بک لینک - سئو - خرید بازدید گوگل - سیگنال فارکس - فروش آنتی ویروس - کاشت دندان - خرید VPS - newsmag.press -
سایت شرط بندی
پنجره دوجداره upvc
 بهترین بازی ویدیویی 2021 بهترین بازی ویدیویی 2021 .

بهترین بازی ویدیویی 2021

واندر وومن 2

بالاخره پس از تاخیر‌های فراوان به دلیل همه‌گیری ویروس کووید-۱۹، سیکوئال فیلم ابرقهرمانی دی‌سی(DC) در سال ۲۰۱۷، یعنی «فیلم زن شگفت انگیز ۱۹۸۴»(Wonder Woman)، اواخر سال ۲۰۲۰ بر پرده‌ی معدودی از سینما‌های مشخص شده، اکران شد. البته با وجود مخالفت برخی بازیگران فیلم Wonder Woman 1984، شرکت برادران وارنر رویکرد جدید خود در زمینه‌ی پخش فیلم‌های سینمایی را اندکی پیش از اکران فیلم زن شگفت انگیز ۲ اعلام کرد. در ادامه با بررسی فیلم واندر وومن ۲ دنیای بازی را همراهی کنید.

 
لیست عناوین مطلب
بررسی فیلم Wonder Woman 1984
داستان فیلم زن شگفت انگیز ۱۹۸۴
تریلر واندر وومن ۲
بازیگران فیلم واندر وومن ۲
جمع بندی بررسی فیلم زن شگفت انگیز ۲
سوالات متداول فیلم واندر وومن ۲تریلر واندر وومن ۲ در مطلب وجود دارد؟
Load More
دانلود فیلم Wonder Woman 1984 2020 با زیرنویس فارسی
Load More
داستان فیلم زن شگفت انگیز ۲
Load More
بررسی فیلم Wonder Woman 1984
طبق این رویکرد، قرار است فیلم‌های سینمایی‌ای که این شرکت تهیه‌کننده‌ی آن‌ها است، هم‌زمان با اکران در سینما‌ها، بر روی سرویس تلویزیونی HBO MAX نیز در دسترس قرار بگیرند. در مورد این تصمیم مهم برادران وارنر و تبعات و تاثیرات آن بر هالیوود، در همین یکی دو ماه بحث‌ها و اظهار نظر‌های فراوانی صورت گرفته و همچنان هم جای تحلیل و بررسی دارد. به هر حال، فیلم Wonder Woman 1984 نخستین فیلم برادران وارنر بود که بدین طریق منتشر شد.

با این که فیلم زن شگفت انگیز ۲ ادامه‌ای بر فیلم پیشین زن شگفت‌انگیز به حساب می‌آید، اما داستان آن با فاصله‌ای بیش از پنجاه ساله از وقایع فیلم اصلی روایت می‌شود. اگر به یاد داشته باشید، فیلم پیشین در دوران جنگ جهانی اول جریان داشت. حال، همان طور که احتمالا از نام آن حدس زده‌اید، فیلم زن شگفت انگیز ۱۹۸۴ در اواخر دوران جنگ سرد جریان دارد.

البته که فیلم واندر وومن ۲ چندان جسارت پرداختن به جنگ سرد را به خرج نمی‌دهد و از همان پوسترها و نمایش‌های تبلیغاتی آن مشخص بود که فیلم قصد دارد جهان رنگارنگ مدرنیته‌ی آمریکایی را به تصویر بکشد.

کمیک‌بازی مضحکانه‌ی ابتدای ورود فیلم به جهان مدرن، نه باب میل کمیک‌دوستان است نه باب میل دیگران
داستان فیلم زن شگفت انگیز ۱۹۸۴
البته فیلم از این جهان رنگارنگ آغاز نمی‌شود. در ابتدای فیلم Wonder Woman 1984 شاهد افتتاحیه‌ای طولانی و بی ربط به آن چه در ادامه خواهیم دید هستیم که دایانای کودک را در جزیره‌ی آمازون‌ها به تصویر می‌کشد، در حالی که در تلاش است تا مسابقه‌ای را برنده شود.

فیلم بیش از ده دقیقه مخاطب را پای یک مسابقه‌ی طولانی می‌نشاند تا در انتها شعاری بیرون از متن را به وی انتقال دهد که فرضا قرار است در پایان‌بندی فیلم به کار آید. اما این افتتاحیه به قدری بی ربط است که به محض شروع شدن خود فیلم، به سرعت فراموش می‌شود و همان شعار هم صرفا به عنوان یک دیالوگ سطحی در انتها دوباره بیان می‌شود… .

در ادامه‌ی بررسی فیلم واندر وومن ۲ نباید مقدمه‌ی فیلم را با این افتتاحیه‌ی عجیب، حوصله سر بر و ضعیف آن اشتباه بگیریم. اتفاقا مقدمه‌ی فیلم که در زمان و مکان اصلی داستان جریان دارد، خوب کار شده است. فیلم شخصیت‌های خود را به خوبی تبیین می‌کند و شاهد بازی خوب بازیگران فیلم زن شگفت انگیز ۱۹۸۴ هستیم. از «گال گادوت»(Gal Gadot) در نقش «دایانا» گرفته تا شخصیت‌هایی که قرار است در ادامه‌ی فیلم طی قوس‌های روایی‌ای که خوب کار شده‌اند، به ضد قهرمان‌های داستان تبدیل شوند.

تریلر واندر وومن ۲

 
بازیگران فیلم واندر وومن ۲
پیش از پخش فیلم و در کمپین‌های تبلیغاتی آن مشخص شده بود که در فیلم سینمایی wonder woman 1984 شاهد بازگشت معشوق دایانا، یعنی «استیو ترور» خواهیم بود. همین اتفاق هم می‌افتد و به نحوی، استیو در نیمه‌ی اول فیلم وارد ماجرا می‌شود. البته که این بازگشت از نظر روایی معقول به نظر می‌رسد و نمی‌توان چندان به آن خرده گرفت.

اما مشکل این جاست که استیو در کالبد شخص دیگری به زندگی بر می گردد، اما فیلم واندر وومن ۲ را با همان چهره‌ی استیو فیلم اول (با بازی «کریس پاین»(Chris Pine) از بازیگران فیلم Wonder Woman 1984) به ما نشان می‌دهد. بهانه‌ی فیلم برای این کار این است که دایانا او را چنین می‌بیند. این بهانه قابل قبول بود، به شرط این که فیلم همواره از دید دایانا روایت می‌شد یا به بیانی دیگر، (مشابه فیلم نخست) دایانا راوی داستان بود. حال این که ما شاهد هستیم که فیلم بارها در طول روایت خود ار دایانا جدا شده و به شخصیت‌های دیگر می‌پردازد. بنا بر این دیدن استیو بر خلاف چیزی که هست، یک مشکل روایی به حساب می‌آید.

پرداخت به شخصیت «چیتا» با بازی «کریستن ویگ» از نکات مثبت فیلم است
البته که فیلم چندین و چند مشکل روایی دیگر نیز دارد و در کل با فیلمی چندان منسجم و قدرتمند از نظر روایی طرف نیستیم. البته که از یک فیلم ابرقهرمانی چندان انتظاری نمی‌رود که ارزش روایی بسیار بالایی داشته باشد، ولی عدم رعایت حداقل اصول منطقی روایت، در فیلمی کاملا مین‌استریم، بدون شک یک نقطه‌ی ضعف جدی به حساب می‌آید. نقطه‌ی ضعفی که با بررسی فیلم Wonder Woman 1984 چندین نمونه‌ی ریز و درشت از آن را پیدا می‌کنیم.

از نمونه‌های ریز و مضحک این ضعف‌های روایی، می‌توان به مواردی مثل عوض شدن ناگهانی لباس دایانا اشاره کرد، در حالی که در سکانس پیشین در حال پرواز در آسمان، با نهایت سرعت، به طرف ضد قهرمانان بود. زره آستریا که در کمیک‌های زن شگفت‌انگیز یکی از لباس‌های مهم دایانا است، به نحوی کاملا بی منطق در فیلم زن شگفت انگیز ۱۹۸۴ قرار گرفته است.
یا نمونه‌ای دیگر، قابلیت پس گرفتن آرزو است که تا اواخر فیلم، مخاطب و گویی خود فیلم‌ساز از وجود چنین قابلیتی بی خبر بوده‌اند. گویی فیلم‌ساز در جهت نجات دادن فیلم خود از بحران روایی‌ که به وجود آورده، ناگهان به ذهنش خطور کرده که قابلیت پس گرفتن آرزو را مطرح کند!

از نمونه‌های قابل توجه‌تر این مشکلات روایی نیز می‌توان سفر ضد قهرمان فیلم، و به دنبال او قهرمانان، به مصر را ذکر کرد. یک سوال مهم و بزرگ بر کل این سفر که در میانه‌ی فیلم قرار دارد سنگینی می‌کند: به چه علت؟!

ضد قهرمان اصلی فیلم واندر وومن ۲، دایانا و استیو در میانه‌ی فیلم به مصر سفر می‌کنند، اندکی اکشن کاری می‌کنند و سپس بدون هیچ مسئله‌ی حائز اهمیتی در روایت یا کشف مهمی، به واشنگتن باز می‌گردند… . گویا فیلم‌ساز به دنبال بستری بوده تا چند دقیقه‌ای بر طول فیلم خود بیافزاید و اندکی هم دوز اکشنش را افزایش دهد.

پوشالی بودن پایان‌بندی فیلم واندر وومن ۲ پر واضح است.
در کنار همه‌ی این مسائل اما فیلم Wonder Woman 1984 به خوبی موفق می‌شود یک بحران روایی پر کنش را توسط ضد قهرمان‌های خود ایجاد کند. بحرانی که فقط از ابرقهرمانی چون دایانا انتظار می‌رود آن را بر طرف نماید از طرف دیگر، فیلم با معرفی کردن برخی محدودیت‌ها برای دایانا، موفق می‌شود جذابیت روایی خود را حفظ کند و از این نظر، یکی از فیلم‌های ابرقهرمانی موفق چند سال اخیر است.

اما در همین بین مسئله‌ای وجود دارد که فیلم زن شگفت انگیز ۱۹۸۴ را نسبت به فیلم پیشین و اصلی زن شگفت‌انگیز در رده‌ی پایین‌تری قرار می‌دهد. فیلم ۲۰۱۷ با وجود این که موتور محرک مناسبی برای فرار دایانا از جزیره‌ی آمازون‌ها مشخص می‌کرد، اما به قدری پیاز داغ آن را زیاد نمی‌کرد که دیگر فرصتی برای پرداخت‌های به اصطلاح عاشقانه و رومانس فیلم باقی نماند.

با بررسی فیلم Wonder Woman 1984 در می‌یابیم که فیلم در این زمینه به مشکل بر می‌خورد. حجم بحرانی که دایانا باید با آن رو به رو شود به قدری وسیع است که حتی در دیالوگ‌ها فرصت خوش و بش را از شخصیت‌ها می‌گیرد. با این حال، شاهد این هستیم که در میان این بحران، دایانا استیو را به تور واشنگتن‌گردی در اواخر قرن بیستم می‌برد. این جا هم به نظر می‌رسد فیلم‌ساز قصد داشته زمان و روابط عاطفی را در روایت خود زورچپون کند.

جمع بندی بررسی فیلم زن شگفت انگیز ۲
با وجود تمام این مشکلات اما فیلم زن شگفت انگیز ۱۹۸۴ جذابیت‌های خود را حفظ می‌کند و به عنوان یک فیلم ابرقهرمانی با رده‌بندی سنی ۱۳ سال به بالا، چندان هم ضعیف نیست. از همه مهمتر این که (اگر افتتاحیه‌ی کسالت‌بارش از کودکی دایانا را نادیده بگیریم) ساختار روایی دارد؛ ساختاری که هر چند در برخی نقاط لنگ می‌زند، اما موفق می‌شود تا مخاطب را با خود همراه سازد. اگر از طرفداران فیلم‌های ابرقهرمانی و مین‌استریم هالیوود هستید، فیلم سینمایی wonder woman 1984 فیلمی است که نباید آن را از دست بدهید.

سوالات متداول فیلم واندر وومن ۲
 
a
تریلر واندر وومن ۲ در مطلب وجود دارد؟
 
 
a
دانلود فیلم Wonder Woman 1984 2020 با زیرنویس فارسی
 
 
a
داستان فیلم زن شگفت انگیز ۲
 
 
 
امیدواریم که از مطالعه بررسی فیلم زن شگفت انگیز ۲ لذت برده باشید. آیا شما هم با ما هم نظر هستید؟ فیلم Wonder Woman 1984 را تماشا کرده‌اید؟ نظرتان را در مورد فیلم سینمایی واندر وومن ۲ با ما در قسمت کامنت‌ها در میان بگذارید.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ساعت: ۱۲:۱۴:۵۹ توسط:بهترین بازی موضوع: نظرات (0)

بهترین انیمه های تاریخ کیوت معروف

هنر از دیرباز، در هدف‌بخشی و دمیدن روحی نوین در انسان، اهمیت بالایی داشته است. پس از هزاران سال، هزاران روش و گونه‌ی هنری در راستای بهبود زندگی، رهایی از دردها و روزمرگی انسان پدید آمده است.


کشور ژاپن با لقب آفتاب تابان، سرزمینی است که این عنوان شایسته را به معنی واقعی کلمه ادا می‌کند. پس از جنگ جهانی دوم، مانگاکاها و کارگردان‌های بزرگی در دو بخش سینمایی و سریالی ظهور کردند. در این مقاله به معرفی بهترین انیمه‌ ها خواهیم پرداخت. جایی که واقعیت، رویاها و کابوس‌ها به هم می‌پیوندند.

همچنین به یاد داشته باشید که این فهرست بهترین انیمه ها پیشنهادی برای افرادی است که می‌خواهند قدم به شگفتی‌ها و رازهای بهترین انیمه های سریالی بگذارند، اما همچنان در میان دوراهی‌ها قرار گرفته‌اند. شاید هم انیمه ‌ای باشد که تا امروز از چشمان انیمه ‌بین‌های همیشگی دور مانده باشد. پس با لیست بهترین انیمه‌ های سریالی تاریخ از نگاه دنیای بازی همراه باشید.

لیست عناوین مطلب
انیمه های سریالی ژاپنی
انیمه سریالی Erased (2016)
انیمه سریالی Attack (on) Titan (2013-)
انیمه سریالی Violet Evergarden (2018-2020)
انیمه سریالی (۲۰۰۹-۲۰۱۰) Fullmetal Alchemist: Brotherhood
انیمه سریالی (۱۹۹۵-۱۹۹۶) Neon Genesis Evangelion
انیمه سریالی Death Note (2006-2007)
انیمه سریالی Code Geass (2006-2008)
انیمه سریالی Your Lie in April (2014-2015)
انیمه سریالی Dororo (2019)
انیمه سریالیMade in Abyss (2017)
انیمه سریالی کره ای
۱.انیمه سریالی کره ای رویای یانگوم (Jang Geum’s Dream)
۲.انیمه سریالی کره ای لاروا (Larva)
سوالات متداول در مورد انیمه های سریالی ژاپنی و انیمه سریالی کره ای
انیمه های سریالی ژاپنی
انیمه های سریالی کیوت

انیمه سریالی Erased (2016)
اسم فارسی: پاک‌شده
عنوان ژاپنی: Boku dake ga Inai Machi
براساس مانگایی از کی سانبه (Kei Sanbe)
کارگردان: توموهیکو ایتو (Tomohiko Itō)
فیلم‌نامه: تاکو کیشیموتو (Taku Kishimoto)
محصول استودیو A-1 Pictures
تعداد قسمت‌ها: ۱۲
رده‌ی سنی: R – ۱۷
امتیازها: آی‌آم‌دی‌بی: ۸.۵ | مای‌انیمه‌لیست: ۸.۳۵
نخستین عنوان لیست انیمه های سریالی ژاپنی ، عاشقانه‌ای‌ پر رمز و راز است. انیمه Erased از آن دست آثاری است که غالب مخاطبان ناآشنا با مدیوم انیمه، می‌توانند با آن ارتباط برقرار کنند. «پاک‌شده» روایت‌گر پسری به نام ساتورو فوجینوما است که در حوزه‌ی مانگا (کمیک ژاپنی) فعالیت می‌کند. پس از مدتی، او با قدرتی عجیب روبرو می‌شود. ساتورو می‌تواند در زمان رخ دادن یک اتفاق ناگواری همچون قتل یا دزدی به چند دقیقه عقب‌تر برگردد و جلوی آن را بگیرد.

اما این ویژگی تخیلی با یکی از حیاتی‌ترین لحظات عمر ساتورو پیوند می‌خورد. او مجبور به سفر در زمان شده تا یکی از عزیزترین انسان‌های زندگی‌اش را نجات دهد، ولی در این بین با حقایقی تاریک و خونین مواجه می‌شود.

انیمه سریالی Erased، یکی از انسانی‌ترین، روان‌شناختی‌ترین و امیدبخش‌ترین آثاری است که می‌توانید در عمرتان تماشا کنید. «پاک‌شده» به قدری درخشان است که شاید بخواهید در کمتر از ۲۴ ساعت، آن را به پایان برسانید. Erased با ایجاد تناسب در واقعیت و تخیل، فضاسازی، شخصیت‌پردازی، تعلیق و گره‌های داستانی تکان‌دهنده، به یکی از بهترین انیمه ‌های سریالی تاریخ تبدیل می‌شود که تماشای آن را به هر دوستی پیشنهاد خواهید کرد.

تماشای تریلر انیمه سریالی Erased
بهترین انیمه های سریالی جهان

انیمه سریالی Attack (on) Titan (2013-)
اسم فارسی: حمله به تایتان
عنوان ژاپنی: Shingeki no Kyojin
براساس مانگایی از هاجیمه ایسایاما (Hajime Isayama)
کارگردانان: تتسورو آراکی (Tetsurō Araki)، ماساشی کویزوکا (Masashi Koizuka)، یوچیرو هایاشی (Yūichirō Hayashi) و جون شیشیدو (Jun Shishido)
فیلم‌نامه: یاسوکو کوبایاشی (Yasuko Kobayashi)
محصول استودیوهای WIT (فصل اول تا سوم) و Mappa (فصل چهارم)
تعداد قسمت‌های اصلی: ۷۵ اپیزود بدون احتساب نیم‌فصل پایانی
رده‌ی سنی: R – 15
امتیازها: آی‌ام‌دی‌بی: ۸.۹ | راتن تومیتوز: ۹۴
برخی از مخلوقات هنری، در هر مکان و زمانی به شهرت جهانی می‌رسند. انیمه Attack on Titan هم مستثنی نیست. شهرت Attack on Titan، بیش از هر چیزی به دنبال شخصیت‌هایی ملموس و روابط انسانی شکل گرفت.

داستان انیمه سریالی Attack on Titan در جهانی زیبا، اما بی‌رحم جریان دارد. جایی که انسان‌هایش برای سال‌ها، خود را در سه دیوار مرکزی زندانی کرده‌اند تا از دست موجوداتی عظیم‌الجثه به نام تایتان‌ها در امان بمانند. دریغ از این که حقیقت پشت این دیوارها، چیزی ترسناک‌تر، خونین‌تر و دردناک‌تر است. این انیمه، ابتدا با محوریت سه شخصیت اصلی آرمین، ارن و میکاسا جلو می‌رود. به مرور شخصیت‌های تاثیرگذارتری با مخاطبان همراه خواهند شد و یکی از انسانی‌ترین آثار مدرن را در تار و پودی پرتنش ارائه می‌دهند.

انیمه Attack on Titan از همان چند ثانیه آغازین، میخ اول را محکم می‌کوبد و ثابت می‌کند که چرا اثری به غایت متفاوت است. انیمه Attack on Titan به ظاهر یک اثر اکشن‌‌محور تخیلی است، اما در گذر زمان، پرده از تاریک‌ترین حقایق بشریت برمی‌دارد و تاریخ جهان را به زیرپوستی‌ترین شکل ممکن بازتعریف می‌کند. به همین دلیل در لیست بهترین انیمه ها جا گرفته است.

تماشای تریلر انیمه سریالی Attack on Titan
انیمه های سریالی قدیمیانیمه سریالی Violet Evergarden (2018-2020)
اسم فارسی: وایولت اِورگاردن
عنوان ژاپنی: Vaioretto Evāgāden
اقتباس از لایت‌ناول Violet Evergarden به قلم کانا آکاتسوکی (Kana Akatsuki)
کارگردانان: تایچی ایشیداته (Taichi Ishidate) و هاروکا فوجیتا (Haruka Fujita)
فیلم‌نامه: ریکو یوشیدا (Reiko Yoshida)
محصول استودیوی Kyoto Animation
تعداد قسمت‌های اصلی: ۱۴ اپیزود
رده‌ی سنی: PG-13
امتیازها: آی‌ام‌دی‌بی: ۸.۴ | مای‌انیمه‌لیست: ۸.۶۴
چه می‌توانیم بگوییم جز این که انیمه سریالی Violet Evergarden از بهترین انیمه ‌ها برای ورود به جهان رنگارنگ انیمه ‌ها است. وایولت اورگاردن عاشقانه‌ای است که نمی‌توان در هر اثری پیدا کرد. دختری به نام وایولت اوردگاردن در طی چهار سال جنگ تمام‌عیار به یک ماشین جنگی تبدیل می‌شود. پس از جنگ، او در گمگشتی‌های خود بازمانده و نمی‌تواند معنای زندگی را در ذهن خود دریابد. وایولت که اکنون با دستانی فلزی به خانه برگشته، باید به عنوان یک تایپیست، نامه‌های انسان‌های دیگر را بنویسد.

مسئله این است که چگونه یک ربات یا انسان‌نما می‌تواند در بحبوحه‌ی احساسات و منطق انسانی، به کندوکاو شخصیتی خود بپردازد و از طریق درک عشق، معنایی جدید به زندگی خود و اطرافیان ببخشد. انیمه سریالی Violet Evergarden، از معدود آثار انیمه‌ ای است که از فرم اغراق‌آمیز و اکسپوزیشن غالب انیمه ‌ها به دور است. لحظه‌ای درنگ در تماشای این اثر، به مانند پشت کردن به ارزش‌های انسانی و زندگی می‌ماند. پس اگر به دنبال انیمه‌ ای گیرا، دوست‌داشتنی و دل‌پذیر هستید، «وایولت اورگاردن» برای شما ساخته شده است.

