيده شده است. اين موتور كه در واقع نسخه AnvilNext 2.0 است يكي از موتورهاي اختصاصي شركت «يوبي‌سافت» است و به صورت داخلي براي هر بازي جديد به جديد دستاوردهاي فني روز مجهز مي‌شود.

اين موتور قابليت‌هاي زيادي ارائه مي‌كند كه مهمترين آن طراحي پايه‌اي و ساختاري آن براي ساخت بازي‌ با دوربين سوم شخص و محيط‌هاي بزرگ و گسترده است. «يوبي‌سافت» از اين موتور براي ساخت دو سري بازي محبوب خود يعني Assassin’s Creed و Prince of Persia استفاده مي‌كند. از قابليت‌هاي جديد اين موتور كه در بازي‌هاي مدرن تبديل به يك استاندارد شده، بخش مخصوص عكس (photo Mode) آن است كه در هر لحظه در دسترس بوده و دست شما را در شكار صحنه‌هايي خارق‌العاده از زيبايي‌هاي بازي باز مي‌گذارد. قطعا به زودي تصاوير مهيج زيادي از بازي به كمك اين قابليت منتشر خواهد شد.

به شخصه باگ گرافيكي زيادي در بازي بازي اساسين كريد والهالا نديدم اما چند مورد از خرابي انيميشن‌ها در بازي ديده شد كه احتمالا به مرور و با به‌روزرساني‌هاي جديد بازي از بين خواهند رفت. افكت‌هاي نورپردازي و سايه‌زني زيبايي نيز توسط AnvilNext 2.0 اجرا مي‌شوند كه صحنه‌هاي جذابي خلق مي‌كنند. نوري كه از ميان درختان تابيده مي‌شود يا صحنه‌هاي غروب و طلوع زيبايي در بازي به واسطه همين نورپردازي عالي قابل مشاهده است.

موسيقي درجه يك بازي اساسين كريد ۲۰۲۰ هم كار «جسپر كيد» (Jesper Kyd) است كه ديگر تبديل به عضوي جدانشدني از اين مجموعه شده و قطعات زيباي او را در تعداد زيادي از عناوين اين مجموعه شنيده‌ايم. البته او از حضور يك متخصص موسيقي شمال اروپا (Nordic) يعني «اينار سلويك» (Einar Selvik) براي جان‌بخشي به موسيقي اين نواحي در بازي نيز استفاده كرده است كه تركيب اين دو باعث خلق موسيقي جذابي شده است.

ليست قطعات موسيقي بازي پرتعداد و در انواع مختلف است. از موسيقي حماسي مخصوص رزم و پيكار تا موسيقي شاد بزم و مهماني كه در همه آنها از سازهاي مخصوص منطقه شمال اروپا (اسكانديناوي) مانند فلوت، شيپورهاي بزرگ (Horn) و سازهاي كوبه‌اي استفاده شده است. نكته جالب اينكه وايكينگ‌ها از سازي مثل شيپور بزرگ (Horn) در جنگ‌ها نيز براي فرمان دادن به سربازان استفاده مي‌كردند.

بازي اساسين كريد 2020 - گيم پلي بازي assassins creed valhalla

مصائب يك وايكينگ – گيم پلي بازي Assassin’s Creed Valhalla
بازي اساسين كريد والهالا به خوبي در شما، حس و حال يك جنگجوي «وايكينگ» را بيدار مي‌كند. مقدمه بازي در نروژ مي‌گذرد كه سرزميني يخ‌زده و پوشيده از برف است. مردماني كه توانسته‌اند در چنين شرايط جوي سخت مقاومت كنند، قطعا بسيار قدرتمند هستند. علاوه بر اين در بخش‌هاي روايي ابتدايي نيز از وايكينگ‌ها به عنوان مردماني با اخلاق و به دنبال افتخار ياد مي‌شود. اين زمينه‌سازي‌هاي ابتدايي تاثير به سزايي در شناخت كلي اين قوم براي مخاطب و حتي ايجاد علاقه به آنها دارد.

بعد از ظاهر بازي و بخش روايي، در سطحي عميق‌تر يعني در گيم‌پلي نيز سعي شده با طراحي يك گيم‌پلي عميق كه لايه‌هاي متفاوتي را در خود جاي داده است، سعي در معرفي جامعه چند لايه و حتي پيچيده وايكينگي بوده است. مكانيك‌هاي نقش‌آفريني، مكانيك‌هاي اكتشاف و ماجراجويي، مكانيك نبردها، مكانيك‌هاي مديريت و گسترش پايگاه، مكانيك مربوط به دشمنان با طراحي جالب و طبقه‌بندي شده، ماموريت‌هايي كه تنوع بسيار خوبي دارند و مكانيك‌هاي مخفي‌كاري و اختفا كه همگي در كنار هم يك تجربه عميق را براي گيمر مهيا مي‌كنند.