تماشای تریلر انیمه سریالی ژاپنی Violet Evergarden
بهترین انیمه های ایچی

انیمه سریالی (۲۰۰۹-۲۰۱۰) Fullmetal Alchemist: Brotherhood
اسم فارسی: کیمیاگر تمام‌فلزی: برادری
عنوان ژاپنی: Hagane no Renkinjutsushi
براساس مانگایی از هیرومو آراکاوا (Hiromu Arakawa)
کارگردان: یاسوشیرو ایری (Yasuhiro Irie)
فیلم‌نامه: هیروشی اونوگی (Hiroshi Ōnogi)
محصول استودیوی Bones
تعداد قسمت‌های اصلی: ۶۴ اپیزود
رده‌ی سنی: R – 15
امتیازها: آی‌ام‌دی‌بی: ۹.۱ | راتن‌تومیتوز: ۱۰۰ | مای‌انیمه‌لیست: ۹.۱۸
پیش از هر چیزی، باید گفت که انیمه سریالی Fullmetal Alchemist: Brotherhood بازسازی انیمه سریالی Fullmetal Alchemist محصول ۲۰۰۳ است، اما نیاز خاصی به تماشای آن اثر ندارید. «کیمیاگر تمام‌فلزی: برادری» اثری به شدت درخشان‌تر و جامع‌تر از نسخه قدیمی خود است. همچنین از نظر داستانی، مسیر متفاوتی را در پیش می‌گیرد. از همین رو در لیست بهترین انیمه ها دنیای بازی قرار گرفته است.

انیمه سریالی Fullmetal Alchemist: Brotherhood پیرامون زندگی دو برادر به نام‌های آلفونس و ادوارد می‌چرخد. آن‌ها در تلاشند که به واسطه‌ی کیمیاگری، مادر خود را به این جهان برگردانند. در این میان، آزمایش برادران به بن‌بست منتهی شده و اتفاقات ناگواری برای دو برادر رخ می‌دهد. ادوارد تصمیم می‌گیرد برای نجات خود و برادرش، تا حد ممکن کیمیاگری را یاد گیرد و این داستان پرفراز و نشیب آغاز می‌شود.

«کیمیاگر تمام‌فلزی: برادری» به آرامی شما را در آمیخته‌ای از تضادها غرق می‌کند. کافی است به اندازه‌ی کافی برایش وقت گذاشته و جهان‌سازی‌‌اش را درک کنید تا از آن دریچه، شخصیت‌های به‌یادماندنی‌اش برای شما باورپذیر و هدفمند شود. اپیزود به اپیزود، شاهد اثری سراسر نفس‌گیر و ارزشمند خواهید بود، چرا که انیمه Brotherhood از هر نظر، در خور ظاهر می‌شود. تماشای این انیمه، یکی از بهترین مسیرها به کلبه‌ی نگرش و رویکردهای سرزمین تابان است.

تماشای تریلر انیمه سریالی Fullmetal Alchemist: Brotherhood
انیمه های سریالی ژاپنی

انیمه سریالی (۱۹۹۵-۱۹۹۶) Neon Genesis Evangelion
اسم فارسی: کتاب پیدایش جدید/خبر خوب برای قرن جدید
عنوان ژاپنی: Shin Seiki Evangerion
براساس مانگایی از یوشیوکی ساداموتو (Yoshiyuki Sadamoto)
نویسنده و کارگردان: هیدئاکی آنو (Hideaki Anno)
محصول استودیوهای Gainax و Tatsunoko Production
تعداد قسمت‌های اصلی: ۲۶ اپیزود
رده‌ی سنی: R – 17
امتیازها: آی‌ام‌دی‌بی: ۸.۵ | راتن‌تومیتوز: ۱۰۰ | مای‌انیمه‌لیست: ۸.۳
چه می‌شد اگر به تصویر کشیدن سورئال‌ترین تصورات ذهنی انسان به یک اثر هنری لذت‌بخش تبدیل شود؟ یکی از نتایجش به ساخت انیمه‌ی Neon Genesis Evangelion می‌انجامد. داستان انیمه سریالی Neon Genesis Evangelion حول جهانی با تکنولوژی‌های پیشرفته می‌چرخد. جایی که مخلوقاتی به نام فرشتگان که در واقع ربات‌‌های هیولاشکلی هستند، به دلایل مرموزی قرار است به حیات بشریت پایان دهند. تنها راه نجات انسان‌ها، استفاده از نوجوانانی است که بتوانند یک اسلحه‌ی مکانیکی عظیم‌الجثه را هدایت کنند. شینجی به عنوان شخصیت اصلی، پس از اتفاقات ناگوار و عجیبی، مجبور به کنترل یکی از این EVAها (سلاح مکانیکی) می‌شود.

اما چگونه پسری به نام شینجی، قربانی بازی سرنوشت دیگران شده است یا فرشتگان از کجا آمده‌اند؟ انیمه Neon Genesis Evangelion از بیان و نمایش هیچ چیزی واهمه ندارد. در کمدی‌ترین لحظات این انیمه هم می‌توان شاهد نمادپردازی‌ها، استعاره‌سرایی‌ها، مفاهیم فلسفی و روان‌شناختی بسیاری بود. Neon Genesis Evangelion قصه‌ی چگونگی انسان شدن و بودن است. قصه‌ای به سان زمزمه‌ی ترس‌ها، باورها و درک جایگاه انسان در کهکشان‌های بی‌پایان.

تماشای تریلر انیمه سریالی Neon Genesis Evangelion
برترین انیمه ها

انیمه سریالی Death Note (2006-2007)
اسم فارسی: دفترچه مرگ
عنوان ژاپنی: Desu nôto
براساس مانگایی از سوگومی اُهبا (Tsugumi Ohba)
کارگردان: تِتسورو آراکی (Tetsurō Araki)
فیلم‌نامه: توشیکی اینوئه (Toshiki Inoue)
محصول استودیوی Madhouse
تعداد قسمت‌های اصلی: ۳۷ اپیزود
رده‌ی سنی: R – 15
امتیازها: آی‌ام‌دی‌بی: ۹ | راتن‌تومیتوز: ۱۰۰ | مای‌انیمه‌لیست: ۸.۶
انیمه سریالی Death Note که دیگر معرف حضور غالب مخاطبان انیمه ‌ای است. از قضا این اثر در ایران هم طرفداران چشم‌گیری دارد. این محصول سرگرم‌کننده، به راحتی می‌تواند یکی از بهترین مشوق‌های تازه‌واردان به انیمه ‌های سریالی باشد. انیمه ‌ای که با در نظر گرفتن تکامل و سقوط شخصیتی، آزادی انسان را به سخره می‌گیرد و مهم‌تر از همه زندگی و مرگ را در قالبی نوین معنا می‌کند.

لایت یاگامی، پسر جوانی است که روزی در حیاط پشتی دانشگاه، دفترچه‌ای مرموز پیدا می‌کند. این همان دفترچه مرگ است. لایت می‌تواند با نوشتن نام هر فردی، مرگ او را رقم بزند. البته که این دفترچه، متعلق به شینیگامی (فرشته‌ی مرگ) است. این شینیگامی هر از چندگاهی به لایت سر می‌زند و به نوعی او را به موقعیت‌های خطرناکی می‌کشد.

داشتن قدرتی همانند زندگی و مرگ سایر انسان‌ها، در نگاه اول وسوسه‌برانگیز است. حقیقت ماجرا خطرناک‌تر از آن چیزی است که تصور می‌شود. آیا لایت می‌تواند آزادی خود را توجیه کند یا به یک شیطان بالافطره تبدیل خواهد شد؟ اگر به دنبال اثری سرگرم‌کننده، اتمسفریک و بدون پیش‌نیاز خاصی هستید، فرصت تماشای انیمه Death Note را به تاخیر نیندازید.

تماشای تریلر انیمه‌ سریالی Death Note
بهترین انیمه های سریالی تاریخ

انیمه سریالی Code Geass (2006-2008)
اسم‌ فارسی: کد گیاس
عنوان ژاپنی: Kōdo Giasu: Hangyaku no Rurūshu
بر‌اساس فیلم‌نامه‌ای اورجینال نوشته‌ی ایچیرو اوکویوچی (Ichirou Ookouchi) و یوئچی نومیورا (Yuuichi Nomura)
کارگردان: گورو تانیگیوچی (Gorō Taniguchi)
محصول استودیوی Sunrise
تعداد قسمت‌های اصلی: ۵۰ اپیزود
رده‌ی سنی: PG-13
امتیازها: آی‌ام‌دی‌بی: ۸.۶ | مای‌انیمه‌لیست: ۸.۷۱
انیمه سریالی Code Geass اثری انتقام‌محور و هوشمندانه است که بعید است آن را تا آخر عمرتان فراموش کنید. در سال ۲۰۱۰ پادشاهی بریتانیای کبیر از طریق نیروهای نظامی قدرتمند، خود را به یگانه‌کشور جهان تبدیل می‌کند. از اولین زخم‌دیدگان این حملات، کشور ژاپن است. ژاپن پس از سقوط به نام منطقه ۱۱ شناخته می‌شود. در منطقه‌ی ۱۱، دانش‌آموز زیرکی با اسم لولوش لمپروژ در نزاعی خیابان به تصادف درگیر می‌شود. به لطف دختری با نام سی سی، لولوش از آن مهلکه فرار می‌کند. البته که این پایان کار نیست و سی سی به لولوش قدرتی ماورایی می‌دهد. لولوش با این قدرت عجیب می‌تواند انسان‌های دیگر را وادار به دستورهایش کند. لولوش با وجود این توانایی، تصمیم به مقابله با نیروهای انگلیسی و انتقام از آن‌ها می‌گیرد.

«کُد گیاس» در بحبوحه‌ی نبردهای تن به تن ربات‌ها، اصل کار را با نبرد ذهنی و منطق جلو می‌برد. انیمه ‌ای که لحظه‌ای شما را به حال خود رها نکرده و در جنب و جوشی مثال‌زدنی تا خط پایان، تنها پدال گاز را فشار می‌دهد. شاید انیمه سریالی Code Geass در نگاه اول یک محصول سیاسی-اجتماعی به نظر آید، اما در گذر زمان این مضمون تبدیل به یک وسیله خواهد شد. هر چند که این به معنای عدم محدودیت انیمه به ساختاری استریوتایپ در ایجاد درامی تاثیرگذار است. اگر به اثری با داستان‌سرایی درخشان و قدرتمند اهمیت می‌دهید، هر چه زودتر به سراغ انیمه سریالی Code Geass بروید.

تماشای تریلر انیمه سریالی Code Geass
انیمه های سریالی ژاپنی

انیمه سریالی Your Lie in April (2014-2015)
اسم فارسی: دروغ آوریل تو
عنوان ژاپنی: Shigatsu wa Kimi no Uso
براساس مانگایی از نائوشی آراکاوا (Naoshi Arakawa)
کارگردان: کیویی ایشی‌گورو (Kyōhei Ishiguro)
فیلم‌نامه: تاکائو یوشیوکا (Takao Yoshioka)
محصول استودیوی A-1 Pictures
تعداد قسمت‌های اصلی: ۲۲ اپیزود
رده‌ی سنی: PG-13
امتیازها: آی‌ام‌دی‌بی: ۸.۶ | مای‌انیمه‌لیست: ۸.۷۲
انیمه‌‌ی سریالی Your Lie in April، عاشقانه‌ی موزیکالی است که پایان آن همچون ریختن آب سردی بر ذهن داغ مخاطبانش است. «دروغ آوریل تو» اثری ارزشمند و تماشایی در باب احساسات ناگفته، ماورای عشق و امیدواری‌ها است.

Your Lie in April، روایت‌گر پیانیستی حرفه‌ای و بااستعداد است. در پی حوادث احساسی ناگوار، پیانیست می‌خواهد تا ابد از پیانو و موسیقی فاصله ‌گیرد. با این حال پیانیست قصه، خود را در شرایط و رابطه‌ای جدید می‌بیند. آیا می‌توان پل‌های ویران‌شده‌ی احساسات و عواطف را از نو ساخت؟ Your Lie in April مجموعه‌ای از واقعیت و رویاها است. همان‌قدر که علاقه به خیال‌پردازی و ایده‌آل‌گرایی داریم، واقعیت ناامیدکننده‌تر از آن چیزی است که تصور می‌شود.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ساعت: ۱۱:۵۸:۰۴ توسط:بهترین بازی موضوع: نظرات (0)

کلیک و بازدید گوگل برای سئو چقدر مفید است

اهمیت خرید کلیک ارگانیک گوگل

مسئله ی اهمیت خرید کلیک گوگل ایرانی این روز ها اکثر توجه ها را در میان وب سایت داران به خود معطوف کرده است. اگر می خواهید با این خدمات بیشتر آشنا شوید و یا قصد خرید آن را دارید همراهی با ما را از دست ندهید و به مطالعه ی مطلب پایین بپردازید.

شیک رنک در متن زیر توضیحات کاملی درباره ی خرید ورودی گوگل و کلیک ایرانی، اهمیت آن و مواردی که باید در این راستا بدانید و رعایت کنید ارائه داده ایم که بی شک خواندن و دانستن آن ها بسیار به درد بخور و مسمر ثمر خواهد بود.

ورودی گوگل چیست و چرا خرید آن از اهمیت بالایی برخوردار است؟

دنیای وب ها و موتور های جستجو گر دنیایی است که امروزه هر کسی را با خود درگیر کرده، عده ی زیادی به عنوان کاربر و عده ی دیگری به عنوان مرجعی برای کسب و کار و یا ارائه ی انواع و اقسام محتوا از این عرصه استفاده می کنند. موتور های جستجو گر دارای تنوع قابل توجهی است، همان طور که شما هم می دانید گوگل معروف ترین و شناخته شده ترین بستری است که به عنوان موتور جستجو گر در سطح جهان مورد استفاده قرار می گیرد.

حال سوال این جاست، منظور از ورودی گوگل چیست؟ در حقیقت برای بهره مندی از این بستر در وهله ی اول موضوع مورد نظر توسط کاربر سرچ می شود سپس سیستم گوگل با توجه به برنامه ریزی خود مفید ترین مطالب را به ترتیب اولویت در اختیار کاربر می گذارد. صفحه ای که گوگل در این مرحله برای کاربر نمایان می کند درواقع همان قسمت ورودی گوگل برای وب سایت ها می باشد. پر واضح است در این میان کاربر وارد سایتی می شود که در اولویت های اول قرار گرفته است.

از این رو قرار گرفتن در اولین موارد لیست پیشنهادات سیستم گوگل مهم ترین دغدغه ی مدیران سایت های گوگلی و وب مستر هاست، به طوری که همواره با این دغدغه دست و پنجه نرم می کنند؛ زیرا اساس و بنیاد فعالیت های هر وب سایتی داشتن بازدید های بالا و مراجعه کنندگان کثیر است. به عبارتی اگر یک وب سایت در ورودی گوگل جزء اولین اولویت ها باشد بالطبع کابران بیشتری مراجعه خواهند کرد و از ماهییّت وب سایت مطلع خواهند شد؛ در این صورت وب سایت مورد نظر به هدف خود نزدیک و نزدیک تر می شود.

وب سایت ها برای این که قادر به جذب بازدید کننده های بیشتری شوند و ماهییت وب سایت خود را به افراد متعدد تری معرفی کنند باید اقدامات موثری در راستای افزایش ورودی های خود نمایند، اقداماتی که از نظر گوگل مفید و مسمر ثمر هستند. همان طور که قبلاً هم گفتیم گوگل مواردی را در قسمت های اول قرار می دهد که دارای محتوای مفید تری برای کاربر باشند، اما سوالی که در این راستا وجود دارد این است که چه محتوا ها و وب سایت هایی از نظر گوگل مفید تر شناخته می شوند؟

برای انجام اقدامات موثر ابتدا لازم است اطلاعات خود را در رابطه پارامتر های مد نظر گوگل به عنوان محتوا های مفید  تکمیل کنید. در حقیقت برای انجام این کار و رسیدن به این هدف باید وب سایت خود را بهینه سازی نمایید، این عمل مستلزم اقدامات متعددی است. لازم به ذکر است بهینه سازی وب سایت ها در درگاه گوگل با خرید ورودی گوگل نه تنها میسر می شود بلکه به مراتب ساده تر و مطلوب تر از روش های دیگر است؛ در ادامه می توانید بیشتر با این فرایند به خصوص خرید ورودی گوگل ایرانی آشنا شوید.

افزایش کلیک گوگل ایرانی و کاملاً واقعی

وب سایت های فارسی زبان و ایرانی به طور قطع خواستار جذب بازدید کننده های ایرانی و فارسی زبان هستند، چرا که جذب بازدید کننده های بومی منجر به رونق فعالیت های وب سایت مربوطه می شود. اگر شما هم یکی از دارندگان وب سایت های ایرانی هستید لازم است برای جذب بازدید کننده اقدامات متعددی انجام دهید که برخی از آن ها عبارتند از موارد زیر:

  • انجام تبلیغات گسترده و مطلوب، تبلیغاتی که در بستر های مناسب و برای جامعه ی هدف (افراد ایرانی) ارائه شود. توجه داشته باشید نوع این تبلیغات نیز بسیار مهم است و باید از مطالب و اِلمان های جذابی استفاده کنید.
  • طراحی وب سایت با استفاده از جذاب ترین رنگ ها، طرح ها، تصاویر و اِلمان ها به نوعی که از جذابیت مطلوبی برخوردار باشند. لازم به ذکر است استفاده از ترفند های روانشناسی در طراحی وب سایت تاثیر بسزایی می گذارد.
  • ارائه مطالبی که با استفاده از قوانین و اصول سئو بهینه سازی شده اند. لازم به تاکید است استفاده از مطالب سئو شده از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، چرا که یکی از اصلی ترین پارامتر های مد نظر گوگل مطالب درج شده در وب سایت هاست و زمانی که اصول سئو به خوبی پیاده سازی شده باشد مرجع مربوطه از نظر گوگل به مراتب بهتر و مفید تر شناخته می شوند.
  • و موارد بسیار زیاد دیگری از این دست.

لازم به گفتن است عمل به موارد بالا و رعایت آن ها همواره مستلزم داشتن مهارت و دانش بالاست و اگر بدون مهارت به انجام شان بپردازید و عمل به آن ها را سرسری بگیرید بدون شک نه تنها موفق نخواهید شد و به هدف خود نخواهید رسید بلکه روند پیشرفت تان به صورت نزولی خواهد بود.

برای این که بتوانید در عمل به مواردی که ذکر کردیم موفق شوید و به هدف خود در افزایش بازدید کننده ها برسید، خرید ورودی گوگل در دسترس ترین و پر سود ترین اقدام ممکن است. در حال حاضر بستر های متعددی در این زمینه وجود دارد که در حال ارائه و فروش ورودی گوگل هستند، اما گفتنیست نباید به هر بستر و مرجعی اعتماد کنید و به خرید ورودی بپردازید.

چرا که برخی از مراجع نامعتبر فروش ورودی گوگل، بازدید کننده های غیر واقعی و فیک ارائه می دهند، در حالی که مراجع معتبر با استفاده از ماهر ترین افراد و بهترین اقدامات منجر به افزایش بازدید کننده های کاملاً واقعی می شوند. برای این که بتوانید مراجع معتبر را از نا معتبر تشخیص دهید لازم است مراجعی را انتخاب کنید کیفیت فعالیت های خود را به اثبات رسانده اند و همچون وب سایت ما همواره می کوشند خدمات مطلوبی ارائه دهند.

افزایش ورودی گوگل ایرانی با خرید ورودی گوگل ایرانی شامل چه مزایایی می شود؟

خرید ورودی گوگل در دو دسته ی مختلف ایرانی و خارجی تقسیم بندی می شود که هر کدام از ویژگی های مجزایی برخوردار است. اما لازم است خاطر نشان شویم وب سایت های ایرانی بهتر است سراغ خرید ورودی های ایرانی بروند چرا که در این صورت می توانند وب سایت خود را در کشور معرفی کنند و منجر به افزایش ورودی گوگل ایرانی شوند.

 به عبارتی دیگر در این صورت اگر ماهییت وب سایت شما به صورت فروش محصول و یا خدمات است می توانید مشتریان عدید تری جذب کنید چرا که هدف وب سایت هایی که دارای این ماهییت ها هستند جذب بازدید کننده ی واقعی و به دنبال آن افزایش مشتریان بیشتر است.

یکی از نکاتی که باید در خرید ورودی گوگل به آن توجه داشته باشید استفاده از کلید واژه های مناسب است، عمدتاً کلید واژه هایی که به همراه برند باشند و در محتوای وب سایت مربوطه ذکر شوند همواره قادر به جذب بازدید کننده های بیشتری هستند.

برای خرید و سفارش این خدمات با کیفیت به آدرس اینترنتی https://chicrank.com سایت شیک رنک مراجعه نمایید .


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ساعت: ۰۸:۴۳:۳۰ توسط:بهترین بازی موضوع: نظرات (0)

بازی Ant Hill

کنسول نینتندو سوییچ از زمان عرضه به یکی از برترین بسترها برای سازندگان بازی‌های مستقل تبدیل شده است. تا جایی که حتی بسیاری از بازی‌های تلفن‌های هوشمند نیز با تغییراتی برای آن پورت شده و هم‌اکنون طیف گسترده‌ای از بازی‌های ریز و درشت با کیفیت‌های مختلف روی آن وجود دارد. یکی از این شرکت که همواره از کنسول‌های نینتندو حمایت می‌کرد «Image & Form Games» نام دارد که بیشتر افراد آن را با مجموعه بازی‌های «SteamWorld» می‌شناسند. این شرکت به تازگی بازی Ant Hill خود را که قبلاً روی iOS منتشر شده بود، توسط «Thunderful» برای سوییچ نیز منتشر کرده است. در ادامه با دنیای بازی و بررسی Ant hill روی کنسول نینتندو سوییچ همراه باشید. نقد این بازی پس از تجربه ۱۰ ساعت از گیم پلی آن نوشته شده است.

بررسی بازی anthill - دانلود بازی اندروید خاکریز مورچه

دفاع از تپه مورچه‌ها – گیم پلی بازی خاکریز مورچه
بازی اندروید Anthill در سبک استراتژی دفاع از قلعه و با زاویه دید ایزومتریک یا بالا به پایین ساخته شده است. بازی Ant hill داستان خاصی ندارد. کل بازی را می‌توان در یک ملکه خودخواه و همیشه گرسنه خلاصه کرد که همه کلونی را برای به دست آوردن غذای بیشتر به کار می‌گیرد. به همین دلیل به هیچ عنوان داستان را نمی‌توان عاملی برای جذب مخاطب به حساب آورد.


از آنجایی که بازی خاکریز مورچه از iOS به سوییچ پورت شده است؛ امکان انجام آن روی حالت خانگی وجود ندارد؛ زیرا همه مکانیزم‌های آن با قابلیت لمسی تنظیم شده است که البته دلیل خوبی برای این موضوع وجود دارد.

همان‌طور که گفته شد وظیفه شما در این بازی جمع‌آوری غذا و حفاظت از لانه مورچه‌ها است. شما برای این کار چهار نوع مورچه مختلف در اختیار دارید.

اولین نوع مورچه‌های کارگر هستند که وظیفه جمع‌آوری غذا و لاشه دشمنان را از داخل محیط بر عهده دارند؛ اما هیچ‌گونه توانایی مبارزه‌ای نداشته و بلافاصله پس از مواجه شدن با دشمن فرار می‌کنند و با اولین ضربه می‌میرند. دومین نوع مورچه‌های جنگجو هستند که به عنوان واحد زمینی وظیفه دفاع از قلعه و مورچه‌های کارگر را دارند و نزدیک زن هستند. نوع سوم مورچه‌های جنگجو دور زن هستند که برای هدف قرار دادن حشرات بال‌دار کاربرد دارند. در نهایت می‌توان به مورچه‌های بال‌دار اشاره کرد که نقش نیروهای هوایی را بر عهده دارند.

بازی اندروید Anthill

مسیر حرکت دشمنان و نیروهای شما در بازی خاکریز مورچه کاملاً آزاد است و برخلاف دیگر بازی‌های دفاع از قلعه که دشمنان تنها در از راه خاص به شما حمله می‌کنند، باید به صورت ۳۶۰ درجه از پایگاه خود دفاع کنید. به همین دلیل باید برای همه مورچه‌ها مسیر حرکتی را تأیید کرده باشید. این کار با نگه‌داشتن دست روی نشان‌گر، کشیدن مسیر دلخواه روی زمین و انتخاب نوع مورچه مورد نظر امکان‌پذیر است. دقیقاً به همین دلیل امکان پیاده‌سازی بازی روی حالت خانگی وجود ندارد. از طرفی مورچه‌های بال‌دار نیاز به تعیین مسیر ندارند و به سمت هر نقطه‌ای از صفحه که کلیک کنید، پرواز کرده و آنجا را بمب‌باران می‌کنند. همچنین هر یک از این نیروها قابلیت آپگرید دارند. برای مثال پس از تقویت مورچه‌های کارگر آن‌ها شجاع شده و از دست دشمنان فرار نمی‌کنند و می‌توانند وزن بیشتری را حمل کنند.

بهترین بازی های بتل رویال برای کامپیوتر و موبایل
بازی خاکریز مورچه به این صورت است که در هر مرحله باید در برابر چندین موج از دشمنان مقابله کنید تا برای کسب همه ستاره‌ها به بالاترین امتیاز دست‌ یابید. برای این کار باید با استفاده از مورچه‌های کارگر به جمع‌آوری غذا یا جنازه حشرات دشمن بپردازید تا امکان تولید نیروی بیشتر را داشته باشید. تنوع حشرات بسیار خوب است و از نمونه‌های بی‌آزار که کاری به شما ندارند تا کاملاً تهاجمی متفاوت هستند. بازی حتی باس فایت‌های متنوعی هم دارد که شما را به چالش می‌کشند.

بازی موبایل خاکریز مورچه

بازی اندروید Anthill از یک حالت بی‌پایان نیز بهره می‌برد که در هر پنج راند یک باس به شما حمله می‌کند. پیش از انجام این حالت بهتر است همه نیروهای خود را تا انتها آپگرید کرده باشید تا بتوانید در برابر دشمنان دوام بیاورید.

متأسفانه یکی از مشکلات بازی Ant Hill شیب سختی نامتعادل آن است. پس از چند مرحله اول که حکم آموزش را دارند. به سرعت و با حالتی نمایی بازی سخت می‌شود. در بعضی مراحل حتی به شما فرصت نفس کشیدن از همان ثانیه اول را نمی‌دهد. این مسئله باعث می‌شود تا حدی از بازی دل‌زده بشوید؛ زیرا پس از آن مرحله سخت احتمال مواجه شدن با یک محیط بسیار راحت وجود دارد. برای مثال در مرحله‌ای از همان ابتدا یک باس دور زن وارد صحنه می‌شود که تعداد زیادی حشره نیز دور آن را گرفته‌اند. این در حالی است که شما هیچ نیروی خاصی ندارید و باید خیلی سریع عمل کنید تا زنده بمانید.

مشکل بعدی دوربین بازی Ant Hill است. بسیاری از مراحل بزرگ‌تر از آن هستند که در کادر جا بشوند و حتی با عقب بردن دوربین در انتها نیز امکان دیدن همه محیط وجود ندارد. از طرفی امکان زمانی که در حال کشیدن مسیر هستید نمی‌توانید دوربین را جابه‌جا کنید که دستیابی شما به محل‌های بیرونی را کند کرده و ممکن است نیروهای شما را در خطر قرار بدهد. بهتر بود حداقل سازندگان از کلیدهای جوی‌کان برای جابه جایی دوربین استفاده کنند یا در هر صورت راه کاری را برای این مسئله بیندیشند.

دانلود بازی Ant hill

جهان مورچه‌ای – گرافیک بازی
در بازی اندروید Anthill محیط مراحل بسیار پر جزئیات و زیبا طراحی شده است؛ اما همه آن‌ها از یک تم ثابت بهره می‌برند و فقط چینش آن متفاوت است. همین مسئله به تکراری شدن بازی پس از چند مرحله می‌انجامد. موسیقی بازی نیز شرایط مشابهی دارد و از تنوع پایینی برخوردار است. البته خوشبختانه بازی با هیچ افت فریمی مواجه نیست.

در مقابل محیط، دشمنان و نیروهای خودی از طراحی مناسب و متنوعی برخوردار هستند و انیمیشن حرکتی آن‌ها به خوبی پیاده‌سازی شده است.

جمع بندی بررسی بازی اندروید Anthill
بازی Anthill یک دفاع قلعه متفاوت است که در آن شما خود مسیر حرکت نیروها را تعیین می‌کنید. به علاوه همه بروزرسانی‌های منتشر شده برای iOS به صورت یکجا در اختیار کاربران سوییچ قرار گرفته است. این بازی حدود ۱۰ تا ۲۰ ساعت گیم‌پلی را در اختیار شما قرار می‌دهد و هر مرحله آن نهایت ۱۰ دقیقه به طول می‌انجامد و یک اثر سرگرم‌کننده در تعطیلات عید و خانه‌نشین شدن به علت بحران کرونا به حساب می‌آید.

Verdict

Platform: Switch – Score: 7 out of 10

AntHill is a different kind of Tower-defense genre game that you see everyday. With every ios update gathered in the switch version, Ant Hill is a great choice to spend some time in your cozy couch!

نقدی که مطالعه کردید، نسخه‌ی منتقدین بازی Ant hill بود که توسط ناشر بازی برای دنیای بازی ارسال شده است.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ساعت: ۰۲:۱۳:۳۷ توسط:بهترین بازی موضوع: نظرات (0)

انیمه dota dragons blood

انیمه Dota Dragons Blood بر المان‌های فانتزی و حماسی تمرکز دارد. انیمیشن Dota Dragon Blood موفق می‌شود خود را به عنوان یکی از موفق‌ترین انیمه‌های غیرژاپنی ثابت می‌کند. در این مقاله قصد معرفی انیمیشن سریالی دوتا: خون اژدها را داریم، در ادامه با نقد انیمه دوتا خون اژدها با دنیای بازی همراه باشید.

 
اسم فارسی: انیمه دوتا خون اژدها
ساخته‌شده با اقتباس از بازی DOTA 2 استودیوی Valve
ژانر: فانتزی، اکشن، حماسی و ماجرایی
کارگردان: پارک سو یانگ (Park So Young) و کیم اوی جئونگ (Kim Eui Jeong)
فیلم‌نامه: اشلی ادوارد میلر (Ashley Edward Miller)
محصول استودیوی Mir
تعداد قسمت‌ها: ۸ اپیزود ۲۶-۲۸ دقیقه‌ای (فصل اول)
پخش از نتفلیکس در ۲۰۲۱-
رده‌ی سنی: TV-MA (بالای ۱۷ سال)

لیست عناوین مطلب
خلاصه داستان و نقد انیمه دوتا خون اژدها

خلاصه داستان و نقد انیمه دوتا خون اژدها
در جهانی فانتزی، متشکل از انسان‌ها، اِلف‌ها و اژدهایان، یک شوالیه اژدها به نام Davion با وقایعی روبرو می‌شود که هیچ وقت تصورش را نمی‌کرد. با آزادشدن روح شیطانی یک اژدها در جهان، جسم این شوالیه با روح اژدهایی در جبهه‌ی مقابل پیوند می‌خورد. به دنبال آن، انواع نیروهای ماورایی خیر و شر در سیاره پراکنده می‌شوند، اما این تنها آغاز ماجرا است.

توجه: معرفی انیمه دوتا خون اژدها فاقد اسپویل است و در راستای بهبود تجربه‌ی مخاطب، به اساسی‌ترین موضوعات پرداخته می‌شود.

همواره در رسانه‌های اجتماعی از اقتباس‌های نتفلیکس‌گونه و تحریف اصالت اثر، انتقادهای متفاوتی می‌شود. انیمه دوتا خون اژدها از آن دست آثاری است که این اظهارات را نقض می‌کند و خروجی قابل قبولی را ارائه می‌دهد. استودیوی کره‌ای Mir که با The Legend of Korra شناخته می‌شود، وظیفه ساخت اقتباس انیمه‌ای بازی DOTA 2 را داشته است. برای درک و شناخت جهان انیمیشن سریالی دوتا: خون اژدها، نیاز به پیش‌زمینه خاص یا تجربه بازی DOTA 2 را ندارید. تکلیف انیمیشن سریالی دوتا: خون اژدها با خود و مخاطبانش مشخص است.

غالب انسان‌ها، از همان کودکی به دنبال فانتزی‌های حماسه‌محوری می‌روند که در سطح و بطن خود، مفهوم‌های واقعی و سورئال را در برگیرد. «انیمیشن دوتا خون اژدها» از جنس فانتزی‌های سرراست اما هدفمند است. در جهانی که انسان‌ها با توهماتی همچون خیر و شر مطلق مواجه می‌شوند، انیمیشن Dota Dragon’s Blood سیلی بزرگی به آن‌ها می‌زند. خیر و شر، تاریکی و روشنایی، نیستی و هستی، هر کدام مکمل همدیگرند. هیچ خیر و شر مطلقی وجود ندارد. تنها یک مسئله نسبی است.

 

شاید دور از انتظار نباشد که در هر داستان فانتزی مانند انیمیشن دوتا خون اژدها با حال و هوای قرون وسطایی، قوم‌هایی جز انسان‌ها ببینیم. اِلف‌ها در غالب آثار این چنینی، نقش مهمی را ایفا کردند. همچنین آن‌ها مورد غضب و تنفر گروهی از انسان‌ها قرار گرفته و به چشم تافته‌ی جدابافته دیده می‌شوند. به هر حال در جهانی زندگی می‌کنیم که هر روز با چنین نفرت‌های بی‌پایانی روبرو شده، ولی هیچ‌گاه قدم موثری برای توقف آن برنمی‌داریم.

یکی از جنبه‌های ارزشمند نقد انیمیشن دوتا: خون اژدها، حضور دو صداپیشه‌ و بازیگر آشنای ویدیوگیمی است. تروی بیکر و یوری لاونتال، در نقش‌های اینووکر (Invoker) و دَویون (Davion) یکی از پایه‌های جدانشدنی این انیمه هستند و بی‌شک حضورشان، مشوق تماشای انیمه می‌شود.

 

نقد انیمیشن Dota Dragon Blood، بخش خاص و درستی را از جهان DOTA 2 را روایت می‌کند. جایی که با گیمرها و مخاطبان تازه‌وارد، ارتباط تنگاتنگی برقرار شده و بی‌وقفه هشت اپیزود را تماشا کنند. انیمیشن دوتا: خون اژدها صرفا به یک خط داستانی محدود نشده و همزمان سه سرگذشت را جلو می‌برد. سرگذشت‌هایی که هر کدام ریشه در انتقام‌جویی‌ها و خودخواهی‌ها دارند.

«خون اژدها» برای هر شخصیت پیش‌زمینه متناسب را پدید آورده و به دنبال آن، شاهد داستان‌گویی و ارائه صحیح هستیم. هر کدام از شخصیت‌های انیمیشن دوتا: خون اژدها در گذر زمان، چیزی برای از دست دادن داشتند و حال تلاش می‌کنند تا در ادامه‌ی مسیر زندگی، حرفی برای گفتن و کاری برای انجام دادن داشته باشند.

بیشتر بخوانید: بهترین انیمه‌ های سریالی تاریخ که باید ببینید

 

برای مبارزات فانتزی و حماسی در نقد دوتا: خون اژدها به خوبی در القای لحظات کلیدی و نفس‌گیر موفق شده و می‌تواند غالب تماشاگران را از این جهت سرگرم کند. حقیقت ماجرا این است که انیمیشن Dota Dragon’s Blood، ابتدا در سطح خود، موفق به روایت صحیح استانداردهای فانتزی-حماسی شده، سپس در بطن روایت، خود را پررنگ‌تر نشان می‌دهد. در نتیجه دوتا: خون اژدها سرگرمی مطلق و مجموعه‌ای از مبارزات بی‌منطق نیست.

از شخصیت Invoker (با صدای تروی بیکر) تا بی‌رحم‌ترین اژدهایان، همگی در یک چرخه‌ی غرور و خودخواهی حرکت می‌کنند. اگر یک دلیل برای صلح و آرامش بین این موجودات باشد، هزاران دلیل برای جنگ و نزاع وجود دارد، چرا که خودخواهی و انتقام‌جویی آن‌ها سیری‌ناپذیر است.

جالب است بدانید که جهان انیمیشن سریالی دوتا: خون اژدها، در آغاز بر پایه‌ی دو نیروی قدرتمند و متقابل شکل گرفت. هر کدام از این موجودات باستانی، در تلاش برای نابودی دیگری بودند، اما در پایان به هیچ نتیجه‌ای نرسیدند. این دو نیروی متضاد تصمیم به تسخیر یک سیاره گرفتند. این همان سیاره‌ای است که در آن اتفاقات بازی و انیمه جریان دارد. این دو نیروی باستانی، تصمیم به تسخیر سیاره و جبهه‌گیری در مقابل یک دیگر کردند. هر چند که آن‌ها نمی‌توانند تمامی موجودات سیاره را کنترل کنند و گونه‌های قدرتمندتری هم وجود دارند.

 

انیمیشن Dota Dragon Blood قرار نیست یک محصول استریوتایپ منحصر به اژدهایان شیطانی و دوست‌داشتنی باشد که اعمال سایر شخصیت‌ها را توجیه کند. این انیمه، در هشت قسمت، به خوبی پایه‌های جهان و اسطوره‌هایش را پی‌ریزی می‌کند. از طرفی دوتا: خون اژدها سوالات عظیمی از حیث انگیزه‌ی شخصیت‌ها و روابطشان مطرح می‌کند که به نیمی از آن‌ها در فصل اول پاسخ داده می‌شود. باید دید که فصل دوم چه رویکردی برای پاسخ به ابهامات و پرسش‌ها در پیش می‌گیرد.

البته که انیمیشن سریالی دوتا: خون اژدها حذفیات و تغییرات محسوسی در شخصیت‌ها و معرفی آن‌ها نسبت به بازی DOTA 2 داشته است، اما با اطمینان خاطر می‌توان گفت که این انیمه در غالب جنبه‌های اقتباسی موفق بوده و می‌توان به پیشرفت آن امیدوار بود. ناگفته نماند که موسیقی انیمه‌ی دوتا و درآمیختن آن با سکانس‌های مبارزات، دیالوگ‌ها و حتی آرام‌ترین لحظات، موجب غفلت از گذر زمان شده و کمتر مخاطبی می‌تواند احساس خستگی کند.

دیگر از یک اقتباس ویدیوگیمی چه می‌خواهید؟ دوتا: خون اژدها یکی از پله‌های رستگاری و موفقیت نتفلیکس در مدیوم انیمه است. پس در اولین فرصت ممکن به سراغش بروید. انیمه dota dragons blood برای هر مخاطبی، حرف جدیدی برای گفتن دارد و اپیزود به اپیزود شاهد صعود کیفیت آن خواهید بود.

 

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ساعت: ۰۲:۰۸:۰۹ توسط:بهترین بازی موضوع: نظرات (0)

راهنمای قدم به قدم بازی Ghost of Tsushima

بازی Ghost of Tsushima بعنوان حسن ختام عناوین انحصاری PS4 عملکرد بسیار خوبی را از خود به جای گذاشت. این بازی در تاریخ ۲۷ تیر برای PS4 منتشر شد و از دنیای بازی نمره‌ی عالی ۹ را دریافت کرد. اثر مذکور یک عنوان جهان باز با المان‌های مختلف از قبیل اکشن ماجراجویی و RPG است و می‌تواند تجربه‌ی لذت بخشی را برای بازیکنان به ارمغان بیاورد. در ادامه شما را دعوت به مطالعه این راهنمایی می‌کنیم. در ابتدای مقاله راهنمای قدم به قدم بازی Ghost of Tsushima قصد داریم تا چند نکته‌ی کوچک اما تاثیر گذار در روند بازی Ghost of Tsushima را با شما درمیان بگذاریم. با ما همراه باشید.

 

 

 

 


لیست عناوین مطلب

ترفند های بازی روح سوشیما

راهنمای جامع Ghost of Tsushima : آیتم‌های جمع‌آوری

آموزش مراحل بازی Ghost of Tsushima : مأموریت‌های افسانه‌ای

راهنمای بازی روح سوشیما : دریافت تروفی‌ها

ترفند های بازی روح سوشیما

۱) استفاده از چارم «چارم ایناری» بسیار مفید است، زیرا مقدار منابعی که پیدا می‌کنید را افزایش می دهد. این چارم در منطقه اول و در Arrow Peak Shrine قرار دارد. منابع در اصل «پول» این بازی هستند و شما برای ارتقاء کامل شمشیر و زره خود به تعداد زیادی از آن‌ها نیاز دارید.

 


۲)تنها دو تروفی مربوط به ارتقاء شمشیر و زره وجود دارد؛ یکی ارتقا کامل Sakai Katana (شمشیر شما) و دیگری Sakai Clan Armour (زره خاندان ساکای که به صورت خودکار در فصل دوم بازی آغاز می‌شود). تمام منابع خود را برای این موارد نگه دارید و آن‌ها را برای کارهای دیگر هدر ندهید (اما قرار دادن چند مورد برای ارتقا کمان اشکالی ندارد، فقط همه آن‌ها را برای زره‌های بی‌هدف که هرگز به آن‌ها نیازی نخواهید داشت، هدر ندهید). ارتقاء کامل شمشیر تروفی «The Perfect Storm» و ارتقاء کامل زره خاندان ساکای تروفی «All in the Wrist» را آزاد می‌کند.

 


۳) از زره Traveler’s Armor استفاده کنید، زیرا با ایجاد لرزش در «کنترلر» مکان یک Artifact یا Record در نزدیکی شما را نشان می‌دهد. برای آزادسازی این زره با فروشندگان دنیای بازی Ghost of Tsushima مکالمه‌ کنید تا آن را به صورت رایگان به شما هدیه بدهند. همچنین با فشردن دکمه‌ی سمت راست دی‌پد، این لباس شما را به سمت Artifact یا Record بعدی هدایت می‌کند.

 


۴)سعی کنید در اسرع وقت تروفی «Have a Nice Fall» را دریافت کنید (فردی را از بالای پرتگاه به پایین پرتاب کنید تا کشته شود). یا حداقل آن را در حالی که هنوز چند سرزمین اشغالی مغول باقی مانده است، دریافت کنید. بهتر است این کار را در کمپ‌های مغول انجام دهید، زیرا دشمنان در آنجا در موقعیت‌های ثابت قرار می‌گیرند. وقتی همه اردوگاه‌ها را آزاد کردید، نمی‌توانید آن‌ها را دوباره به حالت اولیه برگردانید، پس شما باید به گشت‌های تصادفی دشمن تکیه کنید که این، کار را بسیار پیچیده‌تر می‌کند.

راهنمای قدم به قدم بازی Ghost of Tsushima

 

اخطار: گزارشاتی مبنی بر مشکلات و حذف فایل‌هایی ذخیره وجود دارد. بنابراین هر یک ساعت یکبار روند پیشرفت خود را به صورت دستی ذخیره کنید.

 


راهنمای جامع Ghost of Tsushima : آیتم‌های جمع‌آوری

شبح سوشیما دارای ۴۳۳ مکان برای جمع‌آوری آیتم است. ما در راهنمای جامع Ghost of Tsushima تمامی مکان‌ها را به شما نشان می‌دهیم.هیچ یک از آیتم‌ها از دست رفتنی نیستند، بنابراین پس از کامل کردن داستان اصلی نیز قادر به جمع‌آوری آن‌ها خواهید بود. مهم نیست که در طول داستان چه دیالوگ‌ها و پایان‌هایی را انتخاب می‌کنید.

 


بهترین استراتژی این است که ابتدا تمام مناطق اشغال شده توسط مغولان را آزاد کنید (بعد از مدتی به طور خودکار روی نقشه مشخص می‌شوند). وقتی همه مناطق را آزاد کردید، مه سفید روی نقشه کاملاً از بین می‌رود و مجموعه‌های علامت‌گذاری شده با علامت سوال روی نقشه برجسته می‌شوند. سپس پیدا کردن همه چیز ساده می‌شود. البته، چند مورد مشخص نمی‌شوند و یافتن آن‌ها دشوار است.

 


برای مشاهده‌ی هر نوع از آیتم‌های جمع‌آوری روی لینک مربوط به آنها کلیک کرده تا ویدیوی آن را تماشا کنید.