گيم پلي بازي assassins creed valhalla

بازي اساسين كريد والهالا از المان‌هاي نقش‌آفريني مانند بالاتر رفتن سطح قهرمان بازي يا دسترسي به قابليت‌هاي جديد در سطوح بالاتر سود مي برد اما يك بازي نقش‌آفريني صرف نيست و با حفظ اين المان‌ها به سمت ژانر اكشن و حتي مخفي‌كاري نيز حركت مي‌كند. اصولا Assassin’s Creed: Valhalla را مي‌توان يك بازي ميان سبكي دانست كه سعي در ارائه قابليت‌هاي جذابي از بسياري از سبك‌ها و ايجاد بالانس بين آنها را دارد.

يكي از بخش‌هاي جذاب ديگر بازي اساسين كريد والهالا ساخت دهكده و در واقع مقر فرماندهي شما است كه به تدريج رشد كرده و قابليت‌هاي بسياري را به قهرمان داستان اضافه مي‌كند. ماهيگيري، آهنگري، شكار، تجارت، اكتشافات و گنج يابي، سياست و كشورداري و بسياري ديگر همه در دل دهكده اصلي بازي گنجانده شده است كه به نظرم براي انجام همه آنها به ساعت‌ها زمان نياز است. به خصوص كه ماموريت‌هاي طراحي شده نيز كوتاه نيستند و معمولا از يك رشته ماموريت پشت هم تشكيل شده‌اند.
دشمنان بازي اساسين كريد والهالا از انواع و اقسام مختلف هستند كه مي‌توان براي مقابله با هر كدام تاكتيك خاصي داشته باشيد. گاهي نبرد نزديك و جنگ تن به تن و گاهي فرار و ضربه زدن به حريف از فاصله دور. البته اين بخش پيچيدگي چنداني ندارد و بدون تغيير تاكتيك نيز امكان شكست دادن همه دشمنان به غير از غولآخر‌هاي بازي وجود دارد.

اساسين كريد والهالا براي ps4 - اساسين والهالاvalhalla

ولي افتاد مشكل‌ها – مبارزات بازي اساسينز كريد: والهالا
اما بازي Assassin’s Creed Valhalla در بخش گيم‌پلي مبارزات خوب عمل نمي‌كند كه تا جايي كه يادم است، اين مشكل از قديم همراه اين سري بوده است. من به دليل اينكه هميشه از چالش در بازي‌ها استقبال مي‌كنم، بازي را روي بالاترين درجه سختي شروع كردم كه عملا غير قابل بازي است. شما در اين درجه سختي به شكلي غير منطقي همواره مي‌ميريد كه بيشتر از چالش برانگيز بودن، حوصله سر بر است. مثلا شما در اين حالت با دو ضربه مي‌ميريد اما بازي به شما قابليتي براي ماندن در نبرد و نخوردن اين دو ضربه را نمي‌دهد.
در نتيجه شما هميشه در حال فرار براي بهبود سلامتي خود هستيد و نمي‌توانيد درگيري فعالي در نبردها داشته باشيد. بازي‌هاي چالش برانگير خوب مانند Bloodborne گيمر را وادار به بهتر شدن در بازي مي كنند. اين بهتر شدن پس از مدتي باعث مي‌شود كه بتوانيد چالش بازي را رد كنيد كه حس بسيار خوبي دارد. اما بازي اساسين كريد ۲۰۲۰ اين حس را به شما نمي‌دهد.

بعد از چند ساعت بازي كردن در درجه سختي بالا همچنان به شكلي كاملا تصادفي و غير قابل پيش بيني، بارها و بارها خواهيد مرد و براي زنده ماندن بايد فقط به شانس متكي باشيد، كه اصلا جذاب نيست. درجه سختي هاي ديگر بازي هم چالش چنداني نمي‌آفريند. اين موضوع باعث مي شود تا اساسين كريد والهالا در بخش اكشن‌ها به خوبي ديگر بخش‌ها نباشد. براي خود من گيم‌پلي بازي دليل اصلي ادامه آن نخواهد بود.

علاوه بر مبارزات، بخش حركات آكروباتيك و «پاركور» (Parkour) بازي اساسينز كريد: والهالا كه يكي ديگر از مشخصات خاص اين سري است، در Assassin’s Creed: Valhalla به ساده‌ترين شكل خود ارائه شده است. شما مي‌توانيد از هر سطحي بالا برويد، حتي اگر قوانين فيزيك اجازه آن را به شما ندهد. گويي با يك چسب نامرئي به صخره چسبيده‌ايد. به نظرم براي واقعي‌تر جلوه‌دادن اين بخش مي‌شد كه تلاش بيشتري از طرف تيم سازنده صورت بگيرد.

من بخش مخفي‌كاري بازي اساسين كريد والهالا را نيز زيرمجموعه مبارزات آن قرار دادم. به معناي واقعي كلمه اين بخش به سادگي آب خوردن است. يك قلعه با ده مدافع را به سرعت برق و باد مي‌توان بي‌دفاع كرد. بخش پاركور بازي به سادگي امكان دسترسي شما به همه قسمت‌ها را مي‌دهد. اين يعني به راحتي به دشمن بي‌خبر مي‌توانيد نزديك شده و دخل او را بياوريد.
اما اگر ديده شديد هم مشكلي نيست؛ سربازاني كه شما را ديده‌اند به خود زحمت گشتن پنج متر آن طرف‌تر را نيز نمي‌دهند و بعد از گذشت يك دقيقه دوباره مي توانيد مشغول كشتن آنها شويد! انگار نه انگار چند دقيقه پيش يكي از هم‌قطارانشان به درك واصل شده است. بخش مخفي‌كاري آنقدر آسان است كه شما ترجيح مي دهيد اصلا وارد نبرد رو در رو نشويد و فقط با مخفي كاري جلو برويد.

سيستم مورد نياز اساسين كريد والهالا

اما بازي اساسينز كريد: والهالا سرشار از سرگرمي است كه در سراسر نقشه بازي گسترده شده و مي‌تواند ساعت‌ها شما را سرگرم كند. يكي از جذاب‌ترين اين سرگرمي‌ها پرسش و پاسخ‌هايي شعر گونه است كه با افراد مختلف به شكل يك مبارزه انجام مي‌شود. در اين سرگرمي افراد شعري مي‌خوانند و بازي چند گزينه براي جواب دادن در اختيار شما قرار مي دهد كه انتخاب جواب مناسب كه داراي ريتم، اندازه، قافيه و معناي مناسب باشد كار چندان ساده اي نيست. به شخصه از اين «ميني گيم» (Mini Game) خيلي لذت بردم.

فعاليت‌هاي جنبي ديگر هم به وفور در دنياي بازي وجود دارد كه به پربارتر شدن بازي كمك مي‌كنند. مسابقات وايكينگي مختلف، «بردگيم» (Board game) و داستان‌هاي فرعي بسياري در بازي وجود دارند كه كشف همه آنها نياز به زمان زيادي دارد.

داستان بازي اساسين كريد والهالا

با پيش‌داوري وارد نشويد – جمع بندي بررسي بازي اساسين والهالا
با ذهنيت نه چندان مثبت در مورد بازي كه دلايل آن را هم در ابتدا گفتم، شروع به تجربهAssassin’s Creed: Valhalla كردم و بايد اعتراف كنم بازي بهتر از آن چيزي بود كه انتظار داشتم. گرچه بازي بخش مبارزات نااميد كننده‌اي دارد. من تجربه بازي عناوين نقش‌آفريني و جهان‌باز بسياري را دارم و شايد دروغ نباشد كه بيش از هزار ساعت عناوين مختلف اين حيطه را بازي كرده‌ام. براي من اساسين والهالا يك بازي سرگرم كننده است كه گرافيك زيبا و موسيقي دلنشيني دارد و بلد است يك داستان پر كشش را روايت كند. شايد Assassin’s Creed: Valhalla در حد عناوين شاهكاري مانند Witcher III: Wild Hunt يا Bloodborne نباشد، شايد پاشه آشيل قديمي اين مجموعه يعني گيم‌پلي مبارزات معمولي، در اين شماره نيز تكرار شده باشد، اما مي‌تواند عنواني مفرح باشد و تا مدتي شما را سرگرم كند. اميدواريم از نقد و بررسي بازي Assassin’s Creed Valhalla لذت برده باشيد.

Verdict

Platform: PS4 – Score 7.5 out of 10

Assassin’s Creed: Valhalla is not a masterpiece on its level but it is playable and if you like good stories, fine music, beautiful graphics, and great narration, it would be enjoyable too

(بررسي بازي Assassin’s Creed Valhalla روي پلتفرم پلي‌استيشن ۴، بر اساس نسخه‌ي منتقدين ارسالي از طرف ناشر به نگارش در آمده است.)

سوالات متداول در مورد بازي اساسين كريد ۲۰۲۰
aسيستم مورد نياز اساسين كريد والهالا
aگيم پلي بازي assassins creed valhalla
aداستان بازي اساسين كريد والهالا؟

 

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۹ ارديبهشت ۱۴۰۰ساعت: ۰۲:۱۱:۴۲ توسط:بهترين بازي موضوع: نظرات (0)

ترفند بازي Red Dead Redemption 2

معرفي بازي Red Dead Redemption 2
پيش از انتشار اولين تريلر و معرفي رسمي بازي در ۲۰ اكتبر ۲۰۱۶ (۲۹ مهر ۱۳۹۵)، راك‌استار با انتشار تصاويري با تم وسترن و تغيير آواتار در شبكه‌هاي مجازي، منجر به افزايش سهام شركت مادر تيك-تو (Take-Two) در بازار جهاني شد.