 


۱۰ عدد محراب مخفی

۱۸ عدد چشمه‌های آب گرم

۱۶ عدد Bamboo Strikes

۱۶ عدد Shinto Shrines

۸ عدد برج دیده‌بانی

۲۳ عدد Pillars of Honor

۴۹ عدد Inari Shrines(Fox Dens)

۱۹ عدد Haiku

۲۵ عدد Duels

۸۰ عدد Sashimono Banners

۴۰ عدد Records

۵۰ عدد Mongol Artifacts

۲۰ عدد Singing Crickets

 


۵۹ عدد تجهیزات گوناگون

 


در بازی Ghost of Tsushima تعداد ۵۹ عدد تجهیزات گوناگون برای شخصی‌سازی وجود دارد. عمده ی آنها کیت‌های شمشیر و سربندهایی هستند که بعد از انجام فعالیت‌های فرعی Pillars of Honor و Haiku به‌دست می‌آیند (۳۹ از ۵۹). باقی آن‌ها در نقشه بازی پراکنده هستند. شما در زیر می‌توانید تصاویر محل دقیق آیتم‌ها را مشاهده کنید.

 


سربند

 


عکس ۱.۲.۳

 


کلاه

 


عکس ۴.۵.۶

 


سربند

 


عکس ۷.۸.۹

 


کلاه

 


عکس ۱۰.۱۱.۱۲و عکس ستاره

 


سربند

 


عکس ۱۳.۱۴.۱۵

 


سربند

 


عکس ۱۶.۱۷.۱۸

 


سربند

 


عکس ۱۹.۲۰.۲۱

 


سربند

 


عکس ۲۲.۲۳.۲۴

 


کلاه

 


عکس ۲۵.۲۶.۲۷

 


کلاه

 


عکس ۲۸.۲۹.۳۰

 


سربند

 


عکس ۳۱.۳۲.۳۳

 


کلاه

 


عکس ۳۴.۳۵.۳۶

 


سربند

 


عکس ۳۷.۳۸.۳۹

 


چشم‌بند

 


عکس ۴۰.۴۱.۴۲

 


ماسک

 


عکس ۴۳.۴۴.۴۵

 


ماسک

 


عکس ۴۶.۴۷.۴۸

 


سربند

 


عکس ۴۹.۵۰.۵۱

 


سربند

 


عکس ۵۲.۵۳.۵۴

 


کلاه

 


عکس ۵۵.۵۶.۵۷

 


ماسک

 


عکس ۵۸.۵۹.۶۰

 


نکته: تنها آیتمی که برای تروفی‌ها نیاز ندارید، آیتم Sashimono Banners است. برای اطلاع دقیق از تعداد آیتم‌های لازم به منظور کسب تروفی‌ها، به بخش راهنمای تروفی بازی Ghost of Tsushima مراجعه بفرمایید

 


آموزش مراحل بازی Ghost of Tsushima : مأموریت‌های افسانه‌ای

در این بخش از مقاله‌ راهنمای جامع Ghost of Tsushima به سراغ Mythic Tales یا همان ماموریت‌های افسانه‌ای رفتیم. برای مشاهده محل دقیق و اطلاعات دیگر با دنیای بازی همراه باشید.

 


بازی Ghost of Tsushima دارای ۷ ماموریت افسانه‌ای است. با تکمیل تمام آنها، تروفی Teller of Tales را دریافت خواهید کرد. مهم نیست که در طول داستان چه گزینه‌های گفت‌وگو یا چه پایان‌بندی را انتخاب می‌کنید، هیچ یک از این ماموریت‌ها لغو نمی‌شود. بنابراین پس از اتمام داستان اصلی نیز می‌توانید به سراغ این ماموریت‌ها بروید و آنها را به اتمام برسانید.

برای دیدن اینکه کدام افسانه‌ها را کامل کرده‌اید، به ترتیب Options> Journal> Mythic Tales عمل کنید. سپس می‌توانید با لیست موجود مقایسه کنید تا مواردی را که گم کرده‌اید بررسی کنید. آنها روی نقشه یک نماد آبی دارند و به راحتی قابل مشاهده هستند.

به شما پیشنهاد می‌کنم که در اسرع وقت این ماموریت‌ها را انجام دهید؛ زیرا پاداش‌های بسیار ارزشمندی از قبیل کمان بزرگ و بسیار قوی، زره‌های فوق‌العاده و ضرباتی سنگین را به شما اهدا می‌کنند.

 


ماموریت اول: The Heavenly Strike

 


عکس ۲

اطلاعات کلی

 


اکت: اول

منطقه: ایزوهارا

جایزه: ضربه‌ی The Heavenly Strike

ابتدا باید ماموریت داستانی Hammer and Forge را کامل کرده باشید.

 


قدم اول: نوازنده را در کوماتسو پیدا کنید.

درست در جنوب پل ریور فالز، در چهارراه یک نوازنده را پیدا می‌کنید که بیو می‌نوازد. با او صحبت کنید تا وی داستان جنگجوی ترسناک که خواستار شنیدن قصه Shigenori بود را برای شما تعریف کند.

 


عکس ۱

قدم دوم: به دنبال پل بگردید

به سمت شمال بروید. هرچه نزدیک می‌شوید، صدای زنی که گریه می‌کند را واضح تر خواهید شنید.

 


قدم سوم: به دنبال گریان بگردید.

این زن، زیر پل پنهان شده است.

 


قدم چهارم: با او صحبت کنید.

به پایین بروید و با زن صحبت کنید. او به شما می‌گوید مردی که همه را به قتل رساند، یاسوهیرا کوگا است.

 


قدم چهارم: مسیر Yasuhira را بررسی کنید.

در آن طرف رودخانه، ردپاهایی از اسب یاسوهیرا را می‌بینید که باید آنها را دنبال کنید.

 


قدم پنجم: ردپای اسب را دنبال کنید

ردپاهای اسب را در امتداد جاده به سمت شمال دنبال کنید.

 


قدم ششم: به محل درگیری برسید.

به اردوگاه کوچک نزدیک شده و خود را برای مبارزه آماده کنید.

 


قدم هفتم: مغول‌ها را شکست دهید.

در اینجا فرصت زیادی برای مخفی‌کاری وجود ندارد، بنابراین، برای مبارزه با هشت مغول از جمله دو کماندار آماده شوید.

 


قدم هشتم: با اهالی آن منطقه صحبت کنید.

پس از ایمن شدن منطقه، برای ادامه کار با دهقان مشخص شده صحبت کنید. خواهید فهمید که او در برج دیده‌بانی بوده و به مغول‌ها کمک کرده است.

 


قدم نهم: برج مراقبت را جستجو کنید.

برج مراقبت نزدیک را برای یافتن سرنخ‌های محل یاسوهیرا بررسی کنید. هنگام ورود، در سمت چپ دو جدول پیدا می‌کنید که یک طومار و تعدادی برگ سفید روی آنها قرار دارد. سپس دیوار سمت راست را بررسی کنید و نقاشی یک دوئل را مشاهده خواهید کرد.

 


قدم دهم: دوباره با زن صحبت کنید.

بالای برج چیزی وجود ندارد، بنابراین به بیرون برگردید و با زن صحبت کنید تا دریابید که در آن نزدیکی درختانی با برگ‌های سفید وجود دارد یا خیر.

 


قدم یازدهم: به دنبال درختی با برگ سفید بگردید.

در داخل منطقه‌ی جستجو، جاده را در جنوب قله Shigenori بررسی کنید.

 


قدم دوازدهم: به منطقه درختانی با برگ‌های سفید بروید.

هنگامی که جین درباره درختان برگ سفید اظهار نظر کرد و هدف شما برای یافتن نخلستان مشخص شد، می‌توانید از باد هدایتگر خود برای دنبال کردن درختان به سمت نخلستان استفاده کنید.

 


قدم سیزدهم: گروگان را نجات دهید.

در طول راه، با برخی از مغول‌ها روبرو خواهید شد که از یک دهقان بازجویی می‌کنند. برای نجات گروگان، باید مغولان اطراف خانه او را شکست دهید. برخلاف سایر گروگان‌ها، اگر تصادفی به آنها هشدار دهید، نگران قتل عام زندانی نشوید، بنابراین اگر بخواهید می‌توانید سریع وارد عمل شوید. با این حال، مغول‌ها در موقعیت‌هایی قرار دارند که استفاده از  مفخی‌کاری را در اطراف خانه آسان می‌کند. در هر صورت، تا زمانی که با تمام دشمنان منطقه برخورد نشود، نمی‌توانید با گروگان صحبت کنید.

گروگان به شما می‌گوید که یاسوهیرا پدربزرگش را برد و به سمت یک حلقه دوئل در ساحل کوماتسو حرکت کرد.

 


قدم چهاردهم: به محل شیگنوری بروید.

سوار اسب خود شوید و به سمت منطقه جستجو در جنوب غربی بروید. تپه‌ای سنگی پیدا خواهید کرد که نمی‌توانید از آن بالا بروید، اما درختی وجود دارد که یک نفر برای عبور از آن قطع کرده است. وقتی جین در مورد آن نظر داد، بدانید که منطقه مناسب را پیدا کرده‌اید.

 


قدم پانزدهم: به Shigenoris Rest وارد شوید

از آن طرف درخت پایین آمده و از بین سنگ‌ها به درون Shigenoris Rest وارد شوید.

 


قدم شانزدهم: مغول‌ها را شکست دهید

بازهم با تعدادی مغول مبارزه خواهید کرد، اما در این منطقه همه جا تکه‌های چمن بلند وجود دارد و بیشتر آنها در ابتدا رو‌به‌روی شما هستند، از بین بردن اکثر دشمنان از طریق پنهان کاری آسان است.

 


قدم هفدهم: منطقه Shigenoris Rest را بررسی کنید

هنگامی که همه‌ی دشمنان را نابود کردید، مسیر راه پله را دنبال کنید و حلقه دوئل Shigenori را پیدا خواهید کرد.

 


قدم هجدهم: حلقه دوئل را بررسی کنید

هنگام ورود به حلقه، موارد مختلفی برای بررسی وجود دارد. از جسد پدربزرگ ربوده شده شروع کنید.

 


قدم نوزدهم: یاسوهیرا را شکست دهید.

این یک دوئل حماسی است، به خصوص اگر قبل از ارتقا شخصیت خود به سراغ Yasuhira رفته باشید. مسدود کردن، کنار زدن حملات غیرقابل دفع و ضد حمله فقط در صورت ایمن بودن برای پیروزی در این نبرد ضروری است. یاسوهیرا بسیار سریع است و فقط با چند ضربه شما را نابود خواهد کرد.

 


قدم پایانی: مردی که توسط یاسوهیرا کشته شده است را دفن کنید.

هنگامی که از شما خواسته شد، به نزد پدربزرگ مرده بروید و R2 را فشار دهید.

 


ماموریت دوم: The Curse of Uchitsune

 


عکس ۴

اطلاعات کلی

اکت: اول

منطقه: ایزوهارا

جایزه: کمان بلند و بسیار قوی

ابتدا باید ماموریت‌های داستانی The Tale of Lady Masako، The Tale of Ryuzo و The Tale of Sensei Ishikawa را کامل کنید.

 


قدم اول: نوازنده را پیدا کنید.

این نوازنده در منطقه ‌Hiyoshi Hotsprings است. پیش او بنشینید تا افسانه Uchitsune را بشنوید.

 


عکس ۳

قدم دوم: سواحل هیوشی را برای یافتن گل‌های آبی رنگ جستجو کنید.

دستورالعمل‌های مبهم Yamato شما را در مسیر قرار می‌دهد، اما هنوز هم منطقه بزرگی برای جستجو وجود دارد.

 


قدم سوم: گل‌های آبی رنگ را دنبال کنید.

در نزدیکی مرکز منطقه جستجو، از میان گل‌های آبی عبور خواهید کرد. درست در مرکز، شما یک تپه سنگی بزرگ پیدا خواهید کرد که در واقع یک مقبره است. از طریق شکاف موجود بین سنگ‌ها وارد مقبره شوید.

 


قدم چهارم: مقبره را بررسی کنید.

پس از وارد شدن به مقبره، به پایین بیایید و بنر روبه‌رو را بررسی کنید. این نقاشی یک جزیره را نشان می‌دهد که با گل‌های آبی احاطه شده است و محل سرنخ بعدی شما در آنجا قرار دارد.

 


قدم پنجم: منطقه Hiyoshi را برای یافتن جزیره مورد نظر جستجو کنید.

ابتدا از مقبره خارج شوید. تقریباً بلافاصله پس از خارج شدن، در معرض تیرهای شعله ور قرار می‌گیرید. یک راهب اسرارآمیز با هشدارهای مبهم به شما می‌گوید که جستجوی کمان را متوقف کنید.

هنگام جستجوی جزیره، متوجه خواهید شد که در گوشه پایین سمت راست صفحه، نسخه کوچکی از بنری که پیدا کرده‌اید وجود دارد. برای بزرگنمایی صفحه لمسی را به سمت چپ بکشید، سپس صفحه را به سمت راست بکشید تا بنر به حالت اول بازگردد. موقعیت واقعی این جزیره در تصویر زیر نشان داده شده است.

 


عکس ۵

قدم ششم: گل‌های آبی رنگ را دنبال کنید.

هنگامی که نزدیک باشد متوجه خواهید شد، زیرا گل‌های آبی بیشتری خواهید دید. آن‌ها را دنبال کنید تا به خط ساحلی برسید. وارد آب شده و شنا کنید تا به جزیره برسید.

 


قدم هفتم: جزیره را بررسی کنید.

در داخل جزیره شما یک بنر پارچه‌ای دیگر پیدا می‌کنید که روی آن نقاشی است. با عرض پوزش از جین، اما سلاح ما در منطقه‌ی دیگری است؛ قله‌ی یک کوه. نقاشی را بردارید و به بیرون برگردید.

سرنخی دیگر، اخطار جدی دیگر. به نظر می‌رسد که در مسیر درستی قرار دارید.

 


قدم هشتم: منطقه Hiyoshi را برای پیدا کردن کوه مورد نظر جستجو کنید.

از طریق تصویر زیر می‌توانید محل دقیق این کوه را پیدا کنید.

 


عکس ۶

قدم نهم: گل‌های آبی را دنبال کنید.

باز هم، وقتی شروع به دویدن روی گل‌های آبی می‌کنید، می‌دانید که نزدیک هستید. آنها شما را به بالای تپه و یک غار و مقبره عجیب و غریب هدایت می‌کنند.

 


قدم دهم: کمان بلند را بردارید.

در مرکز همه چیز یک پایه قرار دارد که در آن کمان نشان داده می‌شود. جلو بروید و آن را بردارید.

 


قدم پایانی: شیطان Tengu را شکست دهید.

اکنون شما باید با یک راهب عجیب و غریب با ماسک Tengu Demon مبارزه کنید در حالی که یک میلیون پرنده دور شما حلقه می‌زنند.

امیدوارم که شما سطح خود را ارتقا داده باشید و فقط مستقیم به سراغ این ماموریت نرفته باشید، در غیر این صورت این یک جنگ سخت خواهد بود. Tengu Demon از همه دشمنانی که تاکنون دیده‌اید، قوی‌تر و سریع‌تر است.

 


هنگامی که شیطان Tengu را شکست دادید، ماموریت به پایان می‌رسد و شما یک کمان کاملاً جدید خواهید داشت تا مغولان را با آن وحشت زده کنید.

 


ماموریت سوم: The Legend of Tadayori

 


عکس ۱۴

اطلاعات کلی

اکت: اول

منطقه: ایزوهارا

جایزه: زره Tadayori

ابتدا باید ماموریت‌های داستانی The Tale of Lady Masako، The Tale of Ryuzo و The Tale of Sensei Ishikawa را کامل کنید

 


قدم اول: نوازنده را پیدا کنید و داستان وی را بشنوید

یاماتو داستان جدیدی برای گفتن دارد، این بار در مورد زره افسانه‌ای تادایوری که قرار بود پوشنده آن را تقریباً شکست ناپذیر کند. یاماتو از مکانی معروف به تاج بنفشه می‌گوید، جایی در شمال آزامو که تادایوری برای مراقبه به آنجا می‌رفت. در تصویر زیر می‌توانید محل قرارگیری نوازنده را مشاهده کنید.

 


عکس ۷

قدم دوم: به شمال آزامو سفر کنید

منطقه جستجو در شمال آزامو ظاهر می‌شود. وقتی گل داوودی بنفشه را دیدید، تقریباً به محل مورد نظر رسیده‌اید.

 


قدم سوم: گل‌ها را تا تاج بنفش دنبال کنید

با دیدن گل‌ها، آنها را تا کوه مورد نظر دنبال کرده و سپس به قله‌ی آن صعود کنید.

 


قدم چهارم: قله کوه را بررسی کنید

نقشه‌ای که در ظرف است را بررسی کنید. این نقشه محل Tadayori’s Rest را نشان می‌دهد.

 


قدم پنجم: مکان نشان داده شده روی نقشه را پیدا کنید

اکنون نقشه گنجی به شما داده شده است که می‌توانید با کشیدن انگشت به سمت چپ روی صفحه لمسی، آن را باز کنید.

مکانی که برای یافتن Tadayori’s Rest باید به آنجا بروید در شمال منطقه جستجوی زرد رنگ روی نقشه جهان شما است (حدود ۲ دقیقه فاصله دارد). قله را ترک کرده و به سمت شمال تا لبه منطقه جستجو بروید (به مکان تصویر زیر مراجعه کنید). روی نقشه جهان، این مکان «Houren’s Pasture» نام‌گذاری شده است. هنگام ورود، تعداد بیشتری گل بنفش وجود دارد. رشته‌کوه دیگری را می‌توانید اینجا ببینید. وقتی نزدیک می‌شوید، جین می‌گوید: «بالا رفتن از صخره‌ها بسیار سخت است. باید راه دیگری وجود داشته باشد.» البته، راه دیگری نیز وجود دارد. در دامنه کوهی که گل‌های بنفش وجود دارد، می‌توانید یک چراغ پیدا کنید. در سمت چپ لامپ حفره‌ای در دیوار وجود دارد که می‌توانید از زیر آن بخزید. این کار را انجام دهید و Tadayori’s Rest را با موفقیت پیدا خواهید کرد. مکان و شکاف هر دو در تصاویر زیر نشان داده شده است.

 


عکس ۸

عکس ۹

قدم ششم: وارد Tadayori’s Rest شوید

پس از خزیدن در تونل، گل‌ها را در مسیر دنبال کنید و از روی شکاف‌ها پرش کنید. درست قبل از رسیدن به ورودی، برخی از مغولان مرده را می‌بینید. حالا از شکاف دیوار عبور کنید.

به دنبال کردن گل‌ها ادامه دهید تا جایی که یک مسیر جدید را پیدا کنید.

 


قدم هفتم: قبرستان را بررسی کنید

به سراغ سنگ قبرهای مشخص شده بروید و دو سنگ قبر و عود را بررسی کنید. همه آن‌ها در کنار یکدیگر هستند.

پس از انجام این کار یک فیلم به شما نشان داده می‌شود. ناگهان زنی ناشناخته با کاتانا شما را به دزد بودن متهم می‌کند و وقتی به او بگویید شما چه کسی هستید باور نمی‌کند. سپس به شما حمله می‌کند و وارد یک باس فایت می‌شوید.

 


قدم هشتم: کائده را شکست دهید

با وجود اینکه جین در طول جنگ از او درخواست می‌کند، اما تا زمانی که وی را شکست ندهید متوقف نخواهد شد. این زن با چندین ترکیب که شامل حملات غیرقابل دفع است به شما حمله می‌کند. این را درنظر داشته باشید که با توجه به سرعت او، نمی‌توانید به راحتی کنار جاخالی دهید.

 


قدم نهم: با وی صحبت کنید

هنگامی که سرانجام او را شکست می‌دهید، او تسلیم می‌شود و هویت شما را تأیید می‌کند. متأسفانه او همچنین به شما می‌گوید که زره Tadayori اینجا نیست، فقط یک خط از یک طومار قدیمی برای راهنمایی شما وجود دارد. «تادایوری تا ابد از خلیج آزامو مراقبت می‌کند.» شاید زره در صخره‌های پشت شهر باشد؟

 


قدم دهم: به خلیج آزامو سفر کنید

مسیر را تا خلیج آزامو دنبال کنید، یک دسته گل داوودی بنفشه را پیدا خواهید کرد تا بدانید که در مسیر درستی قرار دارید.

 


قدم یازدهم: به قله بالای خلیج آزامو برسید

تقریبا در نزدیکی شما، با یک دسته مغول مواجه خواهید شد که نوازنده یاماتو را اسیر کرده‌اند. به نظر می‌رسد که آن‌ها نیز به دنبال زره Tadayori هستند.

 


قدم دوازدهم: نوازنده را آزاد کنید

مراقب نحوه برخورد خود باشید، زیرا مغولان ترجیح می‌دهند گروگان خود را بکشند تا اینکه بگذارند او به دست شما بیفتد. اگر در هر نقطه از جنگ دیدید که نماد جمجمه و استخوان‌های ضربدری ظاهر شد، بلافاصله قبل از کشته شدن یاماتو از او دفاع کنید.

پس از اینکه همه مغولان شکست خوردند، یاماتو را نجات دهید. او به شما می‌گویید که زره در آنجا است و برای استفاده شما آماده است.

 


قدم سیزدهم: زره Tadayori را به‌دست آورید

به پشت بنای یادبود تادایوری بروید و دکمه‌ی R2 را فشار دهید.

بعد از اینکار، زره افسانه‌ای Tadayori را پیدا کرده و می‌پوشید. بلافاصله توسط مغولانی که زره را می‌خواهند مورد حمله قرار می‌گیرید.

 


قدم چهاردم: از نوازنده دفاع کنید

از آنجا که زره Tadayori را به تن دارید و در این نزدیکی تیرهای نامحدودی وجود دارد، این درگیری به وضوح به منظور استفاده از تیراندازی با کمان طراحی شده است، پس بیشتر از کمان خود استفاده کنید.

 


قدم پانزدهم: با نوازنده صحبت کنید

هنگامی که همه مغولان شکست خوردند، برای پایان دادن به ماموریت با یاماتو صحبت کنید.

 


ماموریت چهارم: The Six Blades of Kojiro

 


اطلاعات کلی

اکت: دوم

منطقه: تویوتاما

جایزه: زره Kensei

ابتدا بیاد ماموریت داستانی A New Horizon را کامل کرده باشید

 


قدم اول: نوازنده را در منطقه Umugi پیدا کنید

یاماتو را در اوموگی پیدا کنید، وی وحشت زده است و می‌خواهد با شما صحبت کند.