راك‌استار هيچ نيازي به شركت در E3 و مراسم‌ مشابه نداشت و به صورت مستقل بازي را معرفي كرد. تريلر معرفي، نمايشي از لوكيشن‌ها و مناظر طبيعي بازي بود. در پايان تريلر، صدايي ناشناخته مي‌گويد: «وقتي زمانش برسه، بايد فرار كني و نگاه به پشتت نندازي. اين ماجرا تمومه.» جالب است بدانيد كه اين جمله از بخش پاياني بازي است و چيزي را اسپويل نمي‌كند.

يكي از نكات بازي Red Dead Redemption 2، فاش شدن برخي از اطلاعات احتمالي، پيش از عرضه بود. سايت TrustedReviews به همين دليل در دردسر بسيار جالبي افتاد. اين سايت ادعا مي‌كرد كه راك‌استار قرار است حالت بتل‌ رويال براي بخش آنلاين داشته باشد. به دنبال انتشار اين خبر، Take-Two به عنوان شركت مادر از اين سايت شكايت كرد. در نهايت، TrustedReviews مجبور به پرداخت يك ميليون دلار به سه خيريه جداگانه شد. حداقل در بعضي تونل‌ها، مي‌توان روشنايي را پيدا كرد و اين ماجرا هم در نوع خود به نتيجه مطلوبي رسيد.

راهنماي قدم به قدم بازي red dead redemption 2

خلق ايده‌اي كه تقريبا وجود نداشت
در طول توسعه بازي Red Dead Redemption، راك‌استار انتظار چنان استقبال گرمي از جانب مخاطبان و منتقدان را نداشت. همچنين در اين بازي، خبري از شخصيت «آرتور مورگان» نبود و به او اشاره‌اي نشده است.

ترفند بازي Red Dead Redemption 2

بازي Red Dead Redemption، موفق به فروش بيش از پنج ميليون نسخه در سه هفته آغازين شد. اين بازي با عرضه در ۱۸ مي ۲۰۱۰ بر روي كنسول‌هاي PS3 و Xbox 360، هم‌زمان به عنوان يكي از پرخرج‌ترين و پرفروش‌ترين بازي‌هاي سال شود. قابل توجه است كه (۲۰۱۸) Red Dead Redemption 2 توانست در سه روز به رقم ۷۲۵ ميليون دلار (ناخالص) برسد.

پس از موفقيت چشم‌گير قسمت نخست، راك‌استار از همان سال ۲۰۱۰ شروع به طراحي ايده‌ي كلي ۲ Red Dead Redemption كرد. از طرفي توليد و توسعه بازي تا ۸ سال طول كشيد.

گنج هاي بازي رد دد ۲

راجر كلارك؛ بازيگري كه آرتور مورگان را جاودانه كرد
برخي از هنرمندان زاده شده‌اند تا از خود افسانه به جا بگذارند. راجر كلارك در نيوجرسي آمريكا متولد شد، اما او يك آمريكايي تمام‌عيار نبود. پدر و مادر راجر، اصالت ايرلندي داشتند. سال‌هاي زيادي از عمر كلارك در ايرلند و ولز سپري شد. راجر پيش از آرتور مورگان، در تئاترهاي معتبر و چند پروژه تلويزيوني فعاليت داشته است. اين مايه شگفتي بسياري از طرفداران بازي است كه فردي بتواند با ريشه‌ي ايرلندي، شخصيت آمريكايي آرتور مورگان را به رستگاري برساند. راجر كلارك دوست‌داشتني در مراسم The Game Awards 2018 برنده جايزه‌ي بهترين نقش‌آفريني سال شد.

در مصاحبه‌اي با راجر كلارك، او مي‌گويد كه حتي نمي‌دانست براي چه نقش و اثري تست بازيگري مي‌دهد. زماني كه راجر وارد اتاق شد، از او خواستند كه يك جفت چكمه كابوي بپوشد و آن جا بود كه او بازي Red Dead را به ياد آورد.
او ادامه مي‌دهد: «صادقانه بگويم، در آن زمان چيز زيادي از پروژه نمي‌دانستم. حس خوبي داشت، ولي توصيف يك تست بازيگري سخت است.»

نقشه كامل بازي رد دد 2

از غرب وحشي با عشق
حذفيات و تغييرات در داستان و جزئيات، يكي از اصلي‌ترين ويژگي‌هاي خلق ويديوگيم است. از نكات بازي Red Dead Redemption 2، عشق‌ دوم آرتور مورگان است. با توجه به صحبت‌هاي دن هَوسر (Dan Houser) در مقام نويسنده اصلي بازي، در پيش‌نويس‌هاي آغازين بازي، آرتور مورگان دو رابطه عاشقانه داشت. عشق دوم آرتور به دلايل روايي و شخصيت‌پردازي حذف مي‌شود. هر چند كه ايده‌هايي از اين دست جذاب به نظر مي‌آيند، اما تنهايي آرتور مورگان در قوس شخصيتي او بسيار تاثيرگذار است.

راهنماي بازي رد دد ردمپشن 2

ماموريت‌هاي هرز
در راستاي توسعه و ارائه يك محصول ارزشمند، راك‌استار تصميم به حذف پنج ساعت ماموريت فرعي و اصلي كامل گرفت. مدت زمان بازي، در ابتدا ۶۵ تا ۷۰ ساعت بود كه در خروجي به ۵۵ تا ۶۰ ساعت كاهش يافت. به گفته دَن هوسر، يكي از اين ماموريت‌ها به مبارزه آرتور با جايزه‌بگيرها در قطار مربوط مي‌شود.

راهنماي بازي رد دد 2

خلق ايده سخت است، ارائه آن سخت‌تر
براي جان بخشيدن به جهان و تك تك شخصيت‌ها، بيش از ۳۰۰۰ نفر در انواع مراحل ساخت نقش داشتند. حدود ۲۰۰۰ صفحه براي داستان اصلي بازي نوشته شد. خروجي بازي از ۰۰۰’۳۰۰ انيميشن، ۰۰۰’۵۰۰ خط ديالوگ و هزاران خط كدنويسي‌ تشكيل شده است.

بيش از نود درصد از بازي Red Dead Redemption 2، موشن كپچر بوده و تقريبا ۲۰۰۰ روز براي اين بخش صرف شده است. توسعه‌دهندگان بازي، حتي از موشن كپچر براي حيوانات مختلف استفاده كرده‌اند.

مرحله دزدي از بانك در رد دد ۲

معضل كرانچ
احتمالا در اين سال‌ها، از موضوعي به نام كرانچ در صنعت بازي‌سازي شنيده‌ايد. برخي از استوديوها براي ارائه و تحويل بازي در زمان مقرر، بايد از ساعت تعيين‌شده كاري عبور كنند. در پروسه جان‌بخشي به جهان بازي RDR2، بسياري از كارمندان راك‌استار، نزديك به ۱۰۰ ساعت در هفته‌هاي متفاوت كار كردند. دَن هَوسر هم در مصاحبه‌اي با نشريه والچر (Vulture) گفت: «كرانچ، راك‌استار را به شرايط سختي دچار كرد و اين اولين باري نيست كه چنين انتقاداتي دريافت مي‌كنيم.»

ايستراگ هاي بازي red dead redemption 2

تريلرهاي بازي
يكي از جنبه‌هاي شهرت راك‌استار به عرضه تريلرهاي هدفمند و به دور از شايعه است. راك‌استار زمان و موقعيت مناسب را مي‌شناسد و سال‌ها با اين رويكرد پيش رفته است. با سه تريلر رسمي، دو تريلر گيم‌پلي، دو تريلر لانچ و يك تريلر نسخه PC در طي چهار سال به يكي از بهترين نمونه‌هاي بازاريابي تاريخ تبديل شود. يكي از نكات جالب ساخت تريلرها، اين است كه هر كدام، حدود هفتاد پيش‌‎نويس داشته‌اند و صدها تدوين مختلف آزمايش شده است.

بيشتر بخوانيد: حقايق جالب سري Metal Gear Solid

راز هاي بازي red dead redemption 2

چهره‌هاي آشنا از راه مي‌رسند
بازي Red Dead Redemption 2، دوازده سال قبل از قسمت اول، در سال ۱۸۹۹ ميلادي روايت مي‌شود. شايد برگرداندن برخي از بازيگرهاي قديمي در آن نقش‌هاي جاودانه آسان نباشد، اما راك‌استار تا حد زيادي اين امر را ممكن كرد.

شخصيت‌هايي از جمله جان مارستون (پروتاگونيست RDR1)، ابيگل (همسر جان مارستون)، جك مارستون (فرزند جان)، آنكل، داچ وَن در ليند، بيل ويليامسون، خاوير اسكوئلا و ادگار راس توانستند در كنار آرتور مورگان قرار بگيرند. هر چند كه اين پايان كار نبود.

جان مارستون با درخشش راب وِيتآف (Rob Wiethoff)، بنجامين بايرون ديويس (Benjamin Byron Davis) در نقش ميخكوب‌كننده داچ، استيو جِي. پالمر (Steve J. Palmer) در نقش بيل و ادگار راس (Edgar Ross) در نقش جيم، تنها بازيگراني بودند كه از قسمت اول بازي بازگشتند. ساير شخصيت‌ها با بازيگران جديد عوض شدند.