 


عکس ۱۰

قدم دوم: پنج قاتل کلاه حصیری را شکست دهید

شما باید در پنج دوئل که در منطقه تویوتاما قرار دارند، پیروز شوید. خوشبختانه، آن‌ها در نقشه شما علامت گذاری شده‌اند.

دوئل‌ها اساساً باس‌فایت هستند، جایی که شما با یک شمشیرباز دیگر به صورت تن‌به‌تن مبارزه می‌کنید و نمی‌توانید از آیتم‌ها یا کمان خود استفاده کنید. این یک مبارزه با شمشیر است، بنابراین شما باید دائماً ضربات را دفع کرده و در فرصت مناسب ضربه بزنید. اگر Resolve کامل دارید و Heavenly Strike یا Dance of Wrath را یاد گرفته‌اید، می‌توانید با استفاده از آن‌ها آسیب‌های قابل توجهی به دشمنان خود وارد کنید.

 


قدم سوم: با نوازنده در Umugi Cove صحبت کنید

به نزد یاماتو برگردید که دقیقاً در همان مکان قبلی قرار دارد. او شما را به سراغ ششمین و آخرین دوئل، کوجیرو، می‌فرستد.

 


قدم چهارم: ورودی محل دوئل را در Omi Monastery پیدا کنید

به Omi Monastery بروید که در شمال غربی تویوتاما است. مخفیگاه کوجیرو را می‌توان در سمت راست مجسمه غول پیکر بودا، از طریق شکافی در سنگ‌ها یافت.

 


قدم پنجم: با کوجیرو صحبت کنید

دکمه ی R2 را فشار دهید تا با وی صحبت کنید.

 


قدم ششم: با کوجیرو مبارزه کنید

زمان دوئل آخر شما فرا رسیده است. کوجیرو نسبت به سایر حریفان سرسخت‌تر است، سریع ضربه می‌زند و با حملات غیرقابل دفع (مگر اینکه توانایی Perfect Dodge را خریداری کرده باشید) شما را غافل‌گیر خواهد کرد. صبر داشته باشید؛ اگر حمله کنید سریع ضربه خواهید خورد. منتظر بمانید تا او حرکتی انجام دهد، سپس جاخالی دهید و ضربه بزنید.

 


ماموریت پنجم: The Unbreakable Gosaku

 


اطلاعات کلی

اکت: دوم

منطقه: تویوتاما

جایزه: زره Gosaku

ابتدا باید ماموریت داستانی A New Horizon را کامل کرده باشید

 


قدم اول: نوازنده را پیدا کنید و داستان وی را بشنوید

به یاماتو نزدیک شوید و R2 را فشار دهید تا داستان را از او بشنوید. در تصویر زیر می‌توانید محل دقیق نوازنده را مشاهده کنید.

 


عکس ۱۱

قدم دوم: شش کلید را از شش مزارع بدست آورید

اکنون باید از شش مزرعه در سراسر سوشیما بازدید کرده و آن‌ها را از دست مغولان آزاد کنید. چهار مزرعه از مزارع مورد نظر در منطقه ایزوهارا و دو مزرعه از آن‌ها در منطقه تویوتاما قرار دارد.

برای آزادی این مزارع باید پس از کشتن تمامی مغول‌ها، گروگان‌ها را آزاد کنید تا به شما یک کلید بدهند.

نکته: دور مزارع مورد نظر در نقشه، منطقه‌ی زرد رنگی کشیده شده است.

 


قدم سوم: به تپه در آکاشیما سفر کنید

بر خلاف داستان‌های افسانه‌ای قبلی، نشانگر در اینجا شما را مستقیماً به محل مورد نظر هدایت می‌کند.

 


قدم چهارم: مغول‌ها را شکست دهید

طبیعتا این بازی بدون نیاز به کشتن دسته‌ای از مغول‌ها، به شما امکان اتمام یک ماموریت را نمی‌دهد. گروهی حدوداً ۱۰ نفره منتظر شما خواهند بود، بنابراین با آن‌ها مقابله کنید.

 


قدم پنجم: مسیر زره Gosaku را باز کنید

درست در محلی که مغول‌ها به شما حمله کردند، باید یک دروازه سنگی را ببینید که می‌توانید توسط کلیدهایی که بدست آورده‌اید، قفل آن را باز کنید.

 


قدم ششم: به بالای تپه برسید

از قلاب خود برای بالا رفتن از تپه استفاده کنید، دقیقاً مانند آنچه که برای بالا رفتن از معابد استفاده می‌کردید.

 


قدم هفتم: زره Gosaku را بردارید

برای دریافت زره Gosaku، جعبه مقابل خود را باز کرده و ماموریت را به اتمام برسانید.

 


ماموریت ششم: The Spirit of Yarikawa’s Vengeance

 


اطلاعات کلی

اکت: دوم

منطقه: تویوتاما

جایزه: ضربه‌ی Dance of Wrath

ابتدا باید ماموریت داستانی A New Horizon را کامل کرده باشید

 


قدم اول: نوازنده را پیدا کنید

یاماتو را که توسط گروهی از افراد محاصره شده است پیدا کنید و R2 را فشار دهید تا با او صحبت کنید. در تصویر زیر محل دقیق او مشخص شده است.

 


عکس ۱۲

قدم دوم: یاریکاوای قدیمی را برای پیدا کردن دود سفید، جستجو کنید

اکنون روی نقشه یک منطقه جستجوی وسیع به شما داده می‌شود و باید دود سفید را پیدا کنید. در شمال غربی منطقه در کنار یک پل می‌توانید دود سفید را پیدا کنید.

 


قدم سوم: آیتم موجود را بردارید

طومار واقع روی صخره را از جایی که دود در حال بالا رفتن است بردارید.

 


قدم چهارم: اردوگاه مغول را در امتداد رودخانه جستجو کنید

به جنوب غربی بروید و اردوگاهی را پیدا کنید که در حال آتش گرفتن است.

 


قدم پنجم: اردوگاه را بررسی کنید

اسب، سپر و مرد روی زمین را بررسی کنید و سپس یک زندانی شما را صدا می‌کند.

 


قدم ششم: با زندانی صحبت کنید

با نگه داشتن R2 زندانی را از زندان خارج کنید

 


قدم هفتم: یاریکاوای قدیمی را برای پیدا کردن دود، سفید جستجو کنید

به منطقه جستجو برگردید، این بار به جنوب غربی بروید.

 


قدم هشتم: آیتم موجود را بردارید

طومار واقع روی صخره را از جایی که دود درحال بالا رفتن است بردارید.

 


قدم نهم: اردوگاه پناهندگان را پیدا کنید

به اردوگاه بازماندگان بروید. به‌طور خودکار با پناهندگان آنجا صحبت خواهید کرد.

 


قدم دهم: شخصیت Heitaro را دنبال کنید

شخصیت Heitaro را تا بالای تپه جنوب شرقی دنبال کنید. سپس به یک قبر خواهید رسید.

 


قدم یازدهم: یاریکاوای قدیمی را برای پیدا کردن دود سفید جستجو کنید

به منطقه جستجو برگردید، این بار به مرکز آن بروید.

 


قدم دوازدهم: آیتم موجود را بردارید

اینبار آیتمی وجود نخواهد داشت

 


قدم سیزدهم: صداهای ناشی از نبرد را دنبال کنید

به غرب بروید و با خانه‌ای روبه‌رو خواهید شد که نشانه‌هایی از نبرد در اطراف آن است.

 


قدم چهاردهم: روح را پیدا کنید

به سمت خانه بدوید. متوجه خواهید شد که روح از آنجا رفته است.

 


قدم پانزدهم: راهی برای ورود به خانه را پیدا کنید

از طریق شکاف پشت خانه به آن وارد شوید.

 


قدم شانزدهم: خانه را بررسی کنید

بنر و بقیه موارد را بررسی کنید

 


قدم هفدهم: یاریکاوای قدیمی را برای پیدا کردن دود سفید جستجو کنید

برای یافتن جدیدترین آیتم به لبه شمالی منطقه جستجو بروید.

 


قدم هجدهم: آیتم موجود را بردارید

طومار را بخوانید

 


قدم نوزدهم: به باغ خدایان سفر کنید

از تپه جنوب شرقی بالا بروید. باغ در جنوب شرقی مرکز منطقه جستجو، در چمنزاری به همراه تعداد زیادی کرم شب تاب واقع شده است.

 


قدم بیستم: آیتم موجود را بردارید

طومار را بخوانید

 


قدم بیست و یکم: با روح مبارزه کنید

شما باید با روح یاریکاوا مبارزه کنید. این دقیقاً مانند سایر دوئل‌هایی است که با آن‌ها روبه‌رو شده‌اید. برای پیروزی روی جاخالی و ضدحمله تمرکز کنید‌.

 


ماموریت هفتم: The Undying Flame

 


اطلاعات کلی

اکت: سوم

منطقه: کامیاگاتا

جایزه: قابلیت Way of the Flame

ابتدا باید دهکده نهنگ کاواچی را آزاد کرده باشید

 


قدم اول: نوازنده را پیدا کنید

به محل نوازنده برسید تا با او صحبت کنید. او داستان راه شعله را برای شما بازگو خواهد کرد. در تصویر زیر محل دقیق او مشخص شده است.

 


عکس ۱۳

قدم دوم: از کوه Jogaku بالا بروید

هدف رسیدن به قله کوه جوگاکو است. با این حال، همانطور که بالا می‌روید، یخ خواهید زد. تنها راه حل این امر یافتن آتش در مسیر کوه است که به نوعی برای بهبود وضعیت انجماد است. چهار Campfire در بین مسیرها وجود دارد.

مسیر سمت چپ(غرب) و نزدیک نوازنده را انتخاب کنید تا به محل بالارفتن برسید.

 


قدم سوم: دوجو را بررسی کنید

به ورودی دوجو نزدیک شوید تا با بتومارو صحبت کنید.

 


قدم چهارم: سنگ را بردارید

حالا وارد محل دوئل شوید و سنگ را بردارید. این کار موجب شروع یک دوئل برابر بتومارو می‌شود. در طول دوئل، Way of the Flame را یاد خواهید گرفت

 


قدم پنجم: از کوه Jogaku پایین بیایید

با فشردن دکمه R2 در راه پله‌ای که از طریق آن بالا آمدید، به پایین کوه می‌رسید.

 


قدم ششم: با نوازنده صحبت کنید

حالا با نوازنده صحبت کنید تا داستان را تمام کنید.

 


راهنمای بازی روح سوشیما : دریافت تروفی‌ها

در این بخش از مقاله راهنمای جامع Ghost of Tsushima قصد آن را داریم که با معرفی و توضیحات لازم برای کسب تروفی‌ها به شما کمک کنیم.با دنیای بازی همراه باشید.

 


اطلاعات لازم

 


تعداد تروفی‌ها: ۵۲ عدد شامل ۴۰ تروفی برنز، ۹ تروفی نقره،۲ تروفی طلا و یک تروفی پلاتینوم

مدت زمان لازم برای کسب تمامی تروفی‌ها: بین ۳۵ تا ۵۵ ساعت

تروفی آنلاین: ندارد

درجه سختی روی کسب تروفی‌ها تاثیری ندارد.

بعد از به اتمام رساندن داستان اصلی نیز می توانید تروفی‌های باقیمانده را کسب کنید.

تروقی Living Legend - راهنمای قدم به قدم بازی Ghost of Tsushima

راهنمای قدم به قدم بازی Ghost of Tsushima

 


تروفی Living Legend

 


توضیح: تمامی تروفی‌ها را کسب کنید.

 


تروفی Gathering Storm

راهنمای بازی روح سوشیما

 


تروفی Gathering Storm

 


توضیح: کاتانای خاندان ساکای را کسب کنید.

 


با پیشرفت در داستان این تروفی را کسب خواهید کرد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ساعت: ۰۲:۰۱:۱۹ توسط:بهترین بازی موضوع: نظرات (0)

بازی های شبیه GTA

در این مطلب قصد داریم به معرفی بهترین بازی ‌های شبیه GTA برای کامپیوتر، اندروید و آیفون بپردازیم. همانطور که می‌دانید بازی GTA (Grand Theft Auto) یکی از معروف‌ترین و بهترین بازی‌های صنعت گیم است که تقریبا همه ما با آن خاطره داریم. این بازی در سبک اکشن – ماجراجویی و جهان باز (Open-world) است که اولین نسخه آن در سال ۱۹۹۷ توسط کمپانی DMA Designs منتشر شد که امروزه آن را با نام Rockstar Games می‌شناسیم. آخرین نسخه آن GTA V بوده که در سال ۲۰۱۳ منتشر شده و شایعاتی مبنی بر انتشار نسخه جدید آن در ماه مارس سال ۲۰۲۳ وجود دارد.

 بازی های شبیه GTA

لیست عناوین مطلب
بهترین بازی‌ های شبیه GTA برای پی سی و کنسول
لیست بهترین بازی شبیه gta اندروید و آیفون
بهترین بازی‌ های شبیه GTA برای پی سی و کنسول
بازی The Simpsons Hit & Run
اولین مورد در لیست بهترین بازی شبیه GTA به بازی The Simpsons Hit & Run تعلق دارد. سازنده آن شرکت Radical Entertainment بوده و شرکت Vivendi Universal Games آن را منتشر ساخته است. این بازی براساس انیمیشن کمدی آمریکایی The Simpsons ساخته شده که سری بیست و دوم از بازی‌های ویدیویی سیمپسون‌ها می‌باشد. این بازی بسیار محبوب و پرطرفدار در سال ۲۰۰۳ برای پلتفرم‌های گیم کیوب، پلی استیشن ۲، ایکس باکس و ویندوز منتشر شد.
از سری بازی‌های مشابه GTA V که داستان آن در مورد خانواده سیمپسون‌ها و دوست آنها به نام Apu Nahasapeemapetilon است. در این بازی قرار است شهری خیالی به اسم Springfield را با ۴ شخصیت مختلف بازی در سه نقشه مجزا و ۷ مرحله به هرج و مرج بکشید که هر کدام مأموریت‌های خاص خود را دارند. در این بازی دوربین‌های مداربسته، ماشین‌های بسیار متنوع و عجیب و غریب و محیط شهر پویا می‌توانند تا چندین ساعت شما را سرگرم نگه دارند.

 

 
بازی Payday 2
دومین بازی مثل جی تی ای، Payday 2 است که ساخته شرکت Overkill Software می باشد و وظیفه انتشار آن بر عهده شرکت Games 505 بوده است. این بازی برای پلتفرم‌های پلی استیشن ۴، ایکس باکس وان، پلی استیشن ۳، نینتندو سوئیچ، ویندوز، لینوکس و ایکس باکس ۳۶۰ در سال ۲۰۱۳ عرضه شد.
سبک این بازی مشابه GTA V تیراندازی اول شخص (FPS) و شبیه ساز جرم و جنایت است. ۴ شخصیت بازی همان دقلک‌های معروف هستند که در نقش یکی از آنها وارد بازی خواهید شد. امکان بازی به صورت تک نفره و آفلاین یا ۴ نفره و آنلاین (Co-op) وجود دارد. تمامی مأموریت‌ها باید با مخفی کاری یا Stealth انجام شوند در غیر این صورت پلیس‌ها وارد بازی شده و باید با آنها مبارزه کنید که به مرور زمان انواع زرهی، تک تیرانداز و تیم ویژه (Swat) وارد عمل خواهند شد.
روند بازی Payday 2 و صحنه‌های اکشن و تیراندازی و همچنین مخفی کاری و دزدی‌های مختلف (دزدی از بانک، موزه، تولید و پخش مواد مخدر و غیره) در ۳۰ مرحله متفاوت هیجان زیادی به شما خواهد داد. به همین دلیل شایسته لیست بازی‌های مانند GTA می‌باشد.

 

 
بازی Lego City Undercover
یکی از بهترین بازی ‌های شبیه GTA، یقینا بازی Lego City با سبک اکشن و استراتژیک خواهد بود که در سال ۲۰۱۳ توسط شرکت TT Fusion طراحی و توسعه داده شد و توسط شرکت‌هایی مثل نینتندو، نینتندو سوئیچ، ویندوز و مایکروسافت برای کنسول‌های خود منتشر شدند. بازی در شهر لگو انجام می‌شود و شما کنترل یک پلیس مخفی به اسم Chase McCain را بر عهده دارید که می‌توانید به شکل آنلاین با یک بازیکن دیگر هم بازی کنید.
تمام کارهایی که در بازی GTA V انجام می‌دادید می‌توانید با شخصیت این بازی هم انجام دهید با این تفاوت که شخصیت چیس مک کین یک افسر پلیس با نقش مثبت است در حالی که در بازی GTA نقش یک خلافکار را دارید. ضمنا این شخصیت امکان تغییر قیافه مثلا دزد هم دارد که قابلیت جدید برای باز کردن قفل‌ها به او اضافه می‌کند.

 

 
بازی Mafia III
بازی مافیا یکی از بهترین بازی مثل gta و بازی‌های سبک جهان باز، اکشن – ماجراجویی است که در لیست بازی‌های مشابه جی تی ای قرار داده‌ایم. این بازی در سال ۲۰۱۶ توسط کمپانی Hangar 13 ساخته شد و منتشر کننده آن شرکت ۲K Games بود که برای ویندوز، پی اس ۴، ایکس باکس وان و سیستم عامل مک عرضه گردید.
حال و هوای بازی در دوران جنگ ویتنام می‌باشد که شخصیت اصلی بازی یعنی لینکلن کلی که یک کهنه سرباز جنگ ویتنام است در دستان شماست. شهر نیو اورلئان در بازی از ۱۰ ناحیه تشکیل شده که نشان می‌دهد با دنیای بزرگی سروکار دارید و باید انتقام کشته شدن خانواده‌ای که سرپرستی شما را به عهده گرفته بودند از سال مارکانو، رئیس مافیا، بگیرید. دزدی از گروه‌های مافیا، مخفی کاری، اکشن و تیراندازی همگی دست به دست هم داده‌اند تا بازی سراسر هیجان و ماجراجویی را تجربه کنید.

 

 
بازی Sleeping Dogs
این بازی شبیه gta v در سال ۲۰۱۲ توسط کمپانی United Front Games ساخته شد و شرکت بسیار معروف Square Enix (شعبه لندن) انتشار آن را برای پلتفرم‌های پلی استیشن ۳، ایکس باکس ۳۶۰ و ویندوز بر عهده گرفت که موفقیت‌های بسیار زیادی را به دست آورد. سبک بازی اکشن – ماجراجویی در جهان باز است.
با اینکه شرکت سازنده بازی شهرت زیادی نداشت و ادعای رقابت با بازی GTA V را نکرد ولی در این زمینه بسیار موفق ظاهر شد و نمرات بسیار خوبی کسب کرد به همین دلیل در لیست بازی‌های مشابه جی تی ای قرار داده‌ایم. در این بازی شخصیت کامل Wei Shen را بر عهده دارید که یک افسر پلیس آمریکایی – چینی است و فضای بازی در شهر هنگ کنگ قرار دارد و باید به سازمان Sun On Yee Triad نفوذ کنید.

شخصیت اصلی بازی Sleeping Dogs توانایی دویدن، پرش، بالا رفتن از موانع، شنا کردن، موتورسواری، ماشین سواری، قایق سواری، جنگ‌های تن به تن، تیراندازی و غیره را دارد. داستان بسیار جذاب، گیم پلی عالی، گرافیک بالا و غیره تمامی انتظارت شما را از یک بازی مثل GTA برآورده می‌کند.

 

 
بازی Yakuza 0
از سری بازی ‌های مثل جی تی ای که ششمین سری آن محسوب می‌شود توسط شرکت Ryu Ga Gotoku Studio ساخته شد و شرکت Sega آن را در سال ۲۰۱۵ برای پلی استیشن ۳ و ۴ در کشور ژاپن منتشر کرد و در سال ۲۰۱۷ در اروپا و آمریکای شمالی برای پلتفرم پلی استیشن ۴ منتشر گردید. ژانر بازی اکشن – ماجراجویی است و حالت تک نفره و دو نفره دارد. دو شخصیت اصلی این بازی گورو ماجیما و کازوما هستند.
در این بازی شبیه gta v علاوه بر داستان اصلی، چند داستان فرعی کوتاه و مینی گیم مثل بیس بال، گپ با خانم‌ها و غیره هم به چشم می‌خورند. نقطه تمایز بارز بازی یاکوزا در مقایسه با بازی جی تی ای این است که تمامی مبارزات به شکل مشت و لگد و فیزیکی هستند و خبری از اسلحه نیست. شما باید با مافیاهای زیر زمینی ژاپن در دهه ۸۰ مبارزه کنید.

 

 
بازی Watch Dogs 2
هفتمین بازی این لیست که مشابه با GTA است، واچ داگز ۲ می‌باشد که در سال ۲۰۱۶ توسط کمپانی Ubisoft Montreal ساخته شد و کمپانی Ubisoft نیز آن را برای پلتفرم‌های پلی استیشن ۴، ایکس باکس وان، ویندوز و گوگل استادیا (۲۰۲۰) منتشر کرد.
سبک بازی اکشن – ماجراجویی و با عناصر مخفی کاری و سوم شخص می‌باشد که یک هکر جوان به نام مارکوس هالووِی را کنترل می‌کنید. سیستم بازی جهان باز بوده و در شهر سان فرانسیسکو جریان دارد که از ۴ ناحیه تشکیل شده و می‌توانید به شکل پیاده یا به کمک وسایلی مثل ماشین، کامیون، اتوبوس، تله کابین، موتورسیکلت، چهار چرخه، قایق و غیره در محیط شهر بگردید و مأموریت انجام دهید.
در بازی واچ داگز ۲ که شباهت زیادی به بازی GTA V دارد، شما به عنوان یک هکر عضو گروه DedSec هستید و باید سیستم نظارتی شهر موسوم به ctOS را از کار بیاندازید.