مكان ۳۰ شمش طلا در red dead 2

بر فراز فرياد‌ها و اشك‌ها
موسيقي، يك اصل جدانشدني در ويديوگيم است. قاعدتا براي خلق يك اثر وسترن، نياز مبرمي به موسيقي با آن حال و هوا داريم. آواهايي كه روح بازيكن را به پرواز دربياورد و لحظات كليدي را در ذهنش حك كند. راك‌استار براي تحقق اين امر، بار ديگر به سراغ وودي جكسون رفت. وودي جكسون، براي اولين بار در سال ۲۰۱۰ به همراه بيل اِلم، به ساخت موسيقي Red Dead Redemption پرداخت.

وودي جكسون، وظيفه ساخت بازي‌هايي مثل GTA V ،Max Payne 3 و L.A. Noire را هم بر عهده داشته است كه همه‌ي اين بازي‌ها متعلق به راك‌استار هستند. بار ديگر، وودي جكسون با راك‌استار در ساخت موسيقي متن Red Dead Redemption 2 همراه شد و جايزه بهترين موسيقي سال The Game Awards 2018 را به ارمغان آورد. در كنار موسيقي متن، آلبومي تحت عنوان Soundtrack توسط دنيل لانوي (Daniel Lanois) ساخته شد كه در لحظات كليدي بازي پخش مي‌شود.

ازدواج در بازي red dead redemption 2

اكوسيستم واقعي حيوانات
از نگاه برخي از مخاطبان بازي Red Dead Redemption 2، اين اثر يك شبيه‌ساز وسترن است. شايد اين جمله كاملا درست نباشد، اما علت بيانش مشخص است.
در نگاه اول، باورنكردني است كه جهان بازي RDR2 يك اكوسيستم پويا داشته باشد، ولي به لطف تلاش و دقت توسعه‌دهندگان، همه چيز باورپذير مي‌شود. نزديك به ۲۰۰ گونه حيوان براي كشف و تحقيق وجود دارد. ۳۰ گونه ماهي براي صيد و ۲۹ گونه حيوان افسانه‌اي (منظور ناياب است) براي شكار و كشتن موجود است.

اگر به اندازه كافي در جهان بازي غرق شويد، شاهد لحظات خارق‌العاده‌اي همچون شكار حيوانات مختلف خواهيد بود. ممكن است يك شير كوهي، گوزني را شكار كند يا خرس گريزلي، دخل گروهي از گرگ‌ها را بياورد. همچنين اجساد حيوانات يك چرخه تجزيه كامل را تجربه مي‌كنند.

از ديگر نكات بازي Red Dead Redemption 2، رفتار دقيق و هوش مصنوعي بالاي حيوانات است. به طور مثال، حيوان صاريغ (opossum) به مرده‌نمايي مشهور است. اگر نشانه‌گيري خودكار (Auto Aim) روشن باشد، آرتور نمي‌تواند به حيوان شليك كند چرا كه در گمانش يك حيوان مرده به حساب مي‌آيد.

نكات مخفي بازي red dead redemption 2

شرف و افتخار
يكي از جذاب‌ترين دستاوردهاي مجموعه Red Dead، سيستم احترام و افتخار آن است. در Red Dead Redemption 2، مي‌توانيد يك قانون‌شكن تمام‌عيار باشيد يا نقش يك جوان‌مرد باشرف را به عهده بگيريد. انتخاب از آن شما است.

رفتار شما در طول بازي، موجب افزايش و كاهش نوار افتخار شما مي‌شود. افتخار بالا به شما اجازه مي‌دهد تا از تخفيفات و آيتم‌هاي ويژه استفاده كنيد. افتخار پايين موجب بي‌احترامي مردم به شما و ضررهاي مالي فراوان است. نوار افتخار، حتي در پايان‌بندي بازي تاثير خواهد داشت. هر چند كه بازي، چهار پايان دارد. دو پايان بر اساس افتخار و دو پايان بر اساس انتخاب نهايي شما تعيين خواهد شد.

ترفند هاي رد دد ۲

تاثيرات GTA V و روتين شخصيت‌ها
شايد بر هر بازيكني آشكار باشد كه يك استوديو از ساخت بازي‌هاي پيشين خود، درس مي‌آموزد. راك‌استار هم مستثني نيست و اين تاثيرات مشخص، در گوشه و كنار بازي Red Dead Redemption 2 ديده مي‌شود. يكي از مهم‌ترين آموخته‌هاي راك‌استار، به برنامه‌ريزي و داشتن روتين مشخص هر NPC و شخصيت‌هاي كمپ داچ تعلق دارد. مي‌توانيد ساعت‌ها يك NPC را دنبال كرده، به تماشاي كارهايش بنشينيد تا برق از سرتان بپرد.