 

 
بازی Just Cause 4
بازی جاست کاز ۴ یکی دیگر از بازی‌ های بسیار مهیج و شبیه بازی جی تی ای است که در سال ۲۰۱۸ توسط کمپانی Avalanche Studios ساخته شد و شعبه اروپایی کمپانی Square Enix هم وظیفه انتشار آن را بر عهده داشت. سبک بازی اکشن – ماجراجویی است که برای پلتفرم‌های ویندوز، پلی استیشن ۴، ایکس باکس وان عرضه شد.
بازی در شهر خیالی به اسم سولیس جریان دارد جایی که شما باید با کنترل شخصیت اصلی بازی یعنی ریکو رودریگز، با بزرگترین گروه نظامی خصوصی دنیا به اسم The Black Hand که رئیس آن زنی به اسم گابریلا می‌باشد بجنگید. از هر چیزی می‌توانید برای مبارزه استفاده کنید و تمامی وسایل نقلیه هوایی و زمینی در اختیار شما هستند. اسلحه‌های بسیار متنوع و بیوم‌های گوناگون از جنگل تا بیابان و کوهستان‌های برفی باعث شده تا رقیب سرسختی برای بازی GTA V محسوب شود.

 

 
بازی Saints Row: The Third
نهمین بازی شبیه GTA سومین نسخه بازی Saints Row می باشد که در سال ۲۰۱۱ توسط شرکت Volition تولید شد و شرکت THQ نیز انتشار آن را برای پلتفرم‌های پلی استیشن ۴، ایکس باکس وان، پلی استیشن ۳، ایکس باکس ۳۶۰، نینتندو سوئیچ، ویندوز و لینوکس بر عهده گرفت. سبک بازی اکشن – ماجراجویی و به صورت تک نفره و چند نفره است.
بازی در شهر Steelport جریان دارد که در آن گروه‌های خلافکار جدید به نام The Morningstar، Luchadores و Deckers با یکدیگر به عنوان تیم سیندیکیت (Syndicate) متحد شده‌اند و شما باید به عنوان بازیکن اصلی بازی، رهبری گروه The Third Street Saints را بر عهده گرفته و با این گروه‌های خلافکار مبارزه کنید تا جلوی تصرف شهر گرفته شود. اسلحه‌های مختلف و حالت جهان باز و درگیری‌های شدید و همچون مبارزه با پلیس شما را به یاد فضای بازی جی تی ای خواهد انداخت.

 

 
بازی Red Dead Redemption 2
یکی از بهترین بازی‌ های مشابه GTA در این لیست قطعا همین بازی است که سومین سری از بازی‌های Red Dead محسوب می‌شود. این بازی در سال ۲۰۱۸ با سبک اکشن – ماجراجویی توسط شرکت Rockstar Games تولید و توسط همین کمپانی برای پلتفرم‌های پلی استیشن ۴، ایکس باکس وان، ویندوز و گوگل استادیا منتشر شد.
داستان بازی در واقع پیش درآمد نسخه اول بازی است که در سال ۱۸۹۹ و در نواحی خیالی غربی، میانه غربی و جنوبی آمریکا روایت می‌شود که باید با گروه‌های خلافکار و تفنگدارها و همچنین نیروهای دولتی و دردسرهای آن مبارزه کنید. بازیکن اصلی در نقش یکی از اعضای گروه ون در لیند از غرب وحشی به نام آرتور مورگان می‌باشد. موضوع بازی وسترن و با سبک جهان باز است. قابل بازی به صورت سوم شخص و اول شخص و همچنین تک نفره و چند نفره است.

بیشتر بخوانید: بررسی بازی Red Dead Redemption 2

 

 
بازی True Crime
دو سری از بازی True Crime منتشر شده که هر دو از لحاظ سبک بازی، مثل بازی جی تی ای هستند. هر دو سری اکشن – ماجراجویی هستند و فضای جهان باز دارند. اولین سری آن در سال ۲۰۰۳ به نام True Crime: Streets of LA در فضای شهر لس آنجلس منتشر شد که سازنده آن کمپانی Luxoflux و ناشر آن Activision برای پلتفرم‌های پلی استیشن ۲، ایکس باکس و گیم کیوب و ویندوز بود که البته برای اندروید و آیفون هم ساخته شد.
دومین سری آن در سال ۲۰۰۵ به نام True Crime: New York City در فضای شهر نیویورک منتشر گردید که سازنده آن کمپانی Luxoflux و ناشر آن Activision برای پلتفرم‌های پلی استیشن ۲، ایکس باکس و گیم کیوب و ویندوز بود و بعدا برای اندروید و آیفون هم ساخته شد.
در هر دو بازی در نقش یک کارآگاه به ترتیب به نام‌های Nicholas Kang عضو سازمان خیالی E.O.D و Marcus Reed عضو سازمان خیالی PDNY هستید که باید قانون را به اجرا در بیاورید و با تبهکاران مبارزه کنید. مبارزات به صورت نبرد تن به تن و تیراندازی هستند و از وسایل نقلیه مختلف می‌توان استفاده کرد.

 

 
لیست بهترین بازی شبیه gta اندروید و آیفون
علاوه بر بازی‌ های کامپیوتری مثل GTA V، بازی‌های مختلفی هم برای کاربران سیستم عامل‌های اندروید و آیفون ساخته شده‌اند که شباهت زیادی به سری بازی‌ های دنیای جی تی ای دارند. در این قسمت قصد داریم به چند مورد بازی شبیه GTA برای اندروید و چند بازی شبیه GTA برای آیفون بپردازیم.

بازی Go to Town 5
یکی از بهترین نمونه‌های بازی شبیه GTA اندروید، همین بازی است که در آن با شخصیت اصلی بازی می‌توانید در شهر پیاده روی کنید یا از ماشین‌های مختلف، هلیکوپتر و غیره استفاده کرده یا حتی شنا کنید. گرافیک و طراحی بازی مانند GTA می‌باشد و حسابی می‌توانید از آن لذت ببرید. رده سنی بازی حداقل ۳ سال و دانلود آن رایگان است. بیش از ۱ میلیون بار در گوگل پلی دانلود شده و توانسته نمره ۴ از ۵ را از بین ۱۰ هزار نمره ثبت شده کسب کند.

 

 
بازی Gangstar Vegas
یکی از بهترین گزینه‌های بازی شبیه GTA V برای اندروید و همچنین آیفون همین بازی است. سیستم بازی جهان باز است و دانلود آن رایگان می‌باشد. شخصیت اصلی بازی یک فرد جنگجو در مسابقات MMA در لاس وگاس می‌باشد که وارد مسابقات مافیای مشت زنی می‌شوید.
سپس در جریان بازی وقتی وارد مسابقات بزرگتر می‌شوید، یکی از افراد بزرگ و صاحب قدرت مافیا به نام لرد فرانک وِلیانو به شما دستور می‌دهد که در بازی باید شکست بخورید اما شما پیروز شده و به فرد شماره یک تحت تعقیب گروه مافیایی تبدیل می‌شوید.
موسیقی هیجان انگیز، کیفیت فوق العاده، تنوع در اسلحه و ماشین باعث شده تا به یکی از بهترین بازی‌ های شبیه GTA برای آیفون (iOS) و اندروید تبدیل شود. این بازی در گوگل پلی بیش از ۱۰۰ میلیون بار دانلود شده و مناسب رده سنی ۱۸ به بالا می‌باشد. ضمنا از بین ۶ میلیون کامنت و نمره ثبت شده، امتیاز ۴.۳ از ۵ کسب کرده است.

 

 

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ساعت: ۱۲:۳۰:۲۹ توسط:بهترین بازی موضوع: نظرات (0)

آموزش وارزون

Call of Duty Warzone در تاریخ ۱۰ مارچ سال ۲۰۲۰ عرضه شد؛ زمانی که فصل دوم جدیدترین نسخه از مدرن وارفیر بود. یک اثر Triple A، آن هم به صورت رایگان؟ مدتی است که شرکت‌های بازی‌سازی مختلف به این نتیجه رسیده‌اند که ساخت یک اثر رایگان با پرداخت‌های درون‌برنامه‌ای سود بسیار زیادی برای آن‌ها دارد. در این بازی نیز از بتل پس و آیتم‌های سیزن گرفته تا سلاح‌ها و هزاران چیز دیگر قابل خریدن است. البته شما با یک اثر P2W مواجه نیستید و باندل و سلاح‌های مختلف قدرت اضافی ندارند و فقط تغییرات ظاهری اعمال می‌کنند.

آموزش وارزون

بعد از گذشت یک سال از عرضه این اثر، اگر تا به حال قادر به تجربه‌ی آن نبودید یا درحال حاضر آن را بازی می‌کنید و دنبال یک راهنمای جامع و کامل و حل مشکلات بازی خود، درباره‌ی این اثر هستید با ما همراه باشید. در این مقاله درباره‌ی تک تک نکات بازی صحبت می‌کنیم؛ از بهترین ستینگ‌ها و بهینه سازی بازی گرفته تا بهترین سلاح‌های بازی و توضیحات کلی درباره‌ی شرایط فعلی بازی، از سیزن جدید گرفته تا آنتی چیت احتمالی. حتی به شما نحوه‌ی باثبات‌تر کردن پینگ و بهترین تنظیمات گرافیکی را نشان می‌دهیم.


بعد از گذشت ۷ سیزن از وارزون، این اثر در بخش گیم‌پلی به بلوغ کاملی رسیده است؛ البته هنوز هم باگ‌ها، چیتر‌ها و مشکلات دیگر وجود دارند اما بحث آن‌ها جدا است. تمام سلاح‌ها، تکنیک‌ها و نکاتی که در این مقاله گفته‌ می‌شود با تغییر سیزن قابل تغییر است. (تاریخ نوشته شدن مقاله: سیزن دوم کلد وار – وارزون)

لیست عناوین مطلب
تنظیمات گرافیکی بهینه برای fps بیشتر – آموزش warzone
چگونه در وارزون اسکین بگیریم – آموزش وارزون
آموزش وارزون – انتخاب پرک‌های بازی
آموزش وارزون – بهترین لودات وارزون
آموزش warzone – بهترین لود اوت وارزون
ترفند های Call of duty warzone – چگونه در وارزون وین بگیریم
آموزش وارزون – اصطلاحات استفاده شده در این مقاله
سوالات متداول نکات، آموزش و ترفند های بازی Call of duty warzone
تنظیمات گرافیکی بهینه برای fps بیشتر – آموزش warzone
نسخه‌ی PC بازی وارزون دست شما را در انتخاب و تغییر گرافیک بازی باز گذاشته است و شما به راحتی می‌توانید با تغییر و خاموش کردن چند گزینه Fps بیشتری دریافت کنید و تجربه‌ی روان‌تری از بازی داشته باشید.

در زیر بهترین ستینگ یا تنظیمات را مشاهده می‌کنیم، تنظیماتی که حتی استریمر‌های معروف نیز از آن استفاده می‌کنند.

نکات Call of Duty Warzone – آموزش وارزون – تنظیمات گرافیکی وارزون برای سیستم‌های قوی
نکات Call of Duty Warzone - تنظیمات گرافیکی وارزون برای سیستم‌های قوی

Display – آموزش warzone

Render Resolution: رزولوشن مانیتور شما

Sync Every Frame: Off

Nvidia Highlights: این قابلیت برای ضبط بازی شما است؛ برای مثال وقتی دشمن را می‌کشید یا چند نفر را پشت سر هم بزنید، خودکار از صفحه‌ی شما ویدئویی ضبط می‌شود. این قابلیت برای سی پی یو‌هایی که ۶ رشته به بالا دارند توصیه می‌شود.

Nvidia Reflex Low Latency: Enabled + Boost قابلیتی برای کمتر کردن تأخیر بین قطعات سیستم –

Details and Texture – آموزش warzone

Steam Quality: Low

Texture Resolution: High

Texture Filter Anisotropic: High

Particle Qualty: High

Bullet Impacts & Sprays: Enabled

Tessellation: Enabled

On-demand Texture Streaming: Disabled

Shadow & Lighting – آموزش warzone – آموزش وارزون

Shadow Map Resolution: Medium

Chache Spot Shadows: Enabled

Chache Sun Shadows: Enabled

Particle Lighting: Normal

DirectX Raytracing: Disabled

Ambient Occlusion: Disabled

Screen Space Reflection (SSR): low

Post Processing Effects – آموزش warzone

Anti-Aliasing: Filmic SMAA T2X

Depth of Field: Disabled

Filmic Strength: 0

World Motion Blur: Disabled

Weapon Motion Blur: Disabled

Film Grain: Disabled

Dynamic Resolution: Disabled

Dynamic Resolution Framerate Target:0

آموزش وارزون – تنظیمات گرافیکی وارزون برای سیستم‌های ضعیف
ترفند های Call of duty warzone

Display – آموزش warzone

Render Resolution: اگر کارت گرافیک شما قدرت کافی ندارد این گزینه را بین ۷۵ تا ۵۰ درصد رزولوشن اصلی تأیین کنید

Sync Every Frame: On

Nvidia Highlights: Off

Nvidia Reflex Low Latency: Enabled

Details and Texture – آموزش warzone

Steam Quality: low

Texture Resolution: low

Texture Filter Anisotropic: low

Particle Qualty: low

Bullet Impacts & Sprays: Enabled

Tessellation: Disabled

On-demand Texture Streaming: Disabled

Shadow & Lighting

Shadow Map Resolution: low

Chache Spot Shadows: Disabled

Chache Sun Shadows: Disabled

Particle Lighting: low

DirectX Raytracing: Disabled

Ambient Occlusion: Disabled

Screen Space Reflection (SSR): Disabled

Post Processing Effects – آموزش warzone

Anti-Aliasing: SMAA T1X

Depth of Field: Disabled

Filmic Strength: 0

World Motion Blur: Disabled

Weapon Motion Blur: Disabled

Film Grain: Disabled

Dynamic Resolution: Enabled

Dynamic Resolution Framerate Target: فریم ریت مد نظر خود یا شصت فریم

منظور از سیستم‌های ضعیف کارت‌های گرافیکی ۱۰۵۰/ ۱۰۵۰ تی ای بوده است و منظور از سیستم قوی کارت‌ای گرافیکی ۱۶۶۰/۱۰۷۰ به بالا. همچنین از طرف سی پی یو هم برای سیستم‌های ضعیف حداقل یک i3-9100 یا هم قدرت آن و سیستم‌های قوی هم حداقل یک i5-9400 یا r3 3100 و هم قدرت‌های آن دو.

ترفند های بازی Call of duty warzone – تنظیم میدان دید یا Fov – چطور fps خود را در وارزون ببینیم؟
آموزش وارزون

برای دیدن فریم ریت، پکت لاست و پینگ خود همراه با جزئیات دیگر در تب Telemetry گزینه مورد نظر را Enabled کنید. همچنین در اول بخش می‌توانید fov را انتخاب کنید که برای دریافت بهترین پرفورمنس ۹۰ – پرفورمنس با جزئیات ۱۱۰ – و تمرکز روی گیم‌پلی ۱۲۰ را انتخاب کنید. در آثار رقابتی هرچقدر میدان دید یا Fov شما بالاتر باشد بهتر است چرا که می‌توانید بخش بیشتری از نقشه را مشاهده کنید و تسلط کامل به بازی داشته باشید.

ترفند های بازی Call of duty warzone – خاموش کردن باز شدن خودکار چتر نجات – Parachute Auto Deploy
گزینه‌ی دیگری که باید آن را خاموش کنید، باز شدن خودکار چتر نجات است. این کار باعث می‌شود که شما بتوانید در سطح نزدیک‌تری به زمین چتر نجات خود را باز کنید و سریع‌تر از دشمنان به زمین برسید. برای اینکار شما باید به بخش کنترلر بروید، سپس در زیر بخش Movement باید Parachute Auto Deploy را غیر فعال یا Disable کنید.

آموزش وارزون – سیستم مچ میکینگ بازی
قبل از اینکه به بخش مهارتی و سلاح‌های بازی وارد شویم بهتر است به سیستم مچ میکینگ یا همان سرور‌ها و انتخاب دشمن‌های بازی نگاهی داشته باشیم. بخش اصلی بازی یعنی بتل رویال آن، به صورت رنک است؛ یعنی چه؟ به این معنا که شما با کسانی برخورد می‌کنید که سطح بازی آن‌ها تقریباً با شما یکی است؛ از k/d گرفته تا تعداد کیل‌ها و حتی وین‌های آن‌ها به شما شباهت دارد و بر این اساس لابی شما انتخاب می‌شود.

پس اگر می‌خواهید که در بازی تمرین کنید و حرفه‌ای شوید بهتر است همین مود را امتحان کنید، چرا که بخش‌های دیگر مثل پلاندر رنک نیستند و از پلیر‌های تازه کار گرفته تا حرفه‌ای را رو به روی شما قرار می‌دهد. یکی از مشکلات اصلی بازی وجود چیتر‌های بسیار زیاد است؛ البته این مشکل فقط در لابی‌های بالا رده و در حضور بازیکنان حرفه‌ای دیده می‌شود. اگر شما کیدی زیر ۱ دارید، احتمال خیلی کمی برای وجود چیتر در لابی شما وجود دارد.

ترفند های بازی Call of duty warzone – کیدی چیست؟ – نحوه‌ی دیدن کیدی در وارزون
آموزش warzone

شاخص کیدی تعداد کل کیل‌های شما تقسیم بر دث یا مرگ‌های شما است. برای دیدن این عدد باید در منوی بالای بازی روی Barracks و بعد به بخش Record وارد شوید. در آن‌جا شما می‌‌توانید اطلاعات مربوط به هر سبک بازی را مشاهد کنید، روی بخش بتل رویال کلیک کنید، سپس در یکی از ستون‌ها نوشته شده است، Ratio که به معنای کیدی شما است. همچنین یکی دیگر از قابلیت‌هایی که باید فعال کنید، پشت سر هم گذاشتن آرمور یا شیلد است؛ برای اینکار شما باید در بخش کنترلر زیر بخش Weapons در گزینه‌ی Armor Plate Behavior گزینه Apply All را انتخاب کنید.

 

 

چگونه در وارزون اسکین بگیریم – آموزش وارزون
ترفند های بازی Call of duty warzone

یکی دیگر از مهم‌ترین انتخاب‌ها، خرید اسکین است؛ البته همیشه می‌‌توانید از اپراتوری دیفالت استفاده کنید. اما خرید اپراتوری‌هایی مثل Roze یا ایسکارا برای شما برگ برنده است، چرا؟ به علت اینکه اپراتور رز یک لباس تماماً سیاه به تن دارد که دیدنش را به شدت سخت می‌کند و به راحتی می‌توانید در گوشه‌ی خانه‌ها بنشینید و هیچ کس هم شما را نبیند. برای خرید اسکین شما ۲ راه حل دارید؛ پرداخت چندین دلار و خرید اسکین از استور اکتیویژن در بازی یا خرید اکانت و گیفت کردن باندل یا اسکین برای خودتان. روش دوم هزینه‌ی بسیار کمتری دارد و به صرفه‌تر است.

آموزش وارزون – انتخاب پرک‌های بازی
پرک های warzone - انتخاب پرک‌های بازی

برای انتخاب‌ اولین پرک ما Cold Blooded را در نظر گرفتیم؛ با انتخاب این پرک سلامتی شما بعد از کشتن دشمنان سریعاً پر می‌شود و به راحتی می‌توانید با چند نفر مبارزه کنید. برای پرک دوم هم باید Overkill را انتخاب کنیم؛ با اینکار شما می‌توانید در هر دو بخش اسلحه‌ی مورد نظر خود را بردارید و مجبور نیستید که کلت یا rpg انتخاب کنید. پرک سوم نیز Tune Up است؛ این پرک باعث می‌شود شما بتوانید سریعاً بین سلاح‌های خود جابه‌جا شوید و در موقعی که تیر یک سلاح شما تمام شد بتوانید به مبارزه ادامه دهید.

این ست پرک برای اولین لود اوت شما است. برای دومین لود اوت باید همین پرک‌ها را انتخاب کنید با یک تفاوت؛ به عنوان گرک دوم به جای overkill گوست را انتخاب کنید. با این کار شما در uav و هارت بیت‌ها نمایش داده نمی‌شوید.

آموزش وارزون – بهترین لودات وارزون
ترفند های Call of duty warzone – بهترین اسالت رایفل‌های وارزون – Assault Rifles
بهترین لودات وارزون

Amax: یکی از بهترین سلاح‌های بازی براش شلیک دشمنان در فاصله‌های دور، با دمیج بسیار بالا و البته ریکویل قابل کنترل. سلاحی که به مدت زیادی متای بازی بود و این اسلحه را در دست تک تک بازیکنان می‌دیدید.

چگونه در وارزون اسکین بگیریم

As val: این اسلحه کمترین TTK را در بین کل سلاح‌های بازی دارد. (TTK: Time to kill – مدتی که طول می‌کشد دشمن را بکشید) البته به علت داشتن خشاب ۳۰ عددی و فواصل کم توصیه می‌شود در کنار آن از یک اسنایپر مثل kar 98 استفاده کنید.

بهترین اسلحه های warzone

FFAR: این اسلحه برای مدت زیادی متای جدید بازی بود؛ البته هنوز هم سلاح قدرتمندی است و برای فاصله نزدیک بسیار کاربردی است. با داشتن خشاب ۵۰ تایی و فایر ریت یکی از بهترین انتخاب‌ها برای راش دادن در بازی است.

چگونه در warzone حرفه ای شویم

Grua: نکته‌ی قوت اصلی این سلاح را می‌توان دقت بسیار بالای آن حتی بدون هیچ اسکوپی دانست؛ تا جایی که با این سلاح به راحتی می‌توان دشمنی با فاصله ۱۰۰ متر را نابود کرد.

 

آموزش Warzone – بهترین SMGهای وارزون – (Sub Machine Gun)
Bullfrog: موبلیتی بالا همراه با خشاب ۶۴ تایی و همچنین فایر ریت عالی باعث شده است؛ این سلاح هم به یکی از بهترین‌های در فاصله نزدیک تبدیل شود.

ترفندهای بازی call of duty warzone

MP5: یکی از بهترین سلاح‌های بازی در سیزن‌های مدرن وارفیر و البته کلد وار؛ سلاحی که کمتر کسی آن را به دست نگرفته است و موبیلیتی بالای آن را امتحان نکرده است.

چگونه بازی call of duty warzone بازی کنیم

LC 10: جدیدترین smg بازی که با توجه به دیگر سلاح‌ها مثل mac 10 در بحث فایر ریت حرفی برای گفتن ندارد، اما با توجه به دمیج بیشتر و البته دقت بالاتر انتخاب عاقلانه‌ای است.

چگونه وارد بازی call of duty warzone شویم

Mac 10: تا قبل از نرم این اسلحه بیشتری فایر ریت و موبیلیتی ازان این سلاح بود و همیشه سلاحی کارآمد و به درد بخور بود؛ مخصوصاً اگر آن را با یک AR دوربرد ست می‌کردید.

توضیحات Call of duty warzone

آموزش Warzone – بهترین شات‌گان‌های بازی – Shotguns
Streetsweeper: این شاتگان با داشتن خشاب ۱۸تایی، فاصله‌ی شلیک فوق‌العاده، دمیج عالی و نبود هیچ ریکویلی یکی از بهترین‌‌ها در فاصله نزدیک و درگیری با چند نفر به طور همزمان است.

نکات مهم بازی وارزون

gallo SA12: یکی دیگری از شات‌گان‌های بازی که واقعاً عملکرد فوق‌العاده‌ای از خود به نمایش گذاشته و به احتمال زیاد متای جدید بازی است. قدرت این شات‌گان تا حدی زیاد است که در فاصله نزدیک با ۳ تیر دشمن را از پای در‌ می‌آورد.

بهترین اسنایپر وارزون

ترفند های Call of duty warzone – بهترینLMG های بازی – (Light Machine Gun)
PKM: با داشتن خشاب ۱۰۰ تایی، دمیج فوق‌العاده بالا و دقت بی‌همتا یکی از بهترین lmgهای بازی پیش روی شما است؛ البته تا جایی که نخواهید با آن راش بدهید!

نکات مهم کالاف دیوتی وارزون

Bruen MK9: بهترین راه برای انتخاب این اسلحه انتخاب خشاب ۶۰ تایی است؛ با اینکار موبلیتی سلاح بسیار بالا می‌رود و همچنین اسلحه به خودی خود دارای دمیج، فایر ریت و دقت بسیار بالایی است.

چگونه در وارزون وین بگیریم

آموزش Warzone – بهترین تاکتیکال رایفل‌های بازی – Tactical Rifles
M16 : این اسلحه به صورت خودکار روی حالت ۳ burst fire قرار دارد؛ یعنی اینکه با هر شلیک ۳ تیر می‌زند. اگر کمی نشانه‌گیری خوب داشته باشید به راحتی با دو شلیک می‌توانید دشمنان خود را از پای دربیاورید.

چگونه در وارزون اسکین بگیریم

DMR 14: این هم یکی دیگر از سلاح‌های متای بازی در اوایل سیزن، سلاحی که به حدی op بود که بسیاری از بازیکنان تا نرف شدنش بازی را ترک کردند. بعد از نرف شدن این سلاح، اگر بتوانید ریکویل آن را کنترل کنید هنوز هم انتخاب خوبی برای برد دور است.

آموزش های وارزون راهنمای بازی کالاف دیوتی وارزون

آموزش Warzone – بهترین مارکسمن رایفل‌های بازی – Marksman Rifles
Kar98 بهترین اسنایپر وارزون : کار ۹۸ بهترین اسنایپر بازی برای کسانی که سرعت و دقت را در کنار هم می‌خواهند. باگ جدیدی که به اسکوپ‌های بازی اضافه شده است no glint است. بدین معنا که دیگر دشمنان نمی‌توانند انعکاس نور در دوربین شما را ببیند. برای اینکار شما باید اسکوپ دو حالت زوم با نام Variable Zoom Scope را انتخاب کنید. این ترفند روی تمامی اسنایپر‌های مدرن وارفیر جواب می‌دهد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ساعت: ۰۲:۲۱:۲۵ توسط:بهترین بازی موضوع: نظرات (0)

بازی اساسین کرید 2020

از سرزمین‌های شمالی – نگاهی کوتاه بر سری بازی اساسین کرید
وقتی صحبت از سری بازی‌های Assassin’s Creed می‌شود، خاطرات خوب زیادی از گذشته به ذهن من خطور می‌کند. خاطراتی چون اولین معرفی این سری توسط «جید ریموند» (Jade Raymond) معروف و محبوب که در آن دوران در «یوبی‌سافت» کار می‌کرد و عملا با همین سری هم مشهور شد. یا «اتزیو آدیتوره» (Ezio Auditore) قهرمان شماره دوم بازی که به نظر من و بسیاری دیگر از گیمرها یکی از محبوب‌ترین شخصیت‌های این سری است. البته یار غار این سری و همنشین همیشگی آن باگ‌هایی بوده که هیچ قسمت بازی خالی از آنها نیست و حتی در اولین معرفی سری در نمایشگاه E3 هم خودنمایی می‌کنند.

به شخصه معتقدم این سری پس از شماره دوم دچار نوعی افت شده که همین باعث شد من به شخصه تلاشی برای تجربه عناوین پر تعداد بعدی این مجموعه نکنم. چند شماره بعدی سری یک کپی بی‌خلاقیت از شماره‌های قبلی بودند که فقط شما را به یک موقعیت جغرافیایی جدید می‌بردند و تجربه چندان متفاوتی برای شما خلق نمی‌کردند. البته دوستان زیادی دارم که از طرافداران پروپاقرص این مجموعه هستند و توصیه زیادی به تجربه شماره جدید بازی داشتند. با این مقدمه به سراغ نقد بازی Assassin’s Creed: Valhalla می‌روم.

سیستم مورد نیاز بازی اساسین کرید 2020

جنگجویان مهاجر – داستان بازی اساسین کرید والهالا
وایکینگ‌ به اقوامی از شمال اروپا و مناطق سردسیر این قاره گفته می‌شود (دانمارک، نروژ و سوئد فعلی) که در قرون ۸ تا ۱۱ میلادی جز قدرتمندترین اقوام اروپا بوده‌اند. این اقوام که به مردمان شمال معروفند جنگاورانی بی‌رقیب بودند که با کشتی‌های خود شمال اروپا را در می‌نوردیدند. علاوه بر جنگاوری، این قوم از لحاظ فرهنگی نیز تاثیرات بسیاری داشتند که برای نمونه می‌توان از الهام‌بخش بودن خدایان آنها مانند «تور» در محبوب‌ترین فرانچایزهای حال حاضر دنیا مثل «اونجرز» (Avengers) یا خدای جنگ (God of War) نام برد.

اساسینز کرید: والهالا داستان یک «وایکینگ» به نام «ایور» (Eivor) را روایت می‌کند که در ابتدای بازی به شکلی دراماتیک والدین خود را از دست می‌دهد. اما داستان بازی به اینجا ختم نمی شود. طرفداران این سری می‌دانند که این بازی داستان نبرد بی‌پایان انجمن مخفی قاتلین (Assassin’s Creed) با دشمنان همیشگی خود یعنی فرقه قدما (The Order of the Ancients) را روایت ‌می‌کند. این فرقه با به خدمت گرفتن افراد مهم، نفوذ زیادی در مناسب دولتی داشته و عملا کنترل کشورها را به دست گرفته و دست به جنایات مختلف می‌زنند.

بازی داستانی جذاب را روایت می‌کند که علاوه بر مضامین تاریخی چند وجه دیگر نیز دارد. بخش علمی تخیلی داستان به نظر بیشتر برای منطقی نشان دادن تعداد زیاد قسمتهای بازی طراحی شده و عملا نیازی به وجود آن برای روایت یک داستان جذاب تاریخی نیست. اما با این وجود نیز داستان شخصیت اصلی بازی یعنی «ایور» جذاب و دیدنی است و قابلیت همراه کردن مخاطب را تا انتها دارد. شخصیت‌های معرفی شده کاملا قابل باور هستند و پرداخت خوب آنها باعث شده مخاطب با هرکدام احساس نزدیکی کرده و سرنوشت او برایش مهم باشد.

از «ایور» جنگجو و برادر ناتنی‌اش «سیگورد» (Sigurd) تا اعضای فرقه با ریشه‌هایی عربی و شخصیت‌های خبیث و منفی بازی، همگی باورپذیر هستند. صداگذاری سطح بالا و انتخاب صداپیشگان مناسب برای شخصیت‌ها یکی دیگر از عوامل پرکشش بودن بازی در بخش روایت است. روابط احساسی و انسانی بین افراد هم بسیار جذاب از کار درآمده‌اند.

گیم پلی بازی اساسین کرید والهالا

بازی اساسین کرید 2020 - اساسین کرید والهالا برای ps4

طبیعت زیبا – گرافیک بازی اساسین کرید ۲۰۲۰
چند موقعیت جغرافیایی مختلف در بازی اساسینز کرید: والهالا به تصویر کشیده شده‌اند که همگی زیبایی‌های منحصر به فرد بصری خود را دارند. شمال پوشیده از برف، طبیعت سرسبز و زیبا و حتی مکان‌های جادویی. تمامی این محیط‌ها به کمک موتور بازیسازی پیشرفته کمپانی «یوبی‌سافت» یعنی موتور «انویل» (Anvil) به زیبایی هرچه تمام‌تر به تصویر کشیده شده است. این موتور که در واقع نسخه AnvilNext 2.0 است یکی از موتورهای اختصاصی شرکت «یوبی‌سافت» است و به صورت داخلی برای هر بازی جدید به جدید دستاوردهای فنی روز مجهز می‌شود.

این موتور قابلیت‌های زیادی ارائه می‌کند که مهمترین آن طراحی پایه‌ای و ساختاری آن برای ساخت بازی‌ با دوربین سوم شخص و محیط‌های بزرگ و گسترده است. «یوبی‌سافت» از این موتور برای ساخت دو سری بازی محبوب خود یعنی Assassin’s Creed و Prince of Persia استفاده می‌کند. از قابلیت‌های جدید این موتور که در بازی‌های مدرن تبدیل به یک استاندارد شده، بخش مخصوص عکس (photo Mode) آن است که در هر لحظه در دسترس بوده و دست شما را در شکار صحنه‌هایی خارق‌العاده از زیبایی‌های بازی باز می‌گذارد. قطعا به زودی تصاویر مهیج زیادی از بازی به کمک این قابلیت منتشر خواهد شد.

به شخصه باگ گرافیکی زیادی در بازی بازی اساسین کرید والهالا ندیدم اما چند مورد از خرابی انیمیشن‌ها در بازی دیده شد که احتمالا به مرور و با به‌روزرسانی‌های جدید بازی از بین خواهند رفت. افکت‌های نورپردازی و سایه‌زنی زیبایی نیز توسط AnvilNext 2.0 اجرا می‌شوند که صحنه‌های جذابی خلق می‌کنند. نوری که از میان درختان تابیده می‌شود یا صحنه‌های غروب و طلوع زیبایی در بازی به واسطه همین نورپردازی عالی قابل مشاهده است.

موسیقی درجه یک بازی اساسین کرید ۲۰۲۰ هم کار «جسپر کید» (Jesper Kyd) است که دیگر تبدیل به عضوی جدانشدنی از این مجموعه شده و قطعات زیبای او را در تعداد زیادی از عناوین این مجموعه شنیده‌ایم. البته او از حضور یک متخصص موسیقی شمال اروپا (Nordic) یعنی «اینار سلویک» (Einar Selvik) برای جان‌بخشی به موسیقی این نواحی در بازی نیز استفاده کرده است که ترکیب این دو باعث خلق موسیقی جذابی شده است.

لیست قطعات موسیقی بازی پرتعداد و در انواع مختلف است. از موسیقی حماسی مخصوص رزم و پیکار تا موسیقی شاد بزم و مهمانی که در همه آنها از سازهای مخصوص منطقه شمال اروپا (اسکاندیناوی) مانند فلوت، شیپورهای بزرگ (Horn) و سازهای کوبه‌ای استفاده شده است. نکته جالب اینکه وایکینگ‌ها از سازی مثل شیپور بزرگ (Horn) در جنگ‌ها نیز برای فرمان دادن به سربازان استفاده می‌کردند.

بازی اساسین کرید 2020 - گیم پلی بازی assassins creed valhalla

مصائب یک وایکینگ – گیم پلی بازی Assassin’s Creed Valhalla
بازی اساسین کرید والهالا به خوبی در شما، حس و حال یک جنگجوی «وایکینگ» را بیدار می‌کند. مقدمه بازی در نروژ می‌گذرد که سرزمینی یخ‌زده و پوشیده از برف است. مردمانی که توانسته‌اند در چنین شرایط جوی سخت مقاومت کنند، قطعا بسیار قدرتمند هستند. علاوه بر این در بخش‌های روایی ابتدایی نیز از وایکینگ‌ها به عنوان مردمانی با اخلاق و به دنبال افتخار یاد می‌شود. این زمینه‌سازی‌های ابتدایی تاثیر به سزایی در شناخت کلی این قوم برای مخاطب و حتی ایجاد علاقه به آنها دارد.

بعد از ظاهر بازی و بخش روایی، در سطحی عمیق‌تر یعنی در گیم‌پلی نیز سعی شده با طراحی یک گیم‌پلی عمیق که لایه‌های متفاوتی را در خود جای داده است، سعی در معرفی جامعه چند لایه و حتی پیچیده وایکینگی بوده است. مکانیک‌های نقش‌آفرینی، مکانیک‌های اکتشاف و ماجراجویی، مکانیک نبردها، مکانیک‌های مدیریت و گسترش پایگاه، مکانیک مربوط به دشمنان با طراحی جالب و طبقه‌بندی شده، ماموریت‌هایی که تنوع بسیار خوبی دارند و مکانیک‌های مخفی‌کاری و اختفا که همگی در کنار هم یک تجربه عمیق را برای گیمر مهیا می‌کنند.

گیم پلی بازی assassins creed valhalla

بازی اساسین کرید والهالا از المان‌های نقش‌آفرینی مانند بالاتر رفتن سطح قهرمان بازی یا دسترسی به قابلیت‌های جدید در سطوح بالاتر سود می برد اما یک بازی نقش‌آفرینی صرف نیست و با حفظ این المان‌ها به سمت ژانر اکشن و حتی مخفی‌کاری نیز حرکت می‌کند. اصولا Assassin’s Creed: Valhalla را می‌توان یک بازی میان سبکی دانست که سعی در ارائه قابلیت‌های جذابی از بسیاری از سبک‌ها و ایجاد بالانس بین آنها را دارد.

یکی از بخش‌های جذاب دیگر بازی اساسین کرید والهالا ساخت دهکده و در واقع مقر فرماندهی شما است که به تدریج رشد کرده و قابلیت‌های بسیاری را به قهرمان داستان اضافه می‌کند. ماهیگیری، آهنگری، شکار، تجارت، اکتشافات و گنج یابی، سیاست و کشورداری و بسیاری دیگر همه در دل دهکده اصلی بازی گنجانده شده است که به نظرم برای انجام همه آنها به ساعت‌ها زمان نیاز است. به خصوص که ماموریت‌های طراحی شده نیز کوتاه نیستند و معمولا از یک رشته ماموریت پشت هم تشکیل شده‌اند.
دشمنان بازی اساسین کرید والهالا از انواع و اقسام مختلف هستند که می‌توان برای مقابله با هر کدام تاکتیک خاصی داشته باشید. گاهی نبرد نزدیک و جنگ تن به تن و گاهی فرار و ضربه زدن به حریف از فاصله دور. البته این بخش پیچیدگی چندانی ندارد و بدون تغییر تاکتیک نیز امکان شکست دادن همه دشمنان به غیر از غولآخر‌های بازی وجود دارد.

اساسین کرید والهالا برای ps4 - اساسین والهالاvalhalla

ولی افتاد مشکل‌ها – مبارزات بازی اساسینز کرید: والهالا
اما بازی Assassin’s Creed Valhalla در بخش گیم‌پلی مبارزات خوب عمل نمی‌کند که تا جایی که یادم است، این مشکل از قدیم همراه این سری بوده است. من به دلیل اینکه همیشه از چالش در بازی‌ها استقبال می‌کنم، بازی را روی بالاترین درجه سختی شروع کردم که عملا غیر قابل بازی است. شما در این درجه سختی به شکلی غیر منطقی همواره می‌میرید که بیشتر از چالش برانگیز بودن، حوصله سر بر است. مثلا شما در این حالت با دو ضربه می‌میرید اما بازی به شما قابلیتی برای ماندن در نبرد و نخوردن این دو ضربه را نمی‌دهد.
در نتیجه شما همیشه در حال فرار برای بهبود سلامتی خود هستید و نمی‌توانید درگیری فعالی در نبردها داشته باشید. بازی‌های چالش برانگیر خوب مانند Bloodborne گیمر را وادار به بهتر شدن در بازی می کنند. این بهتر شدن پس از مدتی باعث می‌شود که بتوانید چالش بازی را رد کنید که حس بسیار خوبی دارد. اما بازی اساسین کرید ۲۰۲۰ این حس را به شما نمی‌دهد.

بعد از چند ساعت بازی کردن در درجه سختی بالا همچنان به شکلی کاملا تصادفی و غیر قابل پیش بینی، بارها و بارها خواهید مرد و برای زنده ماندن باید فقط به شانس متکی باشید، که اصلا جذاب نیست. درجه سختی های دیگر بازی هم چالش چندانی نمی‌آفریند. این موضوع باعث می شود تا اساسین کرید والهالا در بخش اکشن‌ها به خوبی دیگر بخش‌ها نباشد. برای خود من گیم‌پلی بازی دلیل اصلی ادامه آن نخواهد بود.

علاوه بر مبارزات، بخش حرکات آکروباتیک و «پارکور» (Parkour) بازی اساسینز کرید: والهالا که یکی دیگر از مشخصات خاص این سری است، در Assassin’s Creed: Valhalla به ساده‌ترین شکل خود ارائه شده است. شما می‌توانید از هر سطحی بالا بروید، حتی اگر قوانین فیزیک اجازه آن را به شما ندهد. گویی با یک چسب نامرئی به صخره چسبیده‌اید. به نظرم برای واقعی‌تر جلوه‌دادن این بخش می‌شد که تلاش بیشتری از طرف تیم سازنده صورت بگیرد.

من بخش مخفی‌کاری بازی اساسین کرید والهالا را نیز زیرمجموعه مبارزات آن قرار دادم. به معنای واقعی کلمه این بخش به سادگی آب خوردن است. یک قلعه با ده مدافع را به سرعت برق و باد می‌توان بی‌دفاع کرد. بخش پارکور بازی به سادگی امکان دسترسی شما به همه قسمت‌ها را می‌دهد. این یعنی به راحتی به دشمن بی‌خبر می‌توانید نزدیک شده و دخل او را بیاورید.
اما اگر دیده شدید هم مشکلی نیست؛ سربازانی که شما را دیده‌اند به خود زحمت گشتن پنج متر آن طرف‌تر را نیز نمی‌دهند و بعد از گذشت یک دقیقه دوباره می توانید مشغول کشتن آنها شوید! انگار نه انگار چند دقیقه پیش یکی از هم‌قطارانشان به درک واصل شده است. بخش مخفی‌کاری آنقدر آسان است که شما ترجیح می دهید اصلا وارد نبرد رو در رو نشوید و فقط با مخفی کاری جلو بروید.

سیستم مورد نیاز اساسین کرید والهالا

اما بازی اساسینز کرید: والهالا سرشار از سرگرمی است که در سراسر نقشه بازی گسترده شده و می‌تواند ساعت‌ها شما را سرگرم کند. یکی از جذاب‌ترین این سرگرمی‌ها پرسش و پاسخ‌هایی شعر گونه است که با افراد مختلف به شکل یک مبارزه انجام می‌شود. در این سرگرمی افراد شعری می‌خوانند و بازی چند گزینه برای جواب دادن در اختیار شما قرار می دهد که انتخاب جواب مناسب که دارای ریتم، اندازه، قافیه و معنای مناسب باشد کار چندان ساده ای نیست. به شخصه از این «مینی گیم» (Mini Game) خیلی لذت بردم.

فعالیت‌های جنبی دیگر هم به وفور در دنیای بازی وجود دارد که به پربارتر شدن بازی کمک می‌کنند. مسابقات وایکینگی مختلف، «بردگیم» (Board game) و داستان‌های فرعی بسیاری در بازی وجود دارند که کشف همه آنها نیاز به زمان زیادی دارد.

داستان بازی اساسین کرید والهالا

با پیش‌داوری وارد نشوید – جمع بندی بررسی بازی اساسین والهالا
با ذهنیت نه چندان مثبت در مورد بازی که دلایل آن را هم در ابتدا گفتم، شروع به تجربهAssassin’s Creed: Valhalla کردم و باید اعتراف کنم بازی بهتر از آن چیزی بود که انتظار داشتم. گرچه بازی بخش مبارزات ناامید کننده‌ای دارد. من تجربه بازی عناوین نقش‌آفرینی و جهان‌باز بسیاری را دارم و شاید دروغ نباشد که بیش از هزار ساعت عناوین مختلف این حیطه را بازی کرده‌ام. برای من اساسین والهالا یک بازی سرگرم کننده است که گرافیک زیبا و موسیقی دلنشینی دارد و بلد است یک داستان پر کشش را روایت کند. شاید Assassin’s Creed: Valhalla در حد عناوین شاهکاری مانند Witcher III: Wild Hunt یا Bloodborne نباشد، شاید پاشه آشیل قدیمی این مجموعه یعنی گیم‌پلی مبارزات معمولی، در این شماره نیز تکرار شده باشد، اما می‌تواند عنوانی مفرح باشد و تا مدتی شما را سرگرم کند. امیدواریم از نقد و بررسی بازی Assassin’s Creed Valhalla لذت برده باشید.

Verdict

Platform: PS4 – Score 7.5 out of 10

Assassin’s Creed: Valhalla is not a masterpiece on its level but it is playable and if you like good stories, fine music, beautiful graphics, and great narration, it would be enjoyable too

(بررسی بازی Assassin’s Creed Valhalla روی پلتفرم پلی‌استیشن ۴، بر اساس نسخه‌ی منتقدین ارسالی از طرف ناشر به نگارش در آمده است.)

سوالات متداول در مورد بازی اساسین کرید ۲۰۲۰
aسیستم مورد نیاز اساسین کرید والهالا
aگیم پلی بازی assassins creed valhalla
aداستان بازی اساسین کرید والهالا؟

 

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ساعت: ۰۲:۱۱:۴۲ توسط:بهترین بازی موضوع: نظرات (0)

ترفند بازی Red Dead Redemption 2

معرفی بازی Red Dead Redemption 2
پیش از انتشار اولین تریلر و معرفی رسمی بازی در ۲۰ اکتبر ۲۰۱۶ (۲۹ مهر ۱۳۹۵)، راک‌استار با انتشار تصاویری با تم وسترن و تغییر آواتار در شبکه‌های مجازی، منجر به افزایش سهام شرکت مادر تیک-تو (Take-Two) در بازار جهانی شد.