يك نكته جالب بازي Red Dead Redemption 2 هم مربوط به جراحت NPCهاست. فرض بر اين بگذاريم كه شما در نقش آرتور، به يك فروشنده شليك كنيد. قطعا آن NPC آسيب مي‌بيند. پس از اين واقعه، فروشگاه او تا چند روز بسته مي‌شود. در پايان، آن فروشنده با بانداژ ناشي از جراحت به شغلش برمي‌گردد و سعي مي‌كند شما را از مغازه بيرون كند. البته نبايد نگران بود، چرا كه همچنان مي‌توانيد با خريد و فروش با آن فروشنده ادامه دهيد.

اگر مزاحم رفت و آمد مردم شويد يا شروع به تهديد كنيد، در مرحله اول با مقابله و دفاع تعدادي از NPCها روبرو شده، سپس تحت تعقيب قرار خواهيد گرفت.

ترفند بازي Red Dead Redemption 2

دفترچه خاطراتي براي رستگاري
آرتور مورگان عادت به نوشتن خاطرات و ترسيم موقعيت‌هاي متفاوتي در دفترچه معروفش دارد. نوشته‌هاي آرتور را مي‌توان به عنوان يكي از كليدي‌ترين لحظات بازي به شمار آورد. نوشته‌ها و نقاشي‌هاي آرتور، نه تنها روح و ظرافت هنري او را نشان مي‌دهد، بلكه چهره‌اي حقيقي‌ از او به نمايش مي‌گذارد. شما مي‌توانيد در طول بازي به تورق و بررسي اين دفترچه بپردازيد.

آموزش بازي red dead 2

ساير نكات بازي Red Dead Redemption 2
بسته به جنسيت و سطح ارتباط با اسب، آرتور مورگان، ديالوگ‌ها و حركات نمايشي مختلفي را اجرا مي‌كند.

نخستين بازي راك‌استار است كه اجزاي بدن بر اثر شليك گلوله جدا مي‌شود و حتي بخشي از جمجعه NPCها مشخص است.

مو و ريش آرتور مورگان در طول بازي رشد مي‌كند و بازيكن مي‌تواند در كمپ يا آرايشگاه، تغييرش دهد.

بازي Red Dead Redemption 2، در شانزدهمين سالگرد GTA: San Andreas منتشر شد.

اولين و آخرين ماموريت اصلي بازي با محوريت سه شخصيت آرتور مورگان، داچ وَندر ليند و مايكا بل رقم مي‌خورد.

بازي RDR2، بيش از ۵۰ نوع سلاح مختلف را پوشش مي‌دهد.

بازي از شش فصل، ۱۰۴ ماموريت و دو موخره تشكيل شده است.

خانه‌ها و ريل قطار، در گذر زمان صرف شده توسط بازيكن، ساخته مي‌شوند.

آرتور مورگان ممكن است توسط رعد و برق گرفتار شود. البته اين يك اتفاق نادر است.

هر فروشگاه بازي، كاتالوگ و متن منحصر به فرد خود را دارد.

در روزنامه‌هاي شهر، مي‌توانيد سير وقايع مرتبط با گنگ داچ را دنبال كنيد.

خون، گل و هر چيز ديگري روي پوست و لباس شما مي‌مانند. اين اتفاقات شامل ساير موجودات زنده هم مي‌شود.

نكات بازي Red Dead Redemption 2
اگر آرتور در مقابل آينه قرار گيرد، نظرات مختلف و عجيبي درباره‌ي چهره‌اش بيان مي‌كند.

شما مي‌توانيد در ازاي زنداني ‌كردن فراري‌ها و مراجعه به كلانتري، پول دريافت كنيد.

اسلحه‌هاي آرتور بر اثر استفاده پياپي، كارايي خود را از دست داده و بايد با روغن مخصوص تميز شوند.

اگر يك NPC را بكشيد و مدتي در جايي پنهان شويد، ماموران قانون از راه مي‌رسند و اجساد را جمع‌آوري مي‌كنند.

داچ در بخشي از بازي، اشاره به مرگ مادرش مي‌كند. شما مي‌توانيد قبر مادر داچ را در بازي پيدا كنيد.

مي‌توانيد با استفاده از پوست حيوانات شكارشده، براي آرتور و اسبش، پوشش‌هاي متفاوت بسازيد.

اگر آرتور گرفتار هواي برفي شود و به مناطق آفتابي برود، لباس او خشك مي‌شود.

هواي سرد و گرم در كشش عضلات و برخي از اندام اسب‌ها تاثير مي‌گذارد.

اگر اسب شما بميرد، هيچ راه برگشتي جز ريلود (Reload) يا گرفتن اسب جديد وجود ندارد.

اگر در كلانتري زنداني شويد، اعضاي گنگ داچ به صورت تصادفي، شما را آزاد مي‌كنند.