راک‌استار هیچ نیازی به شرکت در E3 و مراسم‌ مشابه نداشت و به صورت مستقل بازی را معرفی کرد. تریلر معرفی، نمایشی از لوکیشن‌ها و مناظر طبیعی بازی بود. در پایان تریلر، صدایی ناشناخته می‌گوید: «وقتی زمانش برسه، باید فرار کنی و نگاه به پشتت نندازی. این ماجرا تمومه.» جالب است بدانید که این جمله از بخش پایانی بازی است و چیزی را اسپویل نمی‌کند.

یکی از نکات بازی Red Dead Redemption 2، فاش شدن برخی از اطلاعات احتمالی، پیش از عرضه بود. سایت TrustedReviews به همین دلیل در دردسر بسیار جالبی افتاد. این سایت ادعا می‌کرد که راک‌استار قرار است حالت بتل‌ رویال برای بخش آنلاین داشته باشد. به دنبال انتشار این خبر، Take-Two به عنوان شرکت مادر از این سایت شکایت کرد. در نهایت، TrustedReviews مجبور به پرداخت یک میلیون دلار به سه خیریه جداگانه شد. حداقل در بعضی تونل‌ها، می‌توان روشنایی را پیدا کرد و این ماجرا هم در نوع خود به نتیجه مطلوبی رسید.

راهنمای قدم به قدم بازی red dead redemption 2

خلق ایده‌ای که تقریبا وجود نداشت
در طول توسعه بازی Red Dead Redemption، راک‌استار انتظار چنان استقبال گرمی از جانب مخاطبان و منتقدان را نداشت. همچنین در این بازی، خبری از شخصیت «آرتور مورگان» نبود و به او اشاره‌ای نشده است.

ترفند بازی Red Dead Redemption 2

بازی Red Dead Redemption، موفق به فروش بیش از پنج میلیون نسخه در سه هفته آغازین شد. این بازی با عرضه در ۱۸ می ۲۰۱۰ بر روی کنسول‌های PS3 و Xbox 360، هم‌زمان به عنوان یکی از پرخرج‌ترین و پرفروش‌ترین بازی‌های سال شود. قابل توجه است که (۲۰۱۸) Red Dead Redemption 2 توانست در سه روز به رقم ۷۲۵ میلیون دلار (ناخالص) برسد.

پس از موفقیت چشم‌گیر قسمت نخست، راک‌استار از همان سال ۲۰۱۰ شروع به طراحی ایده‌ی کلی ۲ Red Dead Redemption کرد. از طرفی تولید و توسعه بازی تا ۸ سال طول کشید.

گنج های بازی رد دد ۲

راجر کلارک؛ بازیگری که آرتور مورگان را جاودانه کرد
برخی از هنرمندان زاده شده‌اند تا از خود افسانه به جا بگذارند. راجر کلارک در نیوجرسی آمریکا متولد شد، اما او یک آمریکایی تمام‌عیار نبود. پدر و مادر راجر، اصالت ایرلندی داشتند. سال‌های زیادی از عمر کلارک در ایرلند و ولز سپری شد. راجر پیش از آرتور مورگان، در تئاترهای معتبر و چند پروژه تلویزیونی فعالیت داشته است. این مایه شگفتی بسیاری از طرفداران بازی است که فردی بتواند با ریشه‌ی ایرلندی، شخصیت آمریکایی آرتور مورگان را به رستگاری برساند. راجر کلارک دوست‌داشتنی در مراسم The Game Awards 2018 برنده جایزه‌ی بهترین نقش‌آفرینی سال شد.

در مصاحبه‌ای با راجر کلارک، او می‌گوید که حتی نمی‌دانست برای چه نقش و اثری تست بازیگری می‌دهد. زمانی که راجر وارد اتاق شد، از او خواستند که یک جفت چکمه کابوی بپوشد و آن جا بود که او بازی Red Dead را به یاد آورد.
او ادامه می‌دهد: «صادقانه بگویم، در آن زمان چیز زیادی از پروژه نمی‌دانستم. حس خوبی داشت، ولی توصیف یک تست بازیگری سخت است.»

نقشه کامل بازی رد دد 2

از غرب وحشی با عشق
حذفیات و تغییرات در داستان و جزئیات، یکی از اصلی‌ترین ویژگی‌های خلق ویدیوگیم است. از نکات بازی Red Dead Redemption 2، عشق‌ دوم آرتور مورگان است. با توجه به صحبت‌های دن هَوسر (Dan Houser) در مقام نویسنده اصلی بازی، در پیش‌نویس‌های آغازین بازی، آرتور مورگان دو رابطه عاشقانه داشت. عشق دوم آرتور به دلایل روایی و شخصیت‌پردازی حذف می‌شود. هر چند که ایده‌هایی از این دست جذاب به نظر می‌آیند، اما تنهایی آرتور مورگان در قوس شخصیتی او بسیار تاثیرگذار است.

راهنمای بازی رد دد ردمپشن 2

ماموریت‌های هرز
در راستای توسعه و ارائه یک محصول ارزشمند، راک‌استار تصمیم به حذف پنج ساعت ماموریت فرعی و اصلی کامل گرفت. مدت زمان بازی، در ابتدا ۶۵ تا ۷۰ ساعت بود که در خروجی به ۵۵ تا ۶۰ ساعت کاهش یافت. به گفته دَن هوسر، یکی از این ماموریت‌ها به مبارزه آرتور با جایزه‌بگیرها در قطار مربوط می‌شود.

راهنمای بازی رد دد 2

خلق ایده سخت است، ارائه آن سخت‌تر
برای جان بخشیدن به جهان و تک تک شخصیت‌ها، بیش از ۳۰۰۰ نفر در انواع مراحل ساخت نقش داشتند. حدود ۲۰۰۰ صفحه برای داستان اصلی بازی نوشته شد. خروجی بازی از ۰۰۰’۳۰۰ انیمیشن، ۰۰۰’۵۰۰ خط دیالوگ و هزاران خط کدنویسی‌ تشکیل شده است.

بیش از نود درصد از بازی Red Dead Redemption 2، موشن کپچر بوده و تقریبا ۲۰۰۰ روز برای این بخش صرف شده است. توسعه‌دهندگان بازی، حتی از موشن کپچر برای حیوانات مختلف استفاده کرده‌اند.

مرحله دزدی از بانک در رد دد ۲

معضل کرانچ
احتمالا در این سال‌ها، از موضوعی به نام کرانچ در صنعت بازی‌سازی شنیده‌اید. برخی از استودیوها برای ارائه و تحویل بازی در زمان مقرر، باید از ساعت تعیین‌شده کاری عبور کنند. در پروسه جان‌بخشی به جهان بازی RDR2، بسیاری از کارمندان راک‌استار، نزدیک به ۱۰۰ ساعت در هفته‌های متفاوت کار کردند. دَن هَوسر هم در مصاحبه‌ای با نشریه والچر (Vulture) گفت: «کرانچ، راک‌استار را به شرایط سختی دچار کرد و این اولین باری نیست که چنین انتقاداتی دریافت می‌کنیم.»

ایستراگ های بازی red dead redemption 2

تریلرهای بازی
یکی از جنبه‌های شهرت راک‌استار به عرضه تریلرهای هدفمند و به دور از شایعه است. راک‌استار زمان و موقعیت مناسب را می‌شناسد و سال‌ها با این رویکرد پیش رفته است. با سه تریلر رسمی، دو تریلر گیم‌پلی، دو تریلر لانچ و یک تریلر نسخه PC در طی چهار سال به یکی از بهترین نمونه‌های بازاریابی تاریخ تبدیل شود. یکی از نکات جالب ساخت تریلرها، این است که هر کدام، حدود هفتاد پیش‌‎نویس داشته‌اند و صدها تدوین مختلف آزمایش شده است.

بیشتر بخوانید: حقایق جالب سری Metal Gear Solid

راز های بازی red dead redemption 2

چهره‌های آشنا از راه می‌رسند
بازی Red Dead Redemption 2، دوازده سال قبل از قسمت اول، در سال ۱۸۹۹ میلادی روایت می‌شود. شاید برگرداندن برخی از بازیگرهای قدیمی در آن نقش‌های جاودانه آسان نباشد، اما راک‌استار تا حد زیادی این امر را ممکن کرد.

شخصیت‌هایی از جمله جان مارستون (پروتاگونیست RDR1)، ابیگل (همسر جان مارستون)، جک مارستون (فرزند جان)، آنکل، داچ وَن در لیند، بیل ویلیامسون، خاویر اسکوئلا و ادگار راس توانستند در کنار آرتور مورگان قرار بگیرند. هر چند که این پایان کار نبود.

جان مارستون با درخشش راب وِیتآف (Rob Wiethoff)، بنجامین بایرون دیویس (Benjamin Byron Davis) در نقش میخکوب‌کننده داچ، استیو جِی. پالمر (Steve J. Palmer) در نقش بیل و ادگار راس (Edgar Ross) در نقش جیم، تنها بازیگرانی بودند که از قسمت اول بازی بازگشتند. سایر شخصیت‌ها با بازیگران جدید عوض شدند.

مکان ۳۰ شمش طلا در red dead 2

بر فراز فریاد‌ها و اشک‌ها
موسیقی، یک اصل جدانشدنی در ویدیوگیم است. قاعدتا برای خلق یک اثر وسترن، نیاز مبرمی به موسیقی با آن حال و هوا داریم. آواهایی که روح بازیکن را به پرواز دربیاورد و لحظات کلیدی را در ذهنش حک کند. راک‌استار برای تحقق این امر، بار دیگر به سراغ وودی جکسون رفت. وودی جکسون، برای اولین بار در سال ۲۰۱۰ به همراه بیل اِلم، به ساخت موسیقی Red Dead Redemption پرداخت.

وودی جکسون، وظیفه ساخت بازی‌هایی مثل GTA V ،Max Payne 3 و L.A. Noire را هم بر عهده داشته است که همه‌ی این بازی‌ها متعلق به راک‌استار هستند. بار دیگر، وودی جکسون با راک‌استار در ساخت موسیقی متن Red Dead Redemption 2 همراه شد و جایزه بهترین موسیقی سال The Game Awards 2018 را به ارمغان آورد. در کنار موسیقی متن، آلبومی تحت عنوان Soundtrack توسط دنیل لانوی (Daniel Lanois) ساخته شد که در لحظات کلیدی بازی پخش می‌شود.

ازدواج در بازی red dead redemption 2

اکوسیستم واقعی حیوانات
از نگاه برخی از مخاطبان بازی Red Dead Redemption 2، این اثر یک شبیه‌ساز وسترن است. شاید این جمله کاملا درست نباشد، اما علت بیانش مشخص است.
در نگاه اول، باورنکردنی است که جهان بازی RDR2 یک اکوسیستم پویا داشته باشد، ولی به لطف تلاش و دقت توسعه‌دهندگان، همه چیز باورپذیر می‌شود. نزدیک به ۲۰۰ گونه حیوان برای کشف و تحقیق وجود دارد. ۳۰ گونه ماهی برای صید و ۲۹ گونه حیوان افسانه‌ای (منظور نایاب است) برای شکار و کشتن موجود است.

اگر به اندازه کافی در جهان بازی غرق شوید، شاهد لحظات خارق‌العاده‌ای همچون شکار حیوانات مختلف خواهید بود. ممکن است یک شیر کوهی، گوزنی را شکار کند یا خرس گریزلی، دخل گروهی از گرگ‌ها را بیاورد. همچنین اجساد حیوانات یک چرخه تجزیه کامل را تجربه می‌کنند.

از دیگر نکات بازی Red Dead Redemption 2، رفتار دقیق و هوش مصنوعی بالای حیوانات است. به طور مثال، حیوان صاریغ (opossum) به مرده‌نمایی مشهور است. اگر نشانه‌گیری خودکار (Auto Aim) روشن باشد، آرتور نمی‌تواند به حیوان شلیک کند چرا که در گمانش یک حیوان مرده به حساب می‌آید.

نکات مخفی بازی red dead redemption 2

شرف و افتخار
یکی از جذاب‌ترین دستاوردهای مجموعه Red Dead، سیستم احترام و افتخار آن است. در Red Dead Redemption 2، می‌توانید یک قانون‌شکن تمام‌عیار باشید یا نقش یک جوان‌مرد باشرف را به عهده بگیرید. انتخاب از آن شما است.

رفتار شما در طول بازی، موجب افزایش و کاهش نوار افتخار شما می‌شود. افتخار بالا به شما اجازه می‌دهد تا از تخفیفات و آیتم‌های ویژه استفاده کنید. افتخار پایین موجب بی‌احترامی مردم به شما و ضررهای مالی فراوان است. نوار افتخار، حتی در پایان‌بندی بازی تاثیر خواهد داشت. هر چند که بازی، چهار پایان دارد. دو پایان بر اساس افتخار و دو پایان بر اساس انتخاب نهایی شما تعیین خواهد شد.

ترفند های رد دد ۲

تاثیرات GTA V و روتین شخصیت‌ها
شاید بر هر بازیکنی آشکار باشد که یک استودیو از ساخت بازی‌های پیشین خود، درس می‌آموزد. راک‌استار هم مستثنی نیست و این تاثیرات مشخص، در گوشه و کنار بازی Red Dead Redemption 2 دیده می‌شود. یکی از مهم‌ترین آموخته‌های راک‌استار، به برنامه‌ریزی و داشتن روتین مشخص هر NPC و شخصیت‌های کمپ داچ تعلق دارد. می‌توانید ساعت‌ها یک NPC را دنبال کرده، به تماشای کارهایش بنشینید تا برق از سرتان بپرد.

یک نکته جالب بازی Red Dead Redemption 2 هم مربوط به جراحت NPCهاست. فرض بر این بگذاریم که شما در نقش آرتور، به یک فروشنده شلیک کنید. قطعا آن NPC آسیب می‌بیند. پس از این واقعه، فروشگاه او تا چند روز بسته می‌شود. در پایان، آن فروشنده با بانداژ ناشی از جراحت به شغلش برمی‌گردد و سعی می‌کند شما را از مغازه بیرون کند. البته نباید نگران بود، چرا که همچنان می‌توانید با خرید و فروش با آن فروشنده ادامه دهید.

اگر مزاحم رفت و آمد مردم شوید یا شروع به تهدید کنید، در مرحله اول با مقابله و دفاع تعدادی از NPCها روبرو شده، سپس تحت تعقیب قرار خواهید گرفت.

ترفند بازی Red Dead Redemption 2

دفترچه خاطراتی برای رستگاری
آرتور مورگان عادت به نوشتن خاطرات و ترسیم موقعیت‌های متفاوتی در دفترچه معروفش دارد. نوشته‌های آرتور را می‌توان به عنوان یکی از کلیدی‌ترین لحظات بازی به شمار آورد. نوشته‌ها و نقاشی‌های آرتور، نه تنها روح و ظرافت هنری او را نشان می‌دهد، بلکه چهره‌ای حقیقی‌ از او به نمایش می‌گذارد. شما می‌توانید در طول بازی به تورق و بررسی این دفترچه بپردازید.

آموزش بازی red dead 2

سایر نکات بازی Red Dead Redemption 2
بسته به جنسیت و سطح ارتباط با اسب، آرتور مورگان، دیالوگ‌ها و حرکات نمایشی مختلفی را اجرا می‌کند.

نخستین بازی راک‌استار است که اجزای بدن بر اثر شلیک گلوله جدا می‌شود و حتی بخشی از جمجعه NPCها مشخص است.

مو و ریش آرتور مورگان در طول بازی رشد می‌کند و بازیکن می‌تواند در کمپ یا آرایشگاه، تغییرش دهد.

بازی Red Dead Redemption 2، در شانزدهمین سالگرد GTA: San Andreas منتشر شد.

اولین و آخرین ماموریت اصلی بازی با محوریت سه شخصیت آرتور مورگان، داچ وَندر لیند و مایکا بل رقم می‌خورد.

بازی RDR2، بیش از ۵۰ نوع سلاح مختلف را پوشش می‌دهد.

بازی از شش فصل، ۱۰۴ ماموریت و دو موخره تشکیل شده است.

خانه‌ها و ریل قطار، در گذر زمان صرف شده توسط بازیکن، ساخته می‌شوند.

آرتور مورگان ممکن است توسط رعد و برق گرفتار شود. البته این یک اتفاق نادر است.

هر فروشگاه بازی، کاتالوگ و متن منحصر به فرد خود را دارد.

در روزنامه‌های شهر، می‌توانید سیر وقایع مرتبط با گنگ داچ را دنبال کنید.

خون، گل و هر چیز دیگری روی پوست و لباس شما می‌مانند. این اتفاقات شامل سایر موجودات زنده هم می‌شود.

نکات بازی Red Dead Redemption 2
اگر آرتور در مقابل آینه قرار گیرد، نظرات مختلف و عجیبی درباره‌ی چهره‌اش بیان می‌کند.

شما می‌توانید در ازای زندانی ‌کردن فراری‌ها و مراجعه به کلانتری، پول دریافت کنید.

اسلحه‌های آرتور بر اثر استفاده پیاپی، کارایی خود را از دست داده و باید با روغن مخصوص تمیز شوند.

اگر یک NPC را بکشید و مدتی در جایی پنهان شوید، ماموران قانون از راه می‌رسند و اجساد را جمع‌آوری می‌کنند.

داچ در بخشی از بازی، اشاره به مرگ مادرش می‌کند. شما می‌توانید قبر مادر داچ را در بازی پیدا کنید.

می‌توانید با استفاده از پوست حیوانات شکارشده، برای آرتور و اسبش، پوشش‌های متفاوت بسازید.

اگر آرتور گرفتار هوای برفی شود و به مناطق آفتابی برود، لباس او خشک می‌شود.

هوای سرد و گرم در کشش عضلات و برخی از اندام اسب‌ها تاثیر می‌گذارد.

اگر اسب شما بمیرد، هیچ راه برگشتی جز ریلود (Reload) یا گرفتن اسب جدید وجود ندارد.

اگر در کلانتری زندانی شوید، اعضای گنگ داچ به صورت تصادفی، شما را آزاد می‌کنند.

شلیک به قایق روی آب، آن را غرق خواهد کرد.

بازیگران واقعی داچ، آرتور، جان مارستون و مایکا بل در طول ساخت بازی، به تماشا و خواندن آثار وسترن زیادی پرداختند.

در شهر سنت دنیس (Saint Denis) می‌توانید با یک خون‌آشام روبرو شوید.

سرقت قطار در ابتدای بازی، با الهام از سکانس معروف فیلم ⁣The Assassination of Jesse James ساخته شده است.

آموزش بازی red dead redemption 2
در ادامه نکات بازی Red Dead Redemption 2 جزئیات بازی برای شما فاش می‌شود
.
.
.

مرگ اسب آرتور (در پایان)، دو کات‌سین متفاوت دارد. در سطح رفاقت یک و دو با اسب، آرتور واکنش زیادی نسبت به مرگ اسب نمی‌دهد. در سطح سوم و چهارم، با ناراحتی به سراغش می‌رود و از او تشکر می‌کند.

اولین و آخرین ماموریت اصلی آرتور مورگان به همراه داچ وَن در لیند و مایکا بل رقم می‌خورد.

روند اتفاقات کلیدی Red Dead Redemption 2 از هوای برفی آغاز شده و در هوای برفی (انتقام آرتور توسط سیدی و جان) پایان می‌پذیرد.

آرتور مورگان به عنوان پروتاگونیست، غالبا کلاه مشکی به سر دارد. در حالی که مایکا بل در مقام آنتاگونیست، دارای کلاه سفید است. این در تضاد هنرمندانه ارزش‌های خیر و شر آثار وسترن قرار می‌گیرد.

آرتور مورگان، ششمین پروتاگونیست بازی‌های راک‌استار است که در پایان کشته می‌شود.

کاور آلبوم موسیقی متن بازی با آهنگ‌سازی وودی جکسون، مایکا بل با پس‌زمینه‌ای سیاه‌و‌سفید است.

آلبوم دیگری تحت عنوان Soundtrackهای بازی وجود دارد که کاور آن، آرتور مورگان با پس‌زمینه‌ای خونین است.

پس از پایان کامل بازی و اختتامیه، کات‌‌سینی از مِری لینتون (Mary Linton) پخش می‌شود که کنار قبر آرتور گریه می‌کند، اما بازیگر موشن کپچر آن کات‌سین ویژه، خود راجر کلارک (آرتور) است!

در صورت اتمام ۱۰۰درصد ماموریت‌ها، جان مارستون به سراغ قبر آرتور رفته و کات‌سین مخفی با آهنگ Crash of Worlds (نسخه فرعی Unshaken) پخش می‌شود.

آهنگ‌هایی مانند Unshaken ،That’s The Way It Is و … روایت‌گر لحظات کلیدی بازی و احساسات درونی آرتور در طول بازی هستند.

آهنگ روح‌انگیز Mountain Hymn اشاره به بهترین پایان‌بندی و رستگاری آرتور دارد. ریانون گیدنز (Rhiannon Giddens) می‌خواند:

روز تو به پایان رسید، زمانش از راه رسیده.
تو سخت جنگیدی، جنگ رو پیروز شدی.

تو بدترین‌هات رو انجام دادی، بهترین تلاشت رو کردی؛
وقت آرامش از راه رسیده. وقت آرامش از راه رسیده.

.

.

.

نظر شما مخاطبان همیشگی دنیای بازی درباره نکات بازی Red Dead Redemption 2 و رستگاری آرتور مورگان چیست؟ اگر حقایق و نکات جالب دیگری از این بازی می‌دانید، با ما و سایر خوانندگان به اشتراک بگذارید.

سوالات متداول در مورد نکات مخفی بازی red dead redemption 2
aترفند بازی Red Dead Redemption 2؟
aازدواج در بازی red dead redemption 2 اتفاق می افتد؟
aمکان ۳۰ شمش طلا در red dead 2 مشخص می گردد؟
aایستراگ های بازی red dead redemption 2 کجاست؟
aمرحله دزدی از بانک در رد دد ۲ را چگونه انجام دهیم؟
aنقشه کامل بازی رد دد ۲ چگونه است؟
aگنج های بازی رد دد ۲ را چگونه پیدا کنیم؟
aشهر های بازی red dead redemption 2 چند تا هستند؟
aرمز های بازی ردد۲ برای ps4؟
aاسلحه های لجندری رد دد ۲ را چگونه بدست آوریم؟
aچگونه در رد دد بانک بزنیم؟


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ساعت: ۰۲:۰۶:۴۴ توسط:بهترین بازی موضوع: نظرات (0)