شليك به قايق روي آب، آن را غرق خواهد كرد.

بازيگران واقعي داچ، آرتور، جان مارستون و مايكا بل در طول ساخت بازي، به تماشا و خواندن آثار وسترن زيادي پرداختند.

در شهر سنت دنيس (Saint Denis) مي‌توانيد با يك خون‌آشام روبرو شويد.

سرقت قطار در ابتداي بازي، با الهام از سكانس معروف فيلم ⁣The Assassination of Jesse James ساخته شده است.

آموزش بازي red dead redemption 2
در ادامه نكات بازي Red Dead Redemption 2 جزئيات بازي براي شما فاش مي‌شود
.
.
.

مرگ اسب آرتور (در پايان)، دو كات‌سين متفاوت دارد. در سطح رفاقت يك و دو با اسب، آرتور واكنش زيادي نسبت به مرگ اسب نمي‌دهد. در سطح سوم و چهارم، با ناراحتي به سراغش مي‌رود و از او تشكر مي‌كند.

اولين و آخرين ماموريت اصلي آرتور مورگان به همراه داچ وَن در ليند و مايكا بل رقم مي‌خورد.

روند اتفاقات كليدي Red Dead Redemption 2 از هواي برفي آغاز شده و در هواي برفي (انتقام آرتور توسط سيدي و جان) پايان مي‌پذيرد.

آرتور مورگان به عنوان پروتاگونيست، غالبا كلاه مشكي به سر دارد. در حالي كه مايكا بل در مقام آنتاگونيست، داراي كلاه سفيد است. اين در تضاد هنرمندانه ارزش‌هاي خير و شر آثار وسترن قرار مي‌گيرد.

آرتور مورگان، ششمين پروتاگونيست بازي‌هاي راك‌استار است كه در پايان كشته مي‌شود.

كاور آلبوم موسيقي متن بازي با آهنگ‌سازي وودي جكسون، مايكا بل با پس‌زمينه‌اي سياه‌و‌سفيد است.

آلبوم ديگري تحت عنوان Soundtrackهاي بازي وجود دارد كه كاور آن، آرتور مورگان با پس‌زمينه‌اي خونين است.

پس از پايان كامل بازي و اختتاميه، كات‌‌سيني از مِري لينتون (Mary Linton) پخش مي‌شود كه كنار قبر آرتور گريه مي‌كند، اما بازيگر موشن كپچر آن كات‌سين ويژه، خود راجر كلارك (آرتور) است!

در صورت اتمام ۱۰۰درصد ماموريت‌ها، جان مارستون به سراغ قبر آرتور رفته و كات‌سين مخفي با آهنگ Crash of Worlds (نسخه فرعي Unshaken) پخش مي‌شود.

آهنگ‌هايي مانند Unshaken ،That’s The Way It Is و … روايت‌گر لحظات كليدي بازي و احساسات دروني آرتور در طول بازي هستند.

آهنگ روح‌انگيز Mountain Hymn اشاره به بهترين پايان‌بندي و رستگاري آرتور دارد. ريانون گيدنز (Rhiannon Giddens) مي‌خواند:

روز تو به پايان رسيد، زمانش از راه رسيده.
تو سخت جنگيدي، جنگ رو پيروز شدي.

تو بدترين‌هات رو انجام دادي، بهترين تلاشت رو كردي؛
وقت آرامش از راه رسيده. وقت آرامش از راه رسيده.

.

.

.

نظر شما مخاطبان هميشگي دنياي بازي درباره نكات بازي Red Dead Redemption 2 و رستگاري آرتور مورگان چيست؟ اگر حقايق و نكات جالب ديگري از اين بازي مي‌دانيد، با ما و ساير خوانندگان به اشتراك بگذاريد.

سوالات متداول در مورد نكات مخفي بازي red dead redemption 2
aترفند بازي Red Dead Redemption 2؟
aازدواج در بازي red dead redemption 2 اتفاق مي افتد؟
aمكان ۳۰ شمش طلا در red dead 2 مشخص مي گردد؟
aايستراگ هاي بازي red dead redemption 2 كجاست؟
aمرحله دزدي از بانك در رد دد ۲ را چگونه انجام دهيم؟
aنقشه كامل بازي رد دد ۲ چگونه است؟
aگنج هاي بازي رد دد ۲ را چگونه پيدا كنيم؟
aشهر هاي بازي red dead redemption 2 چند تا هستند؟
aرمز هاي بازي ردد۲ براي ps4؟
aاسلحه هاي لجندري رد دد ۲ را چگونه بدست آوريم؟
aچگونه در رد دد بانك بزنيم؟


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۹ ارديبهشت ۱۴۰۰ساعت: ۰۲:۰۶:۴۴ توسط:بهترين بازي موضوع: نظرات (0